BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przejście na BARF z mieszanki
Autor Wiadomość
Abra 


Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-07-23, 12:02   Przejście na BARF z mieszanki

Witam wszystkich na forum, jestem nowy w tym temacie i na razie jestem na etapie przeliczania/czytania/szukania. Lecz nie znajduję nigdzie odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, więc wolę się spytać.
Wszędzie jest napisane "Jak przejść z suchej karmy na BARF-a". Lecz nigdzie nie znalazłem jak przejść na BARF-a z gotowanego ryżu/makaronu/klusek z warzywami i mięsem (resztki wędlin/kurczaka/kiełbas itp.), czasami dostawała to co pozostało nam z obiadu, a czasami skrawki surowego mięsa jak kupiliśmy kawał mięcha i odkrawaliśmy "śmieci". Nie ma problemu z tymi pokarmami jeśli chodzi o apetyt i zdrowie mojego psa.

Pytanie brzmi:
Czy muszę stosować kilkudniowe przejście z żołądków na BARF-a? czy mogę normalnie zacząć BARF-ować Bo szczerze to mogę mieć problem ze znalezieniem sklepu z takim "towarem". Mieszkam w mieście w blokach i jedyna wędlina lub mięso to takie w prużniowych paczkach na sklepowych półkach.A BARF-owe (gotowiec BARF) jedzenie po przeliczeniu wychodzi około 300PLN i trochę mnie to spauzowało.
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-07-23, 12:15   

Przejście normalne. Nie musisz zaczynać od zoladkow. Może być po prostu mięso. W sumie chodzi o to aby nie wprowadzić od razu wszystkiego na raz a nie o jakieś sztywne wytyczne. Twój pies ma prawdopodobnie żelazny żołądek wiec nie powinniście mieć kłopotów
Zajrzyj sobie tu
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=4103
Podpowiedzi zakupowe w Łodzi
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Abra 


Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-07-23, 13:26   

Dziękuje tego właśnie szukałem, konkretnej odpowiedzi na moje pytanie :)
Wiem że podawane wagi i rodzaj pokarmu to nie wyrocznia i czasami dodamy czegoś więcej a czasami mniej. Ale jakiś czas temu napotkałem się na wielkie zdziwienie forumowiczów (nie pamiętam już na którym bo za dużo ich przejrzałem) w odpowiedziach do pewnego tematu w którym osoba pytała się czy może zastąpić żołądki czymś innym.

PS: Wielkie dzięki na namiary w Łodzi. Moje zakupy zawsze sprowadzały się do kupowania w markecie i nie zwrazałem uwagi na ryneczki i inne sklepy :D teraz to będę musiał zmienić :).
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-23, 14:40   

Abra zapraszamy do wątku powitalnego http://www.barfnyswiat.org/viewforum.php?f=29 pokazać psinkę (oswajacz zdjęć) http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=387 :mrgreen:
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne