BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: dagnes
2015-05-26, 17:14
Pomoc w przepisie, HELP
Autor Wiadomość
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-08-08, 21:55   

shana55 napisał/a:
W diecie dla nerkowców nie chodzi o zmniejszanie ilości mięsa w mieszance z powodu białka, tylko takie dobieranie mięs, żeby miały białko jak najmniejsze przy zachowanej ilości mięsa na kg.m.c kota na dzień. Obniżoną ilość białka równoważymy większą ilością tłuszczu, żeby kot najadał sie do syta a nie przedawkował białka.

Shana, o zmniejszaniu ilości mięsa było parokrotnie pisane na forum. I nie bardzo rozumiem dlaczego dla kota nerkowego nie mogę zmniejszyć ilości mięsa, zwiększyć ilości tłuszczu (bo to też robię) i suplementów tak, aby mieszanka spełniała wszystkie wymagania odnośnie kaloryczności, zawartości białka, tłuszczu, fosforu, wapnia itp. itd. tylko mam na siłę ładować w kota te 25 g mięsa/kg wagi :-P

Przykład hipotetyczny - dla nerkowego kota robię 2 mieszanki - jedna z 25 g mięsa/kg kota a druga z 22 g mięsa/kg kota. Obie mieszanki mają taką samą wartość kaloryczną, zawartość tłuszczu, białka, fosforu, wapnia, jodu, sodu, potasu itd. i niczym się nie różnią oprócz wagi.
Wytłumacz mi dlaczego mieszanka zrobiona z 22 g mięsa/kg kota (czyli mieszanka o zmniejszonej ilości mięsa) będzie dla niego niedobra ? Bo ja niestety nie widzę w tym większego sensu. Kot zje po prostu trochę mniej, a i tak się naje i dostanie wszystko co mu do życia potrzebne :-P
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2014-08-08, 22:04   

Pisałam
Cytat:
Koteczka negry jest wychudzona i waży 2,5 kg.

i jeszcze takiej chudzinie mięso zabierać??
 
 
negra 

Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 80
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-08-08, 22:10   

ona nie jest wychudzona, ona jest malutka,( każdy myśli , że to młody kotek) :-) dlatego mało waży

parafina - zabójstwo , no przeciez weci mi tak powiedzieli :evil: zwariuję, a olej lniany?
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-08-08, 22:12   

Sok z buraka czerwonego lub glut z siemienia lnianego.
  Zaproszone osoby: 2
 
negra 

Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 80
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-08-08, 22:13   

nie mam czym soku z buraka wycisnąć, może blenderem mi się uda
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-08-08, 22:16   

Na tarce zetrzyj i w gazę.
Duzo nie potrzeba.
Łyżke soku.
Ten soczek strzykawką ( tak z 5 ml) do pysia z boku pod języczek powoli kroplami. kilka razy na dzien 2x. Kupla powinna sie pojawic po pół dnia.
  Zaproszone osoby: 2
 
negra 

Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 80
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-08-08, 22:26   

shana55 napisał/a:
negra :kwiatek:
Kicia chora i na nerki i na brzydaka w nosku :-(
Wazy 2,5kg....Pomyślmy...
Napisz mi proszę jakie możesz miec mięsko tylko tłuste oczywiście i co masz ze suplementów.
Spróbuję wymyslić przepis. Z tym białkiem to nie tak ...liczy się go dla kota nerkowego poniżej 5g na kilogram masy ciała na dzień. Twoja kicia ma 2,5kg x 5g=12,5g białka na dzień powinna dostać maximum. Ale tłuszczyku może dostać więcej :mrgreen: Pisz czym dysponujesz, będziemy myśleć.


to przez to, ze w desperacji w roznych miejscach pisalam, wlasnie odkrylam twoja odpowiedz

ja chyba mylilam białko z miesem, zatem mając to dyspozycji wszyskie mięsa, poza jagnięcym (choc moze i to w ALmie by mieli), jak mam przeliczyc ilosc gramow bialka w miesie?

[ Dodano: 2014-08-08, 23:29 ]
Sandra napisał/a:
Na tarce zetrzyj i w gazę.
Duzo nie potrzeba.
Łyżke soku.
Ten soczek strzykawką ( tak z 5 ml) do pysia z boku pod języczek powoli kroplami. kilka razy na dzien 2x. Kupla powinna sie pojawic po pół dnia.


rano pojdę po buraki ale wytłumaczcie mi dlaczego weci poleacają parafinę, no szlag mnie trafi, człowiek chucha i dmucha na swojego kota, a tu mu świństwo każą dawać i komu tu zaufać... :evil:
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-08-08, 22:33   

To dzisiaj daj tzw. gluta z siemienia...jesli masz ?
A weci polecają również rózne świnstwa i pasty na zakłaczenia tez...zamiast trawy/perzu.
Zostań troche na BARFnym Świecie to dowiesz sie wielu ciekawych rzeczy.
Masz 9 kotów wyczytałam na Miau :kiss:
negra napisał/a:
jak mam przeliczyc ilosc gramow bialka w miesie?

Nie musisz nic przeliczac dziewczyny zrobia Ci przepis.
W Kramiku http://www.barfnyswiat.org/viewforum.php?f=19 sie ogłos co Ci jeszcze potrzeba to moze ktos z Krakusów poratuje :kwiatek:
  Zaproszone osoby: 2
 
negra 

Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 80
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-08-09, 10:08   

Zanim poszłam po buraki , wydusiła kupe ale zle jej się robi. Ja przez dwa dni siemie dawałam ale nie pomagało.

Dzisiaj musiałam dać pasztet dla nerkowców niestety. Jestem między młotem a kowadłem ale po tygodniu podawania mięsa moczniki skoczył dwa i pół raza, mimo kroplówek kreatynina też się podniosła, również jeden z parametrów cholesterolu. O amylazie nie wspomnę bo nie wiem jaka była, jest gigantyczna, więc i tak trzeba antybiotyk dać.

Ale nerki tragedia. Lekarz powiedział, wiadomo, że należy podawać nerkową karmę. Ja się upieram przy Barfie, z jednej strony, bo nie chcę paść raka węglowodanami , renal Hill's ma 56% węglowodanów!!! , poza tym, oprócz kupnego incydentu, ona się lepiej czuła, cały tydzień w nocy się bawiła, ani raz nie wymiotowała. Straszne. A , dodał, żeby jednak Ipatikine stosować i jak przyjdę, to jeszcze coś doda, jeżeli chcę ja na BArfie trzymać. NAjgorsze, że przy takich nerkach odpada jakakolwiek kuracja spowalniająca procesy rakowe. Ja miałam poprawić ich stan, a stało się odwrotnie.

Błagam dziewczyny, proszę, podajcie mi chociaż jeden przepis. Ja mam na stanie Fortan, Turynę i Algi, w poniedziałek powinnam dostać easy barf i olej z łososia. Kotka jest drobna, mała, nie potrzeba jej więcej jak maksymalnie 120 gram dziennie jedzenia. Ja nie rozumiem kompletnie jak mam obniżyć białko. Do tego nie mogę znalezc rzetelnej informacji o ilosci bialka w miesie, na jednej stronie podaja , ze 100g wolowiny ma 31, na innej, ze 20, a tu, że 14 http://www.ile-kalorii.pl/produkty-wolowe?q=


Proszę o przepis :kiss: :love: :kwiatek:

[ Dodano: 2014-08-09, 11:36 ]
A w ogóle odkryłam, że polecana, Terrafaelis (nie zaliczana do karm nerkowych) ma lepszy skład niz ten cholerny k/d hill's . Na przykład wersja z kurczakiem i indykiem, tyle samo fosforu, a mniej wapnia, a przy tym mają 86% mięsa http://www.zooplus.pl/sho...ma_mokra/189070

http://www.krakvet.pl/hil...6kg-p-8468.html

Mogłabym ja potraktować jako zastępczą, w chwilach kupiastej posuchy...

[ Dodano: 2014-08-09, 11:40 ]
Ja jej jeszcze te syfy dawałam , niby zbiły mocznik i kreatynine ale sa okropne

http://www.zooplus.pl/sho...ma_mokra/189070

http://www.zooplus.pl/sho...a/beaphar/60926
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-08-09, 11:56   

Negra, aby skompletować suplementy potrzebujesz jeszcze: drożdże piwne (jest to źródło witamin B), witaminę E (najlepiej Tokovit E100), witaminę D (tran z wątroby dorsza), mączkę ze skorupek jajek (źródło wapnia), sól (dobra byłaby himalajska), Colon C (na dobrą kupę). Do mieszanki trzeba będzie pewnie dodać trochę tłuszczu, najmniej fosforu ma: masło klarowane, smalec gęsi (bardzo dobry, jak kicia nie zje to możesz jej w tym pomóc), smalec wieprzowy (w tym przypadku nie wiem tylko, czy sposób jego produkcji całkowicie eliminuje ewentualną obecność wirusa Aujeszky'ego).
Wejdź na karmik Barfnego świata tutaj i poproś kogoś z Krakowa albo okolic, żeby Ci trochę tych suplementów użyczył. Kici naprawdę malutko tego trzeba (kilka gram) więc myślę, że nie będzie to dla nikogo jakiś wielki problem. Dziewczyny i chłopaki z Krakowa (okolic), POMÓŻCIE !

Zamiast drożdży piwnych chyba można stosować którąś z witamin B dla ludzi, podobnie zamiast tranu z wątroby dorsza dziewczyny stosowały witaminę D, też dla ludzi. Niestety nie wiem dokładnie które, bo zawsze stosowałam naturalne suplementy, może któraś z dziewczyn co używała tych witamin podpowie jaka to ma być.

Mięso już masz czy chcesz dopiero kupować jak podamy przepis ? Jakie mięso będzie najłatwiej Ci kupić ?

Co do soku z buraków rozmawiałam dzisiaj z naszą nieocenioną moderatorką Sihayą :kwiatek: - mówiła, że w Twoim przypadku lepiej będzie jednak nie dawać, bo buraki zawierają dużo węglowodanów.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2014-08-09, 11:57   

negra..... :kwiatek:
Oj dziewczyno, jeszcze raz powtarzam kłania sie czytanie forum a zwłaszcza wątku o zywieniu kotów nerkowych. Tam sa wszystkie potrzebne Tobie informacje, a szczegóły to sa w kalkulatorze... tam jest rozpisane kazde mięso używane do barfa na podstawowe elementy i stąd mamy informacje ile czego jest w jakim mięsie i które lepsze dla nerkowca.
Tu masz przepis pod kota nerkowego z easy Barfem, na początek z niedużej ilości.

Przepis:
Cytat:

Mieszanka na 18 dni dla 2,5 kg kota
Orientacyjna dzienna porcja : 86 g mieszanki (w tym 25 g mięsa na 1 kg wagi kota)

500,0 g Kurczak udo bez kości ze skórą
500,0 g Wołowina tłuste mięso
100,0 g Kurczak żołądek
10,0 g easy B.a.r.F
1,0 szt Żółtko jajka
30,0 g Wątroba kurczaka
0,2 g Mączka z alg morskich
2,2 g Fortain
5,0 g Olej z łososia SALMOPET
6,4 g Mączka ze skorupek Lunderland
2,5 g Tauryna
347,0 g Woda
1,0 tab Tokovit E 100 (kapsułka)

Mieszanka ma białka poniżej 5g na kg.m.c kota na dzień a za to więcej tłuszczu.
Reszta parametrów w normie dla nerkowca. Kicia może zjeść nawet 100g mieszanki jeśli będzie miała ochotę. Nie powinno jej zaszkodzić.
Na marginesie dodam, że dla nerkowca najlepsze sa naturalne suplementy. Ale dojdziesz do tego jak dokładnie i na spokojnie poczytasz forum :mrgreen: pozdrawiam. :kwiatek:
 
 
negra 

Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 80
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-08-09, 12:25   

Sandra napisał/a:

Masz 9 kotów wyczytałam na Miau :kiss:


Taaak :lol: , było więcej ale Juluś odszedł w lutym, nie wiadomo jaka była bezpośrednia przeyczyna, też tyle się najezdziłam po wetach i naszukałam ale niestety :-( I Reina, maja pierwsza kotka odeszła w listopadzie, dostała zatoru, nogami nie ruszała, myślałam, że oszaleję, tak bardzo ją kochałam, do dzisiaj za nią płaczę jak o niej myślę. I jeszcze Rudzik, biedak, 3 lata temu, na niewydolność wątroby :-(

Halo, halo, Tosia głodna :food:

:lol: żartuję, czekam cierpliwie
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2014-08-09, 12:27   

negra :kwiatek:
Na co czekasz???? Przepis masz przecież wyżej!!! Poczytaj.
 
 
negra 

Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 80
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-08-09, 12:28   

Skipper napisał/a:
Negra, aby skompletować suplementy potrzebujesz jeszcze: drożdże piwne (jest to źródło witamin B), witaminę E (najlepiej Tokovit E100), witaminę D (tran z wątroby dorsza), mączkę ze skorupek jajek (źródło wapnia), sól (dobra byłaby himalajska), Colon C (na dobrą kupę). Do mieszanki trzeba będzie pewnie dodać trochę tłuszczu, najmniej fosforu ma: masło klarowane, smalec gęsi (bardzo dobry, jak kicia nie zje to możesz jej w tym pomóc), smalec wieprzowy (w tym przypadku nie wiem tylko, czy sposób jego produkcji całkowicie eliminuje ewentualną obecność wirusa Aujeszky'ego).
Wejdź na karmik Barfnego świata tutaj i poproś kogoś z Krakowa albo okolic, żeby Ci trochę tych suplementów użyczył. Kici naprawdę malutko tego trzeba (kilka gram) więc myślę, że nie będzie to dla nikogo jakiś wielki problem. Dziewczyny i chłopaki z Krakowa (okolic), POMÓŻCIE !

Zamiast drożdży piwnych chyba można stosować którąś z witamin B dla ludzi, podobnie zamiast tranu z wątroby dorsza dziewczyny stosowały witaminę D, też dla ludzi. Niestety nie wiem dokładnie które, bo zawsze stosowałam naturalne suplementy, może któraś z dziewczyn co używała tych witamin podpowie jaka to ma być.

Mięso już masz czy chcesz dopiero kupować jak podamy przepis ? Jakie mięso będzie najłatwiej Ci kupić ?

Co do soku z buraków rozmawiałam dzisiaj z naszą nieocenioną moderatorką Sihayą :kwiatek: - mówiła, że w Twoim przypadku lepiej będzie jednak nie dawać, bo buraki zawierają dużo węglowodanów.


No nieeee, już jej dałam ten sok. Kurcze. To co mam jej dać? A co do powyższych rzeczy , to to już w aptece kupię, także uznaję za posiadane :-) . Drożdże na razie zastąpie wit C, gdyz, jak chciałam zamówić, to czas oczekiwania był dwa tygodnie.

[ Dodano: 2014-08-09, 13:29 ]
Sól himalajską, sama jem, więc posiadam, skorupki potłukę własnoręcznie.
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2014-08-09, 12:30   

negra :kwiatek:
Drożdże to suplement witamin z grupy B !!! Nie zastapisz ich witaminą C, zresztą nawet jej nie dawaj skoro nerki chore.....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne