BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak przejść z BARF z powrotem na karmę
Autor Wiadomość
koral 


Barfuje od: 2014-01-11
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 11 Gru 2013
Posty: 34
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-08-17, 23:16   Jak przejść z BARF z powrotem na karmę

Liczę się ze zlinczowaniem... Ale może pomożecie.

BARFuję od początku tego roku. Psu nic nie jest, natomiast jest to zdecydowanie bardziej kłopotliwe i czasochłonne żywienie niż karma. Do tego dochodzą wyjazdy, których wcześniej nie miałem. Proszę o wskazówki, jak przestawić psa z BARF z powrotem na karmę. Na BARF przestawiałem zgodnie z zaleceniami, czyli doba przerwy w jedzeniu celem oczyszczenia organizmu ze złogów po karmie oraz najpierw delikatniejsze rzeczy, kości po jakimś czasie.

Pies to 40kg sznaucer.

Jednocześnie dziękuję wszystkim dobrym duszom za dobre rady oraz za pomoc znalezioną na tym forum - w zasadzie jedyne forum którym się kierowałem przy barfowaniu.
_________________
początkujący barfer
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-08-18, 04:52   

myślę, że możesz spróbować po prostu jeden posiłek zastąpić suchą i zobaczyć co się będzie działo.
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-08-18, 05:03   

Szkoda, cóż nie zawsze uda się pogodzic. Wybierz rozsądną karmę dla swojej pociechy. Przejście jak najbardziej łagodne i wydłużone w czasie, jak przejdziesz od razu będzie biegunka. Uważaj na karmy bezzbożowe zawierają zbyt dużo ziół lub grochu jaka w przypadku TOTW i będzie bieganie w krzaczki. A może spróbuj przed przejściem na sucha sparzac stopniowo mięso aby przejście było gładsze mięso poddane obróbce termicznej będzie podobne do karmy suchej.
Potem jeden posiłek suchy jeden oparzony aby organizm zdąrzył strawic poprzedni.
_________________
Retriver
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-08-18, 05:07   

wydaje mi się, że jeśli pies jadł przed BARF suchą to nie ma potrzeby się tak rozdrabniać. Ale każdy pies inaczej reaguje więc autor musi sam zdecydować.
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-08-18, 05:15   

Rok czasu na surowiźnie to nie jest krótki okres.
_________________
Retriver
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-08-18, 05:18   

pół roku raczej. Autor musi sam zdecydować, zna psa i wie czy ma wrażliwy żołądek.
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-08-18, 05:27   

Tak racja, omylnie przeczytałam o jednym roku. Tak czy siak to przejście może byc łatwiejsze niż z suchego na surowe.
_________________
Retriver
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-08-18, 10:10   

Nie ma większego problemu, bo wszystko tak samo jak tutaj tylko na odwrót...Jak przestawić psa na BARF?
Nikt tutaj nikogo nie linczuje ...chyba, że własny pies Ci to zrobi.... :faja:
  Zaproszone osoby: 2
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-08-18, 10:51   

Ja jak przestawialm Oriego z barfu na ktorym byl 2 miesiace,zrobilam to tak ze jeden posilek ominelam (ale tylko jeden bo to zbyt aktywny pies zeby caly dzien nie jesc) i byl to ten popoludniowy posilek. Na drugi dzien podalam pokarm gotowany gmieso, ryz, marchew) i tak go karmilam przez 2-3 dni obserwujac czy nic sie nie dzieje dziwnego, a poniewaz bylo lepiej niz na barf, to po tych kilku dniach zaczelam podawac sucha karme ale nie od razu caly posilek,tylko jako smaczki do cwiczen i byla to porcja nie wiekza niz 50g dziennie, a poza tym pilnowalam aby to bylo minimum 5 godzin odstepu czasowego od posilku gotowanego. Codziennie zwiekszalam troche dawke suchego az doszlam do 100g dziennie i jest to porcja ktora pies dostaje do dzis, bo jego glownym posilkiem jest jednak posilek gotowany z suplementami,. Natomiast jak chcialabym calkowicie przestawic go na suche to pewnie kontynuowalabym zwiekszanie dawki az doszlabym do dziennej dawki chrupek, jaka potrzebowalby.
Ja sie tak "bawilam" bo moj burek ma dosc wrazliwe jelitka ale jesli niemialby az takich przygod zoladkowych, to pewnieszybciej staralabym sie dojsc do tej dziennej suchej dawki.
Poza tym glowa do gory, to ze teraz chcesz zrezygnowac z barfa to nie znaczy ze moze za rok czy kilka miesiecy nie wrocisz do tej diety za jakis czas :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne