BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: dagnes
2015-05-26, 17:14
Pomoc w przepisie, HELP
Autor Wiadomość
negra 

Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 80
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-08-17, 10:02   

Kiedyś, przy robionym USG jakoś w czerwcu chyba ją troche bolało tak jakby wśrodkowych okolicach kręgosłupa. Jak ja lekarka dotykała, to się Tosia troche denerwowała. Teraz trudno mi jest powiedzieć, jak ja głaszczę to daje się wszędzie dotykać.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-08-17, 10:10   

Możesz jeszcze spróbować sama zrobić test kliszowy, Sandra podała tutaj jak się go robi.

[ Dodano: 2014-08-17, 14:05 ]
negra napisał/a:
Jak mi się uda przebadać kupę to super. Na razie Tosi smakuje, za jakiś czas powtórzę pełne badania krwi i zobaczymy co dalej.
Rzuciłam okiem na link trzustkowy. I dochodzę do wniosku, że weci sa w takim razie niedouczeni, skoro dwóch kategorycznie kazało mi odrzucić tłuszcz. Mało tego zapytam jeszcze trzech, których znam i jeżeli oni powiedzą, że tak, no to kurde komu zaufać.

Będę ją obserwować i tyle.

Czytam ten trzustkowy wątek i niezależnie od wszystkiego to BARF jest dobry na wszystkie dolegliwości :food:

Negra, w tej chwili chyba najlepsze co możesz zrobić to obserwować kicię i jak będzie reagować na tego BARF-a co jej zrobiłaś. Jeżeli wywaliłaś z przepisu masełko (z uwagi na zalecenia wetów) to jeżeli będzie wszystko OK z kupami i wymiotami moim zdaniem możesz dodawać jej do kolejnych mieszanek po troszeczkę masełka albo smalcu z gęsi i patrzeć, co się będzie działo (po wyrzuceniu masła mieszanka niestety jest bardzo mało kaloryczna ok. 30 kcal/kg wagi kici a mięsa celem podwyższenia kaloryczności nie bardzo można dodawać z uwagi na fosfor i białko).

Co do zaleceń wetów odnośnie ograniczenia tłuszczu to kicia sama Ci powie czy tłuszczyk jej szkodzi czy nie - zobaczysz to po kupach/wymiotach. I ja bym patrzyła na to co kicia mówi a nie weci :-P

Tak na marginesie mój Skippi też się denerwuje przy USG brzuszka, ale tylko jak badanie za długo trwa. I na pewno nic go wtedy nie boli, bo gdyby bolało to by protestował od początku a nie dopiero po 10 minutach :mrgreen:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
negra 

Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 80
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-08-19, 13:09   

Ona sie denerwowoała przy macaniu rękoma, żeby sprawdzić czy boli.

Kupa na razie piękna :love:

[ Dodano: 2014-08-19, 14:11 ]
to jest nie do wiary, dlaej easy barf nie przyszedł!!
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-08-19, 17:58   

Czyli mamy rozumieć, że kupy nie są jasne :mrgreen: ?

Negra, a olej z łososia już masz ? jeżeli tak to dodawaj po troszkę do mieszanki, kwasy Omega-3 są bardzo wskazane przy chorobach nerek. Ja do tego ostatniego przepisu oleju z łososia nie dopisywałam bo go nie miałaś.

Ewentualnie jak nie masz oleju to kupić w aptece jakiś suplement z Omega-3, ja ostatnio kupowałam Omega-3 Forte NaturKaps (zabrakło mi niestety oleju z łososia do mieszanki).
Składniki: olej rybi 18% EPA, 12% DHA (niestety nie napisali z jakich ryb), żelatyna, substancja wiążąca - gliceryna roślinna. Skład jak na suplementy Omega-3 to chyba jeden z mniej naszpikowanych jakimiś dziwnymi składnikami.
Olej wyciskasz z kapsułki i mieszasz z kocim papu ;-)
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
negra 

Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 80
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-08-19, 21:14   

Ostatni przepis juz od trzech dni jest jedzony i poporcjowany ale dałam 6 kapsułek oleju z rekina bo tylko to miałam. Wreszcie mi dzisiaj wysłali easybarf i olej złososia, straasznie to trwa. Także to dodam to mieszanki, ktora przyrządzę z tego pierwszego przepisu.

Tak, udało mi się jedną kupę wczoraj namierzyć i była piękna, czarna i zbita ale wcale nie taka mała :-)
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-08-20, 09:00   

To super :mrgreen: trzymamy kciuki żeby tak dalej było :kciuk:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-08-20, 09:07   

Idzie ku lepszemu :kwiatek:
Przy zapaleniu trzustki kolor qpki nie uległby natychmiastowej poprawie, należy przypuszczać, że była jedynie podrażniona....miejmy nadzieje.
To sie zdarza u najzdrowszego footra.
Nadal pytaj i pisz nam o wszystkich objawach, to będzie łatwiej pomagać i reagować natychmiast.

negra napisał/a:
dzisiaj wysłali easybarf i olej złososia, straasznie to trwa


A gdzie zamawiałaś ?
Niektóre sklepy niestety sa pod tym względem tragiczne i nic nie pomagają monity...zawsze mają jakiś powód....albo sie nie tłumaczą.
Powinny być kary za zwłokę.
Następnym razem skorzystaj z innego adresu :kwiatek:
  Zaproszone osoby: 2
 
negra 

Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 80
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-08-20, 12:19   

zamawiałam na ekopies

[ Dodano: 2014-08-20, 15:08 ]
kurdeeeeeeeeeeeeeeee, nie wiem jak to sie stało ale oleju nie zamowilam, bylam przkonana , ze tak, a tu przyszedl sam easy barf, wsciekla sprawdzam zamowienie i oleju jakims cudem nie zamowilam

co mam dac zamiast oleju z lososia????? help tran jakis?

[ Dodano: 2014-08-20, 15:08 ]
ale jestem zła
 
 
Agnieszkaa 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 03 Lip 2014
Posty: 108
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-08-20, 14:14   

Jak mnie zabrakło oleju z łososia to kupiłam awaryjnie olej w kapsułkach w aptece ( z tego co pamiętam firma Naturell).
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-08-20, 15:09   

Negra, ten olej co Ci podaje Agnieszkaa będzie łatwiej dawkować, bo jest w mniejszych kapsułkach (500 mg). Ten co Ci podawałam tutaj jest w kapsułkach 1000 mg.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
negra 

Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 80
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-08-20, 19:22   

oo, dzieki zakupie w takim razie

[ Dodano: 2014-08-20, 20:25 ]
17 gram tego oleju to ile to bedzie kapsulek Skipper? 1 g= 1000mg czyli to są dwie kapsułki, zatem 34 kapsułki? DObrze mówię czy się błaznię ? :roll:
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-08-20, 23:12   

Negra, ten przepis z udźcami trzeba byłoby jeszcze raz przeliczyć jeżeli chcesz mniej białka.
Ja mówiąc o tych kapsułkach 500 mg myślałam, że będziesz je dodawać na bieżąco do każdej rozmrożonej porcji mięsa, wtedy lepsze będą mniejsze. Natomiast jeżeli chcesz je dodać do mieszanki na etapie jej przygotowywania to taniej wyjdą te kapsułki 1000 mg.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
negra 

Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 80
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-08-21, 07:34   

aha, ok. A propos przepisu, to mam już wszystko kupione i zamrozone,żołądki kurze, zamiast indyczych. Natomiast udziec (czyli pieczeń) oraz udziec indyka sa już zmielone i razem zamrozone. W przyszlym tygodniu musze to zrobic juz. To nie wiem? Mam mnie miesa dać? Mozesz mi to przeliczyc, please, nie to, ze sie wysluguje ale po prostu nie wiem :-( . Tam i tak jest w porcji 85g, wiec porcji zmniejszyc sie nie da.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-08-21, 09:35   

Dobra, podaj jakie masz mięso i w jakiej ilości.
Udo indycze było mielone bez kości ? (ja mam maszynkę ręczną, ale jak mieliłaś w sklepie to może te ich maszyny i kość z udźca indyczego przerobią bez problemu :twisted: )
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
negra 

Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 80
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-08-21, 12:17   

Mam juz zmielone 500g uda indyka ze skóra bez kosci i 500g uda wołowego. DO tego mam 30g wątróbki pi razy oko. Jeszcze musze serca dokupić albo i nie w zaleznosci co zadecydujesz :-) . A i mam smalec z gęsi tez już.

[ Dodano: 2014-08-21, 17:23 ]
Może nie powinnam ale co tam. Pragnę pochwalić się drugą piękną czarną kupą :-) :love:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne