BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dzień dobry
Autor Wiadomość
Kitiara 

Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 5
Wysłany: 2014-08-18, 19:51   Dzień dobry

Witam serdecznie wszystkich zakoconych i zapsionych :)

Jestem szczęśliwą właścicielką 3 kotów, 12 letniej upasionej seniorki i dwójki rodzeństwa obojga płci w wieku 3 i pół miesiąca. Cała trójka urocze czarnuchy :)

Chcę przestawić koty na żywienie mięsne głównie z uwagi na starą kocicę - je bardzo mało (sucha karma + jedna saszetka 100g dziennie), a tłusta jest jak nieszczęście :( Do tej pory uważałam, że daję jej w miarę dobre pożywienie... gdy trochę poczytałam, to mi włosy na głowie dęba stanęły - coś jak z mamusiami karmiącymi małe dzieci parówkami, danonkami i słodkimi bułeczkami. Shame on me. Tym bardziej że na to co ja jem zwracam baczną uwagę :/

Na szczęście problemów z przestawianiem miała nie będę - koty wsuwają wszystko aż miski furkoczą - mięso surowe mielone, w kawałkach, ryby, podroby - nie znają znaczenia słów "nie lubię" :) Do tej pory surowiznę dostawały w ramach przekąski, smakołyku, "co mi z deski spadło" i zabijały się o nią nawzajem. Szczególnym uwielbieniem darzą surowego tuńczyka i sezonowane steki z angusa... w sumie się nie dziwię, ja również :) Ale równie chętnie rąbią żołądki, wątróbkę, nerki i w zasadzie co tylko surowego im do miski wpadnie. Jestem więc pełna nadziei i zapału.

Mam nadzieję, że będzie nam się dobrze czytało nawzajem :)

Pozdrawiam,
Ela
 
 
Agnieszkaa 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 03 Lip 2014
Posty: 108
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-08-18, 19:59   

Witamy na forum i czekamy za fotki stada :-)
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-08-18, 21:41   

Witajcie na BARFnym :kwiatek:
Odważna i mądra decyzja.
Kocica seniorka chyba zasłużyła na "kocie" podejście do tematu "żarcie" jak należy czyli takie jak prawdziwy drapieżnik jeść powinien :-P
A ile ta dama waży ?
Z maluchami będzie najłatwiej, bo to jeszcze żadnych nawyków nie ma.
Pamiętaj tylko o jednym, ze małe jedzą ile chcą, a stareńka duuużo mniej...
Masz tematy na pierwszy ogień;
Otyłość u kotów - jak z nią walczyć i zapobiegać
BARF dla kociąt. Jak żywić maluchy?
  Zaproszone osoby: 2
 
Kitiara 

Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 5
Wysłany: 2014-08-19, 21:20   

Ciężko mi powiedzieć, trudno jest ją zważyć na wadze łazienkowej. Zawiozę ją w sobotę do weta i wtedy zważę, bo moja waga wczoraj pokazała najpierw 7,6kg a później 6,6... :/ Ale kocica nie jest duża, należy raczej do tych o drobnej ale szerokiej figurze. Patrząc z góry wygląda jak piłeczka. Mała, leniwa, nieruchawa piłeczka. Głownie to skłoniło mnie do wzięcia do domu dwóch małych kociaków, nadzieja, że się przy nich chociaż trochę zacznie ruszać na trasie nieco innej niż kanapa/kuweta/miska.
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2014-08-20, 09:34   

Wejdź na wagę z kotem i zważcie się razem, a później zważ się sama i odejmij jedno od drugiego. I wagę kota już znasz :)
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-20, 14:47   

Miau mia na forum, ciekawi jesteśmy Twoich zwierzątek :mrgreen:
ten wątek pomoże wstawić zdjęcia http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=387
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Kitiara 

Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 5
Wysłany: 2014-08-21, 21:31   

Ha! Dzięki za podpowiedź na temat ważenia :) Wynika z tego, że moja gruba księżniczka waży 6kg, ale nie do końca ufam wadze, wygląda na więcej :D

A tak się księżniczka prezentuje:


A tak wyglądają małe królewiątka:




Dzisiaj dojechało mi kurierem:
Paczka 6,8kg Taste of the Wild, tauryna, proszek z alg, felini complete i olej z łososia. Można zaczynać. A raczej powinnam powiedzieć zaczynać tak jak się powinno, bo koty po kilku dniach jedzenia mięsa bez suplementów zamiast puszek obraziły się już śmiertelnie na suchą karmę. Wychodzi na to, że będę je teraz musiała na nowo przyzwyczajać do chrupek, a nie do barfa :D
 
 
kreomolinka 


Barfuje od: 10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 12 Paź 2013
Posty: 197
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-08-21, 22:10   

jakie słodziaki :D :love:
_________________
Pozdrawiam,
Dorota
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-21, 23:02   

:hura: czarne kocurki są (dla mnie) the best. Wychowałam się z taką czarną bestią i do dzisiaj mam słabość do czarnych kotów :oops:
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2014-08-21, 23:54   

3 takie cudne czarne koty :shock: to chyba czrawnica :mrgreen:
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-08-22, 05:45   

Staję w obronie seniorki ona wcale nie jest upasiona, ładne kotki, również lubię czarne umaszczenie u kotów, sprawiają wrażenie tajemniczych. :-)
_________________
Retriver
 
 
Kitiara 

Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 5
Wysłany: 2014-08-22, 07:58   

Dziękuję dziewczyny :)

Retriver, kocia dama jest upasiona. Oczywiście nie jest to stan alarmujący lub zagrażający jej zdrowiu, do tego bym nie dopuściła, ale trochę sadełka przyda się jak zrzuci. Kilogram mniej i będzie jak modelka :)

No i jest na to teraz duża szansa, bo mięso z suplementami jej nie smakuje w ogóle. Je tyle ile musi żeby zaspokoić głód a resztę zostawia. Tak więc nie muszę się martwić, że podjada małolatom, wręcz przeciwnie, to one opiekują się tym co zostawi :hura:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne