BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Co kupujecie w Makro
Autor Wiadomość
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-09-22, 19:06   Co kupujecie w Makro

Wybieram się do Makro w Zabrzu ale ponieważ mam kawałek, to chciałabym zoptymalizować zakupy i przygotować całą listę. Wiem, że pewne rzeczy są w Makro zdecydowanie tańsze, ale większość się nie opłaca.
Tańsze są podobno pieluchy, ale tych akurat w ogóle nie potrzebuję ;)

Co jeszcze, oprócz mięcha oczywiście, kupujecie będąc w Makro?
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-22, 19:27   

Najpotrzebniejsze produkty, papier toaletowy, proszek do pieczenia, kup mąkę do pieczenia Aro 450 tortowa do wypieków jest super, 500 Aro na kluski i do ciasta kruchego i naleśników, tania dobrej jakości, polecam śledzie ala łosoś, różowe w kolorze, dobre w smaku prawie jak surowy łosoś, żółty ser sporo taniej niż w sklepach ogólnie szperaj w gazetkach wychodzą co dwa tygodnie i można podejrzeć w internecie. Mięso o ile nie jest na promocji raczej drożej niż w sklepach mięsnych. Ciuchy na przecenie można kupić fajne kurtki tylko trzeba czatować na wyprzedaż nawet do 60% a ciuchy markowe.

[ Dodano: 2014-09-22, 20:29 ]
sorki proszek miał być do prania nie do pieczenia a maka do pieczenia a i jeszcze środki zmiękczające ciuchy typu Lenor, E, Silan super ceny.
_________________
Retriver
 
 
Silvena 
Ekspert


Barfuje od: 28.04.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 18 Kwi 2013
Posty: 1216
Skąd: UK
Wysłany: 2014-09-22, 20:19   

Makro miałam zaraz obok Tesco, ale rzadko kiedy do niego jeździłam. Ja zawsze brałam papier toaletowy i wodę mineralną Muszynianka (~50gr taniej na butelce niż w Tesco!).
Mięso w niektórych przypadkach moze być nieznacznie droższe, ale zazwyczaj ma dłuższa datę przydatności. Czasami brałam tez herbaty teekane "zen cha" i kapsułki do prania.
 
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2014-09-23, 10:36   

Jak tak patrzyłam na rzeczy, które normalnie kupujemy to w Makro ceny były albo identyczne, albo wyższe niż w kauflandzie (niektóre o wiele wyższe!). Jeśli coś jest tańsze to zazwyczaj wielopaki (a nie potrzebuję 20kg kawy czy podobnie wielkich ilości ;-) ). Plusem jest duży wybór wszystkiego.
Warto zrobić sobie spis ulubionych produktów z cenami po jakich się normalnie kupuje i porównać na miejscu.
_________________
Ze mną Brzeskie Koty Mięsożerne: Mefisto, Mia, Manga, Bambo, Nyks, Hades i Gizmo. [*] Maura [*][*Mocca[*]
Tymczaski: Krówka, Odra i Bruno.
Fundacja Brzeskie Koty
 
 
Hekate811 

Barfuje od: 25.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Paź 2013
Posty: 220
Skąd: Lędziny (śląsk)
Wysłany: 2014-09-23, 11:51   

Wpadam do makro przeważnie raz w miesiącu. Kupuję masło bo lubimy osełki sobika, papier toaletowy i ich lini (nie aro), w sezonie szparagi gorszego sortu, oleje. Jako że szybko wykańczam buty, głównie przez starcie podeszwy, to nieraz kupuję tam obuwie treningowe active w fajnych przecenach. Ale też uważam że szału cenowego nie ma, tyle że np płyn do podłogi czy mydło w płynie mogę kupić w dużym opakowaniu 4-5l. W promocjach jak to wszędzie można coś wychaczyć. Na mięso szału nie ma, choć w zamrażarce na przeciwko chłodni z mięsem (też kupuję w zabrzańskiej hali) znajdziesz mrożone elementy z kaczki i gęsi. Ich serca i żołądki jak od poprzedniego sezonu podrożały, ale upolowałam ostatnio szyje gęsie po 4 z groszami w około kg paczkach. Jeśli miałabyś kartę do hali selgrosa to tam były mrożone serca gęsie po 5,50. Tylko trzeba dobrze sprawdzać, bo są z dwóch źródeł i dwie ceny. A przynajmniej tak było w Katowicach, ;-)
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-09-23, 11:58   

odnośnie proszku do prania, to 4 lata temu (dokładnie! jesień 2010) kupiłam w Lidlu 2 proszki (biel i kolor) w pudełkach, nie wiem jakiej wagi ale strzelam, że ok. 8kg.
jeszcze nie skończyłam :)
co innego płyn do ciemnych tkanin, te kupuję raz na kilka miesięcy,
płynu do płukania w ogóle nie używam, papieru toaletowego max 16 rolek zmieszczę w łazience, więc kupuję po 8, kawę i herbatę wolę zmieniać często, a wodę piję z kranu
może tablety do zmywarki?

chciałabym zoptymalizować wyjazd, ale chyba się nie da
Nina - dobry pomysł ze spisem ulubionych produktów i cenami, w ogóle taki spis by się przydał, żeby porównywać ceny w marketach, a jakby aplikacja na telefon była taka, to już w ogóle luksus :love:
 
 
Silvena 
Ekspert


Barfuje od: 28.04.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 18 Kwi 2013
Posty: 1216
Skąd: UK
Wysłany: 2014-09-23, 22:00   

Mają mrożone kacze podroby w paczkach po 1kg, dosyć tanie - ok.8zl/kg. Osobiście brałam tylko serca, kotom bardzo smakowały. Kupowałam też mrożone gęsie udka, ale nie pamiętam ceny. Z gesich podrobów były tylko wątróbki u mnie. Mają tez mrożone przepiórki i gołębie, ale to juz drogi rarytas.

Kupowałam jeszcze folię spożywczą i aluminiową (chyba z aro) na dużych rolkach. Bardzo wydaje.
I ręczniki papierowe w większych rolkach. Kupowałam konkretne, ale teraz sobie nie przypomnę jakie, były droższe niz przeciętne, ale bardzo wytrzymałe, przez co zużywały sie wolniej.
 
 
 
kreomolinka 


Barfuje od: 10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 12 Paź 2013
Posty: 197
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-03-25, 21:03   

Ma ktoś z Poznania kartę i chciałby mnie na doczepkę wziąć?
_________________
Pozdrawiam,
Dorota
 
 
kreomolinka 


Barfuje od: 10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 12 Paź 2013
Posty: 197
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-06-20, 15:55   

Więc w makro WOŁOWINA :D super jest, krwawa w wersji vac (nie-tacki). I mleko kokosowe 1L uht. Koniec, reszta wg droga. Ale wybór ogromny...
_________________
Pozdrawiam,
Dorota
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne