BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Obieżyświatem być!
Autor Wiadomość
Nazar 

Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 37
Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-10, 21:21   Obieżyświatem być!

Lubisz podróżować, nie lubisz siedzieć długo w jednym miejscu lub kręci Cię życie z plecakiem? Ten wątek jest dla Ciebie! :-) Podziel się z nami swoim doświadczeniem - informacjami, wspomnieniami, zdjęcia mile widziane! Proponuję po jakimś czasie utworzyć kompilację wartych odwiedzenia miejsc, krajów sprzyjających wolnym podróżom i biwakowaniu i przydatnych wskazówek
 
 
 
situnia 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 18.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-10, 22:05   

Ulala :-) Temat rzeka... i mi się podoba :mrgreen: Ja lubię niskobudżetowe wyjazdy z plecakiem i podróżowaniem lokalnymi środkami transportu. Tak zwiedziliśmy ze znajomymi Indie, Tajlandię, Wietnam, Kambodżę i Filipiny :-P

To ja wychodząca z tunelów Cu Chi - w tych tunelach Wietnamczycy ukrywali się przed armią USA w trakcie Wojny w Wietnamie. Dla Europejczyka masakrycznie wąskie i duszne, a oni mieli tam kuchnie, szpitale, domy... Brrr...

_________________

To jak traktujesz koty decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
 
 
Nazar 

Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 37
Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-11, 02:07   

Super sprawa tak podróżować :-) Zawsze marzył mi się taki wypad z plecakiem, ale jakoś ostatecznie kończyło się na podróżach lokalnych, może kiedyś...

Rzeczywiście wyglądają ciasno. Mogę sobie tylko wyobrazić, jak to oddziaływało na ich psychikę i morale. Jeśli masz, to wrzuć proszę w wolnej chwili więcej zdjęć i coś opowiedz. Człowiek nie był i sam nie widział, to chociaż poczyta :-)
 
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2014-11-11, 10:28   

Nazar to Ci sie powinno spodobać. Rower też jest :)


a jak się przyjrzec z bliska to nie tylko rower :mrgreen:


Ci panowie to dwaj artyści, którzy tak sobie mieszkali w tej dziurze w skale, w sumie nie wiem jak długo czy tylko takie wakacje sobie zrobili czy jak ? Jeden rzeźbił w tym co woda wyrzuciła, drugi zajmował się malarstwem ściennym/skalnym. To byli "tutejsi" znaczy Marokańczycy chociaż nie rdzenni mieszkańcy tego regionu.
 
 
Nazar 

Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 37
Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-11, 13:00   

Fajny pomysł, tylko na mój gust za mało zieleni. Jak nocą wyglądała sprawa temperatury w tym miejscu? Skąd mieli tam prąd do laptopa? :-P
 
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2014-11-11, 14:01   

To jest na plaży dlatego nie ma zieleni :) nawet nie zauważyłam że na fotce wody nie widać.
ludzie tam są bardzo mili, więc wystarczyłoby do kogoś zapukać albo nawet do pierwszej lepszej knajpki czy sklepu wejść (w pobliżu jest miasteczko) i poprosić o możliwość podłączenia się do gniazdka. A co do temperatury w nocy to dla mnie zdecydowanie za zimno, więc ja bym się na takie coś nie pisała. Maroko nie jest bardzo ciepłym krajem. Ma raczej umiarkowany klimat. Cały rok prawie taka sama pogoda coś między 10 a 18 stopni (a w górach jeszcze zimniej), a akurat tam gdzie Ci panowie pomieszkiwali to w nocy chłodno bo tam wieje strasznie od oceanu. Brrr... ale jak ktoś przyzwyczajony to da radę. Ognisko sobie rozpalali, herbatkę z mięta popijali i minki mieli szczęśliwe, więc im chyba dobrze było :-D
 
 
Nazar 

Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 37
Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-12, 16:19   

Hahaha! A ja ciemny myślałem, że to jakaś pustynia :lol: :lol: :lol: To mnie zaskoczyłaś, Maroko zawsze kojarzyło mi się z upałami. Dzięki za wyprowadzenie z błędnego przekonania :-) Gdyby nie ten Islam, byłaby to interesująca lokalizacja dla mojego planu.

Więcej, dawajcie więcej! ;-)
 
 
 
Bigiel 


Barfuje od: 2007
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Mar 2013
Posty: 219
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-11-12, 17:18   

Fotorelacja naszej wyprawy na Islandię w maju br :love:

http://iceland.kamillehmann.com
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2014-11-12, 23:57   

Jak nienawidzę zimna tak Islandia i Norweskie fiordy są pozycjami obowiązkowymi na mojej liście marzeń. Choćbym miała tam na śmierć zamarznąć to zorze polarną zobaczyć kiedyś muszę :twisted:
Bigiel: urzekła mnie ta czarna pustynia. Lubie takie klimaty. Takie gejzery strzelające w górę na kilkanaście metrów ze skały to w Maroko też widziałam tylko tamte były zimne nie gorące. Jak wydłubię tą fotkę to wkleję.
Tak mi się jeszcze przypomniało. To co mi w Maroko przypadło do gustu to brak jakichkolwiek ogrodzeń, linek, oznaczonych szlaków czy nawet tabliczek informacyjnych i całego tego "health and safty" w parkach krajobrazowych, w górach czy innych takich miejscach. Fajnie było nie mieć wyznaczonej przez nikogo jedynej słusznej ścieżki, nie mieć pojęcia co czai się za rogiem i samemu odkrywać gdzie, co, jak i którędy. W górach się nawet raz zgubiłam - kompletnie straciłam orientację gdzie jestem i skąd przyszłam a na dodatek wlazłam gdzieś skąd nie mogłam się sama wydostać prze mój durny lęk wysokości. Ależ ja się strachu wtedy najadłam :hair: I teraz jest co wspominać :mrgreen:
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2014-11-13, 00:19   

wszystkich tych ciekawskich widocznych na obrazku, którzy musieli koniecznie podejść jak najbliżej woda zalała dokumentnie razem z całym ekwipunkiem i tymi wypasionymi aparatami, którymi próbowali cykać fotki. A ja sobie spokojnie z bezpiecznej odległości zrobiłam poniższe zdjęcie :twisted:


 
 
Bigiel 


Barfuje od: 2007
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Mar 2013
Posty: 219
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-11-13, 17:47   

Islandia jest przepiękna i co zachwyca to zmieniający się krajobraz. Dosłownie jedziesz i co 10 minut zmiana i robisz "wow". W jednej chwili patrzysz na wodospad gdzię w oddali i owce, a za chwilę laguna lodowcowa.
My byliśmy w maju i korzystaliśmy do bólu - bo ciemno jest raptem tylko godzin :mrgreen: Na pewno chciałabym tam kiedyś wrócić. Na dłużej i najlepiej z psami :mrgreen:

Cytat:
Choćbym miała tam na śmierć zamarznąć to zorze polarną zobaczyć kiedyś muszę :twisted:


Też zawsze o tym marzyłam … i w marcu lecimy do Tromsø :twisted:
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-11-17, 08:39   

No tak.... wlasnie wrocilam z Wietnamu i dostalam informacje od dagnes, ze mam tu wszystko ze szczegolami opisac. Wiec mam nadzieje, ze niedlugo dostaniecie relacje :)
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2014-11-17, 14:55   

czekamy z niecierpliwością. pokaż jakieś fajne foty :)
 
 
Nazar 

Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 37
Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-05, 00:25   

Dołączam się do prośby :-) Jeśli dobrze pójdzie, to od przyszłego roku i ja coś wrzucę, choć nie będą to tak dalekie zakątki. Muszę sobie tylko resztę sprzętu kupić i mogę ruszać w świat :mrgreen:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne