BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Royal Canin - temat rzeka...
Autor Wiadomość
Komanka 


Barfuje od: 03.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 663
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-08-23, 20:33   

A i tak się znajdzie właściciel chcący zadbać o psa w dużym mieście, bo mądrzy "naukowcy" z RC tak napisali, a weterynarz przytaknął...


Skład Urban Life Large Breed:
suszone białko drobiowe, kukurydza, mączka kukurydziana, ryż, tłuszcz zwierzęcy, hydrolizowane białko zwierzęce, kleik kukurydziany, linioceluloza, izolat białka roślinnego*, pulpa buraczana, olej rybny, olej sojowy, składniki mineralne, drożdże, hydrolizowane białko rybie, hydrolizat drożdży (źródło mannanoligosacharydów), hydrolizat ze skorupiaków (źródło glukozaminy), mączka z płatków aksamitki (źródło luteiny), hydrolizat z chrząstek (źródło chondroityny).
* L.I.P.: białko wyselekcjonowane ze względu na bardzo wysoką przyswajalność.

Skład Urban Life Small Breed:
kukurydza, mączka kukurydziana, suszone białko drobiowe , ryż, tłuszcz zwierzęcy, hydrolizowane białko zwierzęce, kleik kukurydziany, izolat białka roślinnego*, pulpa buraczana, linioceluloza, olej rybny, olej sojowy, drożdże, składniki mineralne, psyllium (łuski i nasiona), hydrolizowane białko rybie, hydrolizat drożdży (źródło mannanoligosacharydów), mączka z płatków aksamitki (źródło luteiny). * L.I.P.: białko wyselekcjonowane ze względu na bardzo wysoką przyswajalność.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-08-23, 21:13   

Załamka normalnie :shock:
Chociaż ja 2 lata temu jak dyskutowałam przed zakupem pierwszego kota z doświadczonymi (jak mi się wówczas wydawało) posiadaczkami kotów to wszystkie polecały RC jako najlepszą kocią karmę. Na szczęście żaden z moich kotów ani jednego chrupka RC u mnie dostał :twisted: - na krótko przed przybyciem Skippiego wygooglowałam Barfny Świat :hura:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
situnia 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 18.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-24, 11:06   

Byle tylko więcej sprzedać tego szajsu i więcej zarobić :roll:
_________________

To jak traktujesz koty decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
 
 
purr 

Dołączyła: 31 Sty 2014
Posty: 176
Wysłany: 2014-09-02, 13:49   

Jakby ktoś nie widział to jest nowość: http://psywmiescie.pl/
I teraz wstydźmy się wszyscy trzymający zwierzęta w smogu :twisted:
 
 
Komanka 


Barfuje od: 03.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 663
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-02, 15:40   

purr, wiemy, wiemy :mrgreen: Parę postów nad twoim 89ola nam oznajmiła tę niewiarygodną nowość tego kochającego zwierzęta koncernu... :evil:
 
 
garadiela 

Barfuje od: niedawna
Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 230
Skąd: czestochowa
Wysłany: 2014-09-03, 20:56   

Chyba pierwszy raz w zyciu widze w skladzie RC ...mieso :mrgreen:
Skład:
mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego, zboża, roślinne ekstrakty białkowe, oleje i tłuszcze, produkty uboczne pochodzenia roślinnego, substancje mineralne, ryba i produkty uboczne pochodzenia rybnego, cukier, drożdże.
Składniki dodatkowe:
Dodatki dietetyczne:
witamina D3 (156 j.m./kg), żelazo (12 mg/kg), jod (0,35 mg/kg), miedź (2,8 mg/kg), mangan (3,7 mg/kg), cynk (37 mg/kg).
Dodatki technologiczne:
klinoptylolit pochodzenia osadowego (2 g/kg).
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2014-09-03, 22:02   

Ale to pewnie skład mokrej karmy? W mokrych nie da się upchać proszku z piór ;-) .
A serio - już gdzieś tu pisałam: mokre karmy tego samego koncernu, nawet z tej samej "serii" co suche, zawsze są o wiele lepsze niż suche (co nie znaczy, że powyższy skład jest świetny).
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
garadiela 

Barfuje od: niedawna
Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 230
Skąd: czestochowa
Wysłany: 2014-09-04, 12:26   

Mokra....Swoja droga-natretnie dzisiaj dzwonili do mnie z zastrzezonego...W koncu odebralam a pani mi chciala wcisnac rewolucyjna karme z serii Urban :lol:
Chyba zaczne miec wyrzuty sumienia ze moje futra nie sa na rewolucyjnej karmie :faja:
A dla rownowagi sucha small adult...

Skład:
kukurydza, mączka kukurydziana, suszone białko drobiowe , ryż, tłuszcz zwierzęcy, hydrolizowane białko zwierzęce, kleik kukurydziany, izolat białka roślinnego*, pulpa buraczana, linioceluloza, olej rybny, olej sojowy, drożdże, składniki mineralne, psyllium (łuski i nasiona), hydrolizowane białko rybie, hydrolizat drożdży (źródło mannanoligosacharydów), mączka z płatków aksamitki (źródło luteiny). * L.I.P.: białko wyselekcjonowane ze względu na bardzo wysoką przyswajalność.

Składniki dodatkowe:
Dodatki dietetyczne:
witamina A (21.700 j.m./kg), witamina D3 (1.000 j.m./kg), żelazo (41 mg/kg), jod (4,1 mg/kg), miedź (13 mg/kg), mangan (53 mg/kg), cynk (159 mg/kg), selen (0,09 mg/kg).
Dodatki technologiczne:
klinoptylolit pochodzenia osadowego (10 g/kg), konserwanty, przeciwutleniacze.

I gdzie ta rewolucja ja sie pytam ??? :confused: :niewiem:
Ja znam duzo osob ktre uparcie polecaja RC... Juz nawet nie probuje tlumaczyc,tylko jakos dziwia sie ciagle czemu moje psy maja taki wlos blyszczacy :lol:
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2014-09-04, 17:13   

jejku jak dobrze ze moje zwierzaki na wsi mieszkaja :D nie musze im kupowac karmy miastowej

chociaz w sumie.... czuje sie zarzenowana faktem ze polska wies jest tak pomijana w procesie produkcji. Nie ma rownych szans!

Dlaczego miastowi maja swoja specjalna karme a nie ma dla zwierzat mieszkajacych na wsi?
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-09-04, 17:17   

Bo na wsi są na własnym rozrachunku... :-P
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
iker 

Dołączył: 07 Sie 2014
Posty: 43
Skąd: Mysiadło
Wysłany: 2014-09-04, 18:14   

garadiela napisał/a:
Chyba pierwszy raz w zyciu widze w skladzie RC ...mieso :mrgreen:
Skład:
mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego, zboża, roślinne ekstrakty białkowe, oleje i tłuszcze, produkty uboczne pochodzenia roślinnego, substancje mineralne, ryba i produkty uboczne pochodzenia rybnego, cukier, drożdże.


Bo nie czytałaś wcześniej składu karm ;-)
Każda mokra karma RC ma "mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego" w składzie oraz te pozostałe jeszcze gorsze świństwa typu "roślinne ekstrakty białkowe"=gluten zbożowy lub może soja, zboża , produkty uboczne pochodzenia roślinnego i cukier (bardzo szkodliwy na dodatek).

Ale podobny skład, a czasami dużo lepszy mają przecież pogardzane mokre karmy marketowe typu whiskas, biedronka, Teo, felix, gourmet, kitiket itd. One wszystkie mają mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego zwykle na 1 miejscu.
Tylko to nie jest zaletą, ale wadą tych karm, bo nie wiadomo co to jest, pewnie mięsa z mięśni jest tam niewiele, tak samo mogą być odpady z piór , pazurów , ewentualnie podroby.
Znając RC chwalący się wykorzystaniem różnych źródeł białka, to w jego karmach może być tylko to co najgorsze.
A dlaczego wiele marketówek ma lepszy skład od RC?
Przykładowo jedna z karm (kosztuje 5!!! razy mniej niż RC) ma skład:
mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego, składniki mineralne.
i kropka!
jest ona ok 2 klasy lepsza od mokrej RC , bo co prawda ma mięsne by-produkty, ale one w naturze są przez kota też zjadane. Ale ta karma nie ma tych wszystkich odpadów roślinnych, zbóż i glutenów, które powodują, że tak naprawdę białka i tłuszczu ze zwierza w karmie mokrej RC jest jak na lekarstwo. Dodatkowo nie ma cukru i bardzo niski poziom węglowodanów (RC jest napchany węglowodanami).

Tragedią karmiących RC jest nie tylko to, że kot je odpady okraszone na siłę dodatkami, by wizualnie kot wyglądał jako tako, ale to, że przepłacają kilkakrotnie, bo wiele karm o jakości RC kosztuje 3-5 razy mniej.
 
 
89ola 

Barfuje od: 05.02.2013
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2013
Posty: 192
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2014-11-21, 09:07   

uwielbiam royala za ich kampanie reklamowe. często dostaje od nich maile z różnymi reklamami. niżej wstawie kilka cytatów z "oficjalnego bloga royal canin"
oczywiście to co piszą jest w większości prawdą tylko czy oni sami to wiedzą?

"Pies, podobnie jak jakiekolwiek inne zwierzę, powinien każdego dnia otrzymywać pożywienie odpowiednio zbilansowane. Ilość i rozkład składników odżywczych jest inny niż w przypadku ludzi, więc nasze obiady nie są odpowiednim jedzeniem dla psa. Przede wszystkim z tego powodu, że zawierają zbyt dużo węglowodanów, często również zbyt dużo tłuszczów. Ilość i rodzaj mikroelementów także nie są odpowiednie. "

oczywiście w royalu jest wszystkiego w sam raz i w odpowiedniej postaci

Jeżeli chcemy karmić psa zarówno domowym jedzeniem, jak i gotową karmą, to również musimy wykazać się niezbędną wiedzą z zakresu dietetyki weterynaryjnej

w dobie internetu ta wiedza nie jest potrzebna kiedy są gotowe przepisy, lista tego co można dawać a czego nie

Pies, który ewolucyjnie jest zwierzęciem mięsożernym, przystosowanym przede wszystkim do trawienia białka pochodzenia zwierzęcego, posiada dużo krótszy przewód pokarmowy niż człowiek. Dlatego wiele produktów, które spożywamy, może powodować problemy trawienne u psa

tu brak słow...
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-11-21, 09:22   

z tego co zacytowałaś można zrozumieć, że RC ma mało węglowodanów i jest zrobione z mięsa :shock:
 
 
Agnieszkaa 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 03 Lip 2014
Posty: 108
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-12-03, 18:50   

Jestem po wykładzie pani pracującej dla RC. Nieco rozczarowana, bo dostałam kubeczek zamiast plecaka :twisted:
Dowiedziałam się, że royal ma teraz super nową karmę dla psów-alergików z hydrolizatem z piór drobiu, o taką: http://www.dobrakarma.eu/...ergenic-8kg/105
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-12-03, 18:54   

A to żadna nowość. Produkt jest już od dłuższego czasu i nawet tu był omawiany :lol:
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne