BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF na wakacjach/wyjazdach
Autor Wiadomość
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-12-09, 21:05   

Są takie małe lodówki samochodowe z możliwością podłączenia również do prądu. Można wziąć ze sobą.
Przykładowe są tutaj: z kompresorem lub na ogniwa Peltiera.
Można kupić również tańsze tylko przy ogniwach Peltiera trzeba zwracać uwagę, do ilu stopni poniżej temperatury otoczenia chłodzi.

To chyba najrozsądniejsze wyjście.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
Ostatnio zmieniony przez Skipper 2014-12-09, 21:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-12-09, 21:12   

nie wiem tylko jaką temperaturę da się w nich utrzymać... na mrożonki nie ma co liczyć, ale czy da się +3 osiągnąć to też nie jestem przekonana
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-12-09, 21:19   

Te co podałam w linkach wyżej mają akurat bardzo dobre parametry jeśli chodzi o chłodzenie (szczególnie ta z kompresorem). Ale cena też niezła :twisted:

Ta ma też bardzo dobre parametry - w lodówce ze sprężarką zamrozić można :mrgreen: te na ogniwa Peltiera mogą nie trzymać temperatury zbyt niskiej.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
trinity 

Barfuje od: 6.09.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Lip 2014
Posty: 147
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-13, 23:48   

Podobają mi się te lodóweczki. Nawet jeśli nie udałoby się przewieść w nich mrożonek, to mogłabym kupić surowe mięso na miejscu, pomieszać z FC i przechowywać przez kilka dni.

Rozważę jej zakup jeśli na ten wyjazd uda mi się zapakować z kotem do samochodu i jeszcze zostanie miejsce na lodówkę.

Na razie kupiłam większy zapas mokrej karmy. Na wszelki wypadek wezmę też trochę suchego Applawsa. Na mojej checkliście wyjazdowej jest zestaw do przygotowania prostej mieszanki. Damy radę!
_________________
http://enderwkraczadogry.blog.pl/
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-12-14, 08:19   

Trinity Ty dobrze rozważ te lodóweczki z kompresorem. One temperatury poniżej zera (tak jak deklaruje producent -15*C czy -18*C, lodóweczek jest kilka na rynku) spokojnie powinny utrzymać.
Z ogniwami Peltiera do temperatury ujemnej nie schłodzi, chyba że postawisz ją w temperaturze 10*C :mrgreen: Ja mam akurat taką na ogniwa Peltiera, ale z możliwością ustawienia temperatury (to też ważne w lodówce !) i używam jej latem do robienia serów - duża lodówka w kuchni ma za niską temperaturę a z kolei w mieszkaniu jest za ciepło (ok. 24-25*C).

A lodóweczka i dla Was na wyjeździe się przyda, nie tylko dla kota :twisted:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
trinity 

Barfuje od: 6.09.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Lip 2014
Posty: 147
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-06, 10:22   

Nasz pierwszy dłuższy urlop z Enderem dobiega końca. Udało nam się go przetrwać dość dobrze, gdyż jednak okazało się, że w pokoju jest mała lodóweczka z jeszcze mniejszym zamrażalnikiem. Robiliśmy więc podstawowe mieszanki z FC i tauryną. Nie daliśmy rady naprodukować tego zbyt wiele, ale myślę, że jak na urlop 1/3 surowizny, 2/3 mokrych karm, to i tak dobry wynik.

Wniosek jaki wyciągam na kolejny wyjazd, to żeby oprócz tauryny i FC, wziąć tłuszcz Grau, bo czasem trudno nam było dostać coś oprócz filetu z indyka i niektóre mieszanki wychodziły bardzo chudziutkie.

Jutro wracamy i na tą okoliczność mam pytanie do kogoś, kto może tu zajrzy w między czasie i będzie mógł podzielić się swoją opinią.

Podróż powinna zająć nam około 6-7 godzin, ale przy obecnych warunkach śnieżnych i wiadomej sytuacji na zakopiance może zejść się nawet 10.

Ender na pewno w samochodzie nie będzie chciał jeść puszek, już tego próbowaliśmy. Natomiast chrupki wchłonie w każdej ilości i w każdych okolicznościach.
Czy lepiej nakarmić go przed wyjściem i potem przegłodzić przez czas podróży? Czy lepiej ( gdyby podróż przedłużała się ) podać chrupki? - mam applaws dla kociaków.
_________________
http://enderwkraczadogry.blog.pl/
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-01-06, 10:27   

Ender to mały kociak? Tak?
Ja bym swoje dorosłe przegłodziła, ale jak z dzieckiem to nie wiem...
 
 
situnia 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 18.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-06, 10:34   

A jak się kot czuje w podróży? Moje to nawet w pociągu wcinają barf :lol:
_________________

To jak traktujesz koty decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
 
 
Silvena 
Ekspert


Barfuje od: 28.04.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 18 Kwi 2013
Posty: 1216
Skąd: UK
Wysłany: 2015-01-06, 10:50   

Ja bym przegłodziła w drodze, ewentualnie jakby się podróż przedłużała to spróbowałąbym z puszką. Jak będzie głodny to zje. Dałabym też więcej przed wyjazdem.

W naturze, też nie zawsze uda się coś upolować ;-)
 
 
 
trinity 

Barfuje od: 6.09.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Lip 2014
Posty: 147
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-06, 11:04   

Kociak, ale nie całkiem mały, ma już skończone 8 miesięcy.

W podróży jest bardzo spokojny, głównie śpi, czasem trochę wygląda przez okno lub spaceruje po samochodzie, szczególnie gdy poczuje zapach naszych ludzkich chrupek, czyli hamburgera kupionego na McDrivie.
_________________
http://enderwkraczadogry.blog.pl/
 
 
situnia 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 18.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-06, 16:50   

Ja bym się bała kota puszczać luzem po samochodzie :-P Wypadek i po kocie, nie mówiąc o tym, że wypadek może być spowodowany przez kota :-P
_________________

To jak traktujesz koty decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-01-06, 20:57   

Situnia, ale kot przecież może być przypięty szelkami samochodowymi.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2015-01-06, 21:02   

Jakoś nie mam przekonania do szelek; transporter (o odpowiednio dobranym rozmiarze i konstrukcji) w razie wypadku daje lepszą ochronę (i możliwość łatwej zmiany pozycji). Swoją drogą to musi być bardzo spokojny i grzeczny kot, żeby dał się przypiąć.

Koty różnie znoszą podróż - niektóre mają chorobę lokomocyjną, inne po prostu z nerwów potrafią wymiotować (np. moja Magnolia), dlatego na krótko przed podróżą lepiej ostrożnie z karmieniem. Co do pociągów - wiele kotów znosi je lepiej niż samochody (chyba mniej buja).
 
 
apple 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 433
Skąd: warszawa
Wysłany: 2015-01-06, 21:15   

Rudolf bardzo źle znosi podróż samochodem, na dłuższe dystanse w ogóle się nie nadaje. Do 15 minut jeszcze wytrzymuje.
Z nerwów dyszy, zdarzyło mu się też zrobić qpę.
O spróbowaniu czegokolwiek nie ma mowy, choćbym dawała mu jego ukochane chrupki (których normalnie nie jada).
Ale jechałam w pociągu z panią, która podróżowała z 10-letnią koteczką, żywiącą się mięsem.
Pani miala przy sobie pokrojone kawałki mięska w plastikowym pudełku i kicia zgłodniawszy, zajadała się nimi z wyraźną przyjemnością.
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-01-06, 21:18   

Moje koty jeżdżą w przypiętym pasami transporterze, ale otwartym, dodatkowo przypięte szelkami, gdyby miały ochotę wyjść i rozprostować łapy. Bardzo lubią jeździć samochodem, a szelki w żadnej sytuacji nie są dla nich problemem.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne