BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Sierść naszych zwierząt w pralce
Autor Wiadomość
kreomolinka 


Barfuje od: 10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 12 Paź 2013
Posty: 197
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-01-17, 14:52   Sierść naszych zwierząt w pralce

No właśnie, pralka to zagadkowe miejsce gdzie znika sierść naszych pociech oraz inne fafoły i ludzkie włosy. Wątpię żeby wszystko spływało w kanał. Czym czyścić? Są jakieś środki?Nie chciałabym żeby się rzeczona pralka zatkała. Póki co nic się takiego nie stało, ale zastanawiam się.
_________________
Pozdrawiam,
Dorota
 
 
AniaR 


Barfuje od: 2005
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 447
Skąd: z daleka
Wysłany: 2015-01-17, 15:34   

Nie wiem, ciekawa jestem czy jest taka potrzeba i jak sobie wobec tego inni radza? :niewiem: koty mam od 8 lat, przedtem byly fretki (co prawda one nie gubia az tak wlosow), nie mialam problemow z pralka.
 
 
Chica 


Barfuje od: 2010r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 43
Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 74
Skąd: Mosina/Poznań
Wysłany: 2015-01-17, 19:53   

musisz zajrzeć do instrukcji swojej pralki, moja Whirpool otwierana od góry ma 21 lat! i nigdy się nie zapchała a jako dom tymczasowy od myszy po kota mam kudłów ogrom, do tego nitki bo w domu mam "jednoosobowy zakład krawiecki" w miesiącu prań zwierzowych nastawiam około 6-8 plus ludziowe 4-6, moja żadnego filtra nie posiada, wszystkie kudły i inne śmiecie, które się przecisną przez te dziurki w bębnie lecą wprost do kanalizy.
_________________

 
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2015-01-17, 20:25   

Jedyne co może się zapchać przy takim przepływie wody jak jest przy praniu to chyba tylko jakiś filtr na wyjściu wody z pralki, gdyby oczywiście taki był. Tak na logikę to bez sensu byłoby coś takiego montować bo jak napisała Chica woda idzie do kanalizacji i nie ma znaczenia czy pójdzie z kłakami czy bez. Do kanalizacji odprowadzane są przecież różne rzeczy, przykładowo co idzie z WC. U mnie filtr jest na podłączeniu pralki do zaworu z doprowadzeniem wody (i to ma sens) i kilka razy musiałam go już czyścić bo niestety najwyraźniej poleciała brudna woda i się zapchał, pralka w ogóle wody nie ciągnęła.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-17, 20:43   

Wszystkie moje pralki miały zawsze filtr :shock: taki "opadowy". Czyszczę toto raz na 2-3 lata, myślałam, że takie filtry wszystkie pralki mają...
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-01-17, 21:36   

jasne, że wszystkie mają, Dziewczyny coś bredzą :kwiatek:
to są tzw filtry "samoczyszczące"
nie wiem dokładnie na czym to polega, ale guzik czy igłę zatrzyma, ale sierścią się nie zatyka
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2015-01-17, 22:24   

Filtr pralka ma - ale czym ją czyścicie z czarnego osadu ?
 
 
Chica 


Barfuje od: 2010r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 43
Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 74
Skąd: Mosina/Poznań
Wysłany: 2015-01-18, 00:10   

nie mam żadnego czarnego osadu, jedyne co się notorycznie brudzi to te szufladki na proszek/płyn to jest wiecznie obsmarowane ale jedynie od proszku. Ano i może jest tam coś takiego jak filtr samoczyszczący, Ojciec raz otwierał u dołu taki korek nic tam nie było, lekko oślizgły nic więcej ;-) No ale moja ma ponad 20 lat, teraz te pralki to naszprycowane technologią to kij wie co one tam za zabezpieczenia mają ;-)
_________________

 
 
 
Chica 


Barfuje od: 2010r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 43
Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 74
Skąd: Mosina/Poznań
Wysłany: 2015-01-18, 00:12   

może ktoś z Poznania chciałby 2 płyny do czyszczenia pralki? ślepa byłam jak kupowałam bo miały być do zmywarki, swojej pralce tego nie zapodam bo w tym wieku to już nawet ryzyko proszek zmieniać :mrgreen:
_________________

 
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2015-01-18, 10:52   

ależ ja Ci tej pralki zazdroszcze.... moja super-hiper cool nowoczesna, zdechła po niecałych 5latach użytkowania. A specjalnie był wybierany Bosh bez wszelkich telewizorków, Wi-fi czy zaparzacza do kawy (bo przecież elektronika się psuje najszybciej). Co zdechło? Programator :P

Ale fakt. Jeszcze nigdy nie spotkałam się z zatkaniem filtra w pralce. Chyba że coś naprawdę dużego tam wpadło :)
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2015-01-21, 20:51   

u mnie w zanussim
18 letnim
zatkał sie filtr
na dole taka tuba,którą okazało sie że trzeba wykręcić i wyczyscić nieraz :oops:
bo pralka nie wylewała wody po wirowaniu :confused:
w necie wyczytałam że powodem może byc własnie zatkany filtr
załamana wizja zakupu nowej
a w filtrze było wszystko :hair:

ale po tym zabiegu chodzi jak nowa (odpukać)
_________________
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2015-01-23, 19:17   

Ja mam Polara 16-letniego, psuje się bardzo rzadko, ostatnio gość co naprawia pralki był chyba półtora roku temu - to co się popsuło (już nie pamiętam co) to była jakaś duperela.
Jedno co mi gość powiedział - dopóki pralka chodzi to nie kupować nowej, ponoć to co teraz produkują to straszne badziewie :evil:
Z tego co pamiętam pralka miała kiedyś problem z odpływem ale wtedy chyba szlag pompę trafił. W każdym razie ja zanim wrzucę pranie do pralki to zawsze je najpierw odkurzam jak zasierścione :twisted:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne