BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Epilepsja
Autor Wiadomość
vivienne 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 28 Lut 2012
Posty: 82
Skąd: Wodzisław Śl.
Wysłany: 2014-11-19, 08:20   

RC Calm swoje wyciszające właściwości zawdzięcza dodatkowi dwóch składników: L-tryptofanu i alfa-kazozepiny.
Oba te składniki można znaleźć w preparatach weterynaryjnych. L-tryptofan jest w preparacie Kalm-Aid, a alfa-kazozepina w Zylkene.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-19, 08:44   

akaimajo napisał/a:
Od razu podkreśliła, że jak będę mu podawała samo mięso to rozwalę mu nerki. Dodała, że stosunek warzyw do mięsa powinien być 50:50, a min. 1/3! Opinię swoją umotywowała kilkoma kocimi pacjentami, które od kilku lat były na BARFie, a teraz leczy je na nerki... Od razu wspomniała, że nie wydaje jej się, aby to przez BARF sam w sobie, a raczej przez nieumiejętne komponowanie jadłospisów. Nam nie poleca ze względu na jego wiek+przypadłość, ale jeśli już to kazała pamiętać o tych warzywach. W sumie nie wiem, co o tym myśleć.
Poczytaj dogłębnie wszystko o barfie dla psa na forum - tak od A do Z. Wiek psa nie ma tu nic do rzeczy. Moja suka latami (teraz mi wstyd :oops: - ale wtedy myślałam, że dobrze karmię psa) jadła suche bobki i w 2009 roku (miała 9 lat z groszami ) dorobiła się dużego struwita w pęcherzu. Został wyjęty. Później kupowałam lepsze bobki (bez zbóż - coś zaczęło świtać, ale jeszcze to nie było to). Dopiero jakieś 2,5 roku temu jak zamieszkały z nami koty i rozchorowały się (miały kilka miesięcy) z powodu czegoś w karmie (karmiłam na początku śmieciówkami - bo moja wiedza była mikra) to się zdenerwowałam i zaczęłam kopać w necie i tak trafiłam tutaj. Psa przestawiłam na mięso jak koty zaczęły jeść (na forum zapisałam się na początku 2013r.). Choć już wcześniej je podczytywałam. Barfa wprowadziłam najpierw kotom ale to czego koty nie zjadły dostawał pies. Wyszło jej na dobre. Przestawienie psa na mięso w wieku prawie 13 lat nie wywołało u niego żadnych żołądkowych obstrukcji. Teraz pies ma już 14,5 roku i ma się dobrze. Wcina mięso, warzywa (z rzadka jak obieram do zupy to dostaje surową marchewkę - lubi chrupać) owoce - jak my jemy (też lubi zjeść). Pies jest prostszy do karmienia barfem niż koty.
Zanim podejmiesz decyzję czym psa karmić - przeczytaj wszystkie informacje ze wszystkich działów o barfie dla psa. Jak będziesz więcej wiedzieć, to może pozostaniesz przy barfie.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
akaimajo 


Dołączyła: 24 Wrz 2014
Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-11-19, 15:06   

O tym tryptofanie mówiła właśnie. Ale decyzji ostatecznej nie podejmuję, bo po pierwsze: zobaczymy jaka(czy) będzie reakcja pozytywna organizmu na zabieg, muszę się dokształcić w barfie - jak radzi Tufitka i zaczerpnąć wiele konsultacji w tej dziedzinie. :)

Ta nasza Pani dr nie krytykuje barfa samego w sobie, tylko ludzi za nieumiejętne komponowanie mieszanek. Przynajmniej ja to tak odebrałam.

Dziękujemy za pomoc i wsparcie :kwiatek:

Ps. Tufitko, gdzie w końcu jest Beso? Tak z ciekawości pytam, bo nie wiem czy mi umknęło, czy nadal siedzi u Twojej mamy (mamy?)
 
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-19, 15:28   

akaimajo napisał/a:
Ps. Tufitko, gdzie w końcu jest Beso? Tak z ciekawości pytam, bo nie wiem czy mi umknęło, czy nadal siedzi u Twojej mamy (mamy?)
ma domek wspaniały mieszka z dwoma suczkami ( http://www.barfnyswiat.or...r=asc&start=225 ).
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
chantell 

Dołączyła: 20 Sty 2015
Posty: 17
Wysłany: 2015-01-24, 19:14   BARF a epilepsja

Przeglądając forum nie spotkałam się z takim tematem.
Z tego co internet ostatnio przeglądam, to jest dużo potwierdzonych informacji, że po przejściu na BARF, częstotliwość atakow zwykle spadała, a nawet całkiem ustawały...
Ogólnie w internecie na polskich stronach jest niewiele o tej chorobie..:(
Wiem, że są produkty, ktore są zakazane dla psow z padaczką...
Może Wy macie jakieś doswiadczenie/informacje na ten temat?
Jak wejdę na laptopa, to wtzucę to, co ja znalazłam...

Chcę zmienić jej dietę na barfa...na razie czytam, czytam i czytam... :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne