BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Capri i jej ulubiony temat - jedzenie :), suczka 24kg
Autor Wiadomość
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-05-22, 09:54   

A to jest skład z etykiety na opakowaniu? :)
 
 
Uysy 

Barfuje od: 16.10.2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 44
Dołączył: 30 Paź 2011
Posty: 19
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-05-24, 14:30   

Hihi, ja tu sobie nie zaglądam od pewnego czasu, a Wy tu gadu-gadu :)

koniczynka napisał/a:
Uysy daje swojemu psu gotowe komercyjne mieszanki mięsne, które są mieszaniną mielonego mięsa i kości lub samego mięsa z chrząstką.

Niestety, od pewnego czasu choruję na syndrom ABC (Absolutny Brak Czasu) i nie mam kiedy poszukać źródła habaniny w kawałkach.

Cytat:
A to jest skład z etykiety na opakowaniu? :)

To (chyba) skład podany na opakowaniu kostek z gotową mieszanką. Tej używam w mniejszości, ja wolę konkretnie wydzielone rodzaje mięs.

Jak znajdę chwilę podzielę się z Wami moimi dotychczasowymi obserwacjami, które są właściwie tylko pozytywne :)
Nie spodziewałem się jednak, że pies (typu suka ;) ) może być tak wybredny :shock: I to golden, czyli chyba ex-aequo z labradorem lider w ilości zapasionych osobników w populacji... Gęś nie, baran nie bardzo, indyk nie zawsze, na szczęście cielak i krowa zawsze :)
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-05-25, 08:44   

Wiesz co? ja myslę że to może nie byc kwestia wybredności. Mój też golden nie chce tknąć czegos w formie papki. Mięso zmielone, błeeee. Echodzą mu tylko mielone łby razem z oczami i mózgiem i dużą ilością krwi. Cała reszta musi byc do pogryzienia, i koniec. W sumie dla mnie to lepiej i taniej. Wyjmuje z lodówki i bezpośrednio daje do pyska, i pozamiatane.
 
 
Uysy 

Barfuje od: 16.10.2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 44
Dołączył: 30 Paź 2011
Posty: 19
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-07-10, 16:34   

Minęło już trochę czasu, więc mogę napisać właściwie z pewnością - faktycznie jest dużo lepiej od kiedy podaję jej mięso w dużych kawałkach.
Jest to więc także informacja dla osób zaopatrujących się w Primex'ie - nie ma z tym najmniejszego problemu, wystarczy tylko zamówić wcześniej - 1-2 dni wystarczy.
Właściciele Primex'u z chęcią wysłuchali moją prośbę, nie widzą problemu w rozszerzeniu tego nawet na standardową ofertę, pod warunkiem zainteresowania (okazuje się, że w PL bardziej pożądane jest mięso zmielone; np. do Danii sprzedają w kawałkach). Są ku temu nawet chętni, bo (prawie cytuję): "klient będzie widział co kupuje, nie będzie domysłów co oni tam mielą".
Do mojego zamówienia podeszli z pełnym zaangażowaniem - w worku 1kg mam czasem dwa kawałki mięcha :mrgreen:
Dotyczy to także żołądków i podrobów (z zaznaczeniem, że musi być z czego zrobić takie kawałki, czyli raczej wołowina, cielęcina, konina itp).
Suce to najwyraźniej pasuje elegancko, nie zdarzyło mi się ostatnio, żeby marudziła :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne