BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARFna manufaktura - pomysł na biznes?
Autor Wiadomość
Meri 

Barfuje od: 12.08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lip 2012
Posty: 863
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2015-01-17, 20:07   

Tylko jakbyśmy to fizycznie zrobiły? Ja na pewno mam miejsce, ale nie mam pojęcia jak to połączyć w trzech różnych miastach. :mrgreen:
_________________
 
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2015-02-18, 13:42   

Chyba jednak będę kombinowała z tymi dofinansowaniami.

Tylko - najpierw muszę zrobić rozeznanie w przepisach, wymaganiach i sprzęcie (głównie - co do mielenia kości?). Później z gotową wizją zacznę szarżę na wszystkie możliwe instytucje udzielające dofinansowań.
Namiar na powiatowego weta już mam, będę dzwoniła jak tylko wygrzebię coś w przepisach (a na razie nawet nie wiem gdzie szukać - te tony przepisów i ogólna biurokracja mnie przerażają).
_________________
Ze mną Brzeskie Koty Mięsożerne: Mefisto, Mia, Manga, Bambo, Nyks, Hades i Gizmo. [*] Maura [*][*Mocca[*]
Tymczaski: Krówka, Odra i Bruno.
Fundacja Brzeskie Koty
 
 
situnia 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 18.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-18, 15:13   

No właśnie mnie ta biurokracja przeraża... Szkoda w sumie, że nie mieszkamy w jednym mieście, mogłybyśmy spróbować razem, a i szukanie przepisów dotyczących rozpoczęcia działalności można by wtedy podzielić i kwestie formalne wszystkie... ;-)
_________________

To jak traktujesz koty decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
 
 
Meri 

Barfuje od: 12.08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lip 2012
Posty: 863
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2015-02-18, 15:17   

Z drugiej strony ze względu na to że jest to mrożone to różnych miejscach Polski przydałyby się takie punkty z BARFem... jednak nie mam pojęcia jak można to rozwiązać jeśli chodzi o podział mięsa, suplementów i itp.
_________________
 
 
 
Laidee 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Paź 2014
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-18, 16:27   

Pomysł z połączeniem w różnych miastach wydaje mi się dość prosty w realizacji. Nie wiem, czy korzystacie z grup zakupowych typu lokalny rolnik. Jak zakłada się tam konto, to od razu wybiera się grupę lokalną, w ramach której robi się zakupy od dostawców znajdujących się akurat w tej konkretnej okolicy.

Mogłybyście się po prostu podzielić "terytorium". Ktoś chętny na zakup wskazuje najpierw swoją własną lokalizację i od razu dostaje podpięty pod jedną z Was i od tej jednej może robić zakupy. Tej, do której ma najbliżej, co daje możliwie krótki transport.

Dobrze byłoby jakoś sformalizować pewnie waszą współpracę, bo mogłybyście wtedy wszystkie zamawiać od jednego dostawcy i być traktowane jako jeden podmiot. Mięso mogłoby pewnie jechać do każdej z was osobno, płaciłybyście co prawda za każdą przesyłkę, ale za to byłaby oszczędność na zakupach hurtowych.

Branża spożywcza to nie moja bajka, ale przepisy mnie nie przerażają, bo z nich żyję. Chętnie trochę pomogę, jeżeli tylko situnia zdecyduje się na założenie barf-biznesu, bo miałaby blisko po mieszanki. :-P
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2015-02-18, 21:56   

Laidee, mogłabyś poradzić gdzie szukać przepisów dotyczących tego typu działalności?
Ja totalnie nie mam pojęcia w jakich kodeksach, czy czymkolwiek innym, tego szukać.
_________________
Ze mną Brzeskie Koty Mięsożerne: Mefisto, Mia, Manga, Bambo, Nyks, Hades i Gizmo. [*] Maura [*][*Mocca[*]
Tymczaski: Krówka, Odra i Bruno.
Fundacja Brzeskie Koty
 
 
Laidee 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Paź 2014
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-18, 22:24   

Zakładam, że to może być przede wszystkim ustawa o paszach i rozporządzenia wykonawcze do tej ustawy.

Tu: http://isap.sejm.gov.pl/D...=WDU20061441045 ustawa, a w zakładce "akty wykonawcze" powinny być wszystkie rozporządzenia.
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2015-02-20, 22:49   

Grzebiemy w przepisach, ustawach, itp.

Mamy np. coś takiego:
http://www.abc.com.pl/du-...u-2005-255-2143
Art. 7.
Wynika z niego, że do tego typu działalności trzeba mieć wykształcenie kierunkowe.

Z kolei w decyzjach o dopuszczeniu do obrotu dwóch największych 'barfnych' firm nie ma o tym żadnej wzmianki.


Meri, dowiedziałaś się czegoś od swojego Inspektora?
_________________
Ze mną Brzeskie Koty Mięsożerne: Mefisto, Mia, Manga, Bambo, Nyks, Hades i Gizmo. [*] Maura [*][*Mocca[*]
Tymczaski: Krówka, Odra i Bruno.
Fundacja Brzeskie Koty
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2015-02-20, 23:05   

Chyba wiem o co chodzi.
Art. 7 dotyczy działalności z Art. 6.
W art.6 jest o tym, że chodzi o produkcję pasz z premixami.
Opis czym jest premix: http://www.hodowle.eu/280_Premiksy.html


Czyli premixem chyba są wszystkie suple, których używamy w barfie? I żeby ich używać w produkcji barfa na sprzedaż, trzeba mieć wykształcenie kierunkowe.
_________________
Ze mną Brzeskie Koty Mięsożerne: Mefisto, Mia, Manga, Bambo, Nyks, Hades i Gizmo. [*] Maura [*][*Mocca[*]
Tymczaski: Krówka, Odra i Bruno.
Fundacja Brzeskie Koty
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-02-21, 09:25   

ja myślę, że barf łapie się pod to
Cytat:
Art. 6.1.Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w zakresie wytwarzania:
1)dodatków paszowych z grup:
a)antybiotyków,
b)kokcydiostatyków i innych produktów leczniczych,
c)stymulatorów wzrostu,
d)witamin i innych chemicznie zdefiniowanych substancji o podobnym działaniu,
e)pierwiastków śladowych,
f)karotenoidów i ksantofili,
g)enzymów,
h)mikroorganizmów,
i)przeciwutleniaczy, dla których jest określona maksymalna zawartość w mieszankach paszowych pełnoporcjowych,
2)dodatków paszowych innych niż określone w pkt 1, dla których została ustalona ich maksymalna zawartość w mieszankach paszowych pełnoporcjowych,
3)materiałów paszowych:
a)białka uzyskiwanego z mikroorganizmów należących do grupy bakterii, drożdży, glonów i grzybów, z wyjątkiem drożdży hodowanych na substancjach pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego,
b)produktów ubocznych uzyskiwanych w procesie wytwarzania aminokwasów w drodze fermentacji,
c)aminokwasów i ich soli,
d)hydroksyanalogów aminokwasów,
4)premiksów zawierających dodatki paszowe, o których mowa w pkt 1,
5)mieszanek paszowych zawierających premiksy, o których mowa w pkt 4,
5a)pasz leczniczych,
6)(utracił moc)
-jest obowiązany zapewnić spełnianie wymagań technicznych i organizacyjnych przewidzianych dla określonego rodzaju i zakresu prowadzonej działalności.


ale bardziej niż wykształcenie kierunkowe martwi mnie zapis o stażu pracy:
Cytat:
Art. 7.W ramach prowadzenia działalności gospodarczej, o której mowa w art. 6 ust. 1:
1)w zakresie wytwarzania dodatków paszowych i premiksów procesem produkcji powinna kierować osoba, która:
a)ukończyła studia wyższe na jednym z kierunków: biologia, biotechnologia, chemia, farmacja, inżynieria chemiczna i procesowa, rolnictwo, technologia żywności i żywienie człowieka, weterynaria, zootechnika lub na kierunku lekarskim,
b)ma co najmniej 3-letni staż pracy w zakresie wytwarzania dodatków paszowych, premiksów lub produktów leczniczych;
2)w zakresie wytwarzania pasz procesem produkcji powinna kierować osoba, która:
a)ukończyła studia wyższe na jednym z kierunków, o których mowa w pkt 1 lit. a, i ma co najmniej 2-letni staż pracy w zakresie wytwarzania pasz lub
b)posiada średnie wykształcenie rolnicze, weterynaryjne lub o kierunku: technologia żywności oraz ma co najmniej 3-letni staż pracy w zakresie wytwarzania pasz;

3)w zakresie wytwarzania pasz leczniczych procesem produkcji powinna kierować osoba, która ukończyła studia wyższe na jednym z kierunków: biologia, chemia, farmacja, rolnictwo, zootechnika lub weterynaria.


bo znaleźć jakiegoś biologa czy lekarza abo chemika, który będzie "kierował" to na naszym forum pewnie mały problem, ale takiego, który 2 lata pracował w paszach, to już nie wiem skąd wziąć...
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2015-02-21, 12:22   

to by trzeba było jakoś obejść na pewno. Mi na szybko przychodzą do głowy takie pomysły:

-podpiąć BARFa pod coś innego niż produkcja pasz - czyli nie nazywać tego karmą bytową dla zwierząt tylko traktować jako przysmak czy coś w tym stylu. Ewentualnie sprzedawać mięso nie zmieszane z suplami jako dwa odrębne produkty: mieszanka mięs osobno, mieszanka supli pasujących do tych mięs osobno. Bo zdaje się, że samo mięso można sprzedawać bez wykształcenia i same suple można, tylko nie wiem czy mieszankę supli opracowaną samemu bez wyksztalcenia można. Pewnie nie :(

-traktować jak wyroby regionalne czy coś takiego? skoro kiełbaski dla ludzi rolnik może wytwarzać bez studiów i wieloletniej praktyki to mięso dla zwierząt chyba też ? tylko wtedy zdaje się trzeba być rolnikiem albo przynajmniej posiadac gospodarstwo. Trzeba by sprawdzić jakie sa wymagania i czy BARFa nie da się pod to samo co domowe wedliny podpiąć.
 
 
Meri 

Barfuje od: 12.08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lip 2012
Posty: 863
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2015-02-21, 16:13   

Mięso można sprzedawać oddzielnie, ale całe tusze i może to robić tylko rolnik bez posiadania firmy, przynajmniej ja się tak dowiedziałam. Powiatowy wet mi powiedział od razu na wstępie, że koszty mi się nie zwrócą, bo musze wybudować budynek nie pamiętam ile metrów, dwa oddzielne pomieszczenia, wokół budynku muszę mieć 20m kostki brukowej... :roll:
_________________
 
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2015-02-21, 17:55   

doradora, no właśnie tak mi się wydaje, że te pogrubione zapisy by właśnie tego dotyczyły.
Lipnie bardzo...
_________________
Ze mną Brzeskie Koty Mięsożerne: Mefisto, Mia, Manga, Bambo, Nyks, Hades i Gizmo. [*] Maura [*][*Mocca[*]
Tymczaski: Krówka, Odra i Bruno.
Fundacja Brzeskie Koty
 
 
Silvena 
Ekspert


Barfuje od: 28.04.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 18 Kwi 2013
Posty: 1216
Skąd: UK
Wysłany: 2015-02-21, 19:55   

To jak ludzie sprzedają barfa dla psów? Bo takiego można kupić, kociego niestety nie ma.

Zawsze możecie sprzedawać oficjalnie przepisy, a nieoficjalnie wysyłać gotowe mieszanki ;-)
Tylko gorzej jak się znajdzie ktoś "życzliwy" i naśle na was jakąś kontrolę.
 
 
 
situnia 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 18.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-21, 20:00   

Hmm... połowa rozwiązania jakby jest... Ja ukończyłam studia wyższe, kierunek technologia chemiczna, co więcej mam nadzieję, że w przeciągu roku zostanę doktorem nauk chemicznych :-P Aczkolwiek to doświadczenie 2-letnie przy wytwarzaniu pasz... Ehhh...
_________________

To jak traktujesz koty decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne