BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przepisy z całym kurczakiem, kaczką, królikiem itp.
Autor Wiadomość
Sphynx 

Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 42
Skąd: UK
Wysłany: 2014-01-29, 15:36   

Na pierwsza mieszanke wybralem sobie przepis nr 4 z catnutrition z suplementami naturalnymi i koscmi gdzie jest caly kurczak i dzieki kalkowi troche go zmodyfikowalem a ,ze w kalku kurczak taki nie wystepuje to dlatego sie Was pytalem i dziekuje za odpowiedzi.

Teraz widze,ze przy nastepnej mieszance juz nie bedzie sam kurczak, po prostu wychodzi za malo miesa w stosunku do kosci miesnych, trzeba bedzie jakies czyste miecho dodawac a i mieszanka tez bedzie gestsza i bardziej tresciwa. Fantastica (tak sie nazywa moja sfinksica) i tak sie trzesie na widok surowego a z hodowli wyszla na suchym....
Ogoolnie ktorys juz raz z kolei ,ze swojej strony (bo nie wiem jak Fanta) dziekuje autoreom kalka za kupe odwalonej dobrej roboty:)
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2014-01-29, 15:40   

Sphynx :kwiatek:
Jest tylko jedna zasada w przepisach. Albo korzystasz z gotowców albo z kalkulatora. Nie powinno się mieszać tych dwóch opcji.
 
 
Rumianek79 


Barfuje od: luty 2014r.
Wiek: 44
Dołączyła: 06 Sty 2014
Posty: 99
Skąd: Białystok
Wysłany: 2014-02-25, 15:16   

Hej wszystkim,
Chcialam Was zapytac o krolika. Jeden z moich kotow jest alergikiem. Trudno stwierdzic na co jest alergia. Podejrzewam, ze jakis rodzaj bialka. Od niedawna (jakies 2 mce) z powodzeniem barfujemy. Na razie najprostsza metoda czyli opcja z Felini Complete. I glownie mieso z indyka, do tego serca drobiowe i olej z lososia. Podobno najmniej alergennym miesem jest krolik. Mam dostep do swoezego i sprawdzonego miesa kroliczego. Moje pytanie brzmi: czy mozna podawac jotu jedynie krolika? W jakich proporcjach wtedy FC, ew inne dodatki?
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-25, 20:34   

Z tego co pamiętam na forum kilka razy powtarzano, że nie ma czegoś takiego, jak mięsa które uczulają bardziej lub mniej. Chyba po prostu chodzi o to, że im częściej kot miał szansę jeść dane białko, tym bardziej prawdopodobne jest to, że się na nie uczulił. Królików w karmach komercyjnych nie jest tak dużo, więc rzeczywiście jest mniej prawdopodobne, że uczulił się akurat na królika.

Proszę by ktoś mnie poprawił, jeśli się mylę.

Mieszankę z królikiem będzie trochę trudno ułożyć, bo to chudziutkie mięso, o dużej zawartości białka. Musisz też pamiętać, że jeśli kot jest uczulony na kurczaka, to skorupki jaj i żółtka także będą go uczulać, więc musisz poszukać innej alternatywy, może kacze lub gęsie? A królik + kaczka lub królik + gęś to już można pokombinować z mieszanką i powinno wyjść.

Ale nie wiem czy taka dieta niby eliminacyjna z dwóch źródeł białka ma sens? :niewiem:
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Rumianek79 


Barfuje od: luty 2014r.
Wiek: 44
Dołączyła: 06 Sty 2014
Posty: 99
Skąd: Białystok
Wysłany: 2014-02-26, 08:57   

No wlasnie Kaprys nie zdazyl za bardzo pojesc miesa kurczaczego kiedy zaczely sie problemy alergiczne.
Krolika nie jadl nigdy.
Za to teraz tak jak pisalam je w wiekszosci indyka plus serca kurczacze wiec jakby dwa rodzaje bialka. Oprocz tego leki antyhistaminowe. I na razie jest dobrze. Ale kiedy ostatnio dostal skrzydlo kurze do zjedzenia to jakby objawy drapania nasilily sie. Moze to tylko zbieg okolicznosci. Podobno w alergii jest tak ze nawet miligram czegos co uczula powoduje objawy wiec sama nie wiem co o tym myslec. W kazdym razie chcialabym poki co jakos ograniczyc to co z kury.
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2014-02-26, 12:43   

Rumianek79 :kwiatek:
Ines dobrze radzi :mrgreen: królik chudy i potrzeba tłustego mięsa do niego koniecznie. Czy na wołowinę też kot jest uczulony?? Może spróbowałabyś królik + mostek tłusty wołowy. To tez jakieś wyjście. Żółtka i skorupki bym na razie odstawiła i wprowadzała za jakiś czas po troszku, obserwując kota czy cos się nie dzieje. Serca z kurczaka na indycze zamieniłabym albo wołowe.
 
 
Rumianek79 


Barfuje od: luty 2014r.
Wiek: 44
Dołączyła: 06 Sty 2014
Posty: 99
Skąd: Białystok
Wysłany: 2014-02-26, 18:19   

shana55, :kwiatek: suplementuje na razie felini complete.
Ja nawet nie wiem czy ta alergia to rzeczywiscie na kure, z obserwacji wynika ze jakby po wiekszej ilosci bardziej sie nasilaja objawy alergii. Ale dziekuje za podpowiedz, sprkobuje zmiesac krolika z wolowina. Gorzej z sercami indyczymi, nie widzialam nigdzie u siebie.
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-26, 18:20   

Serce może znajdziesz wołowe?
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
89ola 

Barfuje od: 05.02.2013
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2013
Posty: 192
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2014-02-26, 18:47   

nie wiem czy tak jest w każdym mieście w Polsce, ale ja serca indycze widziałam w tesco i kauflandzie
 
 
Rumianek79 


Barfuje od: luty 2014r.
Wiek: 44
Dołączyła: 06 Sty 2014
Posty: 99
Skąd: Białystok
Wysłany: 2014-02-26, 19:51   

Ines, bede szukac. Swoja droga ciekawe czy beda tak samo smaczne jak drobiowe :)
 
 
leniwiec 


Barfuje od: VIII 2011
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 126
Skąd: Łódź/Lublin
Wysłany: 2014-03-14, 18:49   

Słuchajcie, ruszyło się coś w kwestii fajnych przepisów z całych tuszek (tj. takich sklepowych, bez wnętrzności)? Najchętniej kupuję takie, bo to różne kawałki mięsa, skrzydełka i szyjki mogą koty chrupać oddzielnie. Macie jakieś przepisy poza tym z catnutrition?
_________________
 
 
 
monten 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 20 Sty 2014
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-23, 09:44   

W świątecznej gazetce Leclerca znalazłam tuszki królicze z podrobami w całkiem atrakcyjnej cenie (19,99 / kg - od czwartku, 26.03). Kociaste będą miały Wielkanoc :-D Podpowiedzcie proszę, jak je dosuplementować, żeby było w miarę ok.
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2015-03-23, 09:57   

ja bym skorzystała chyba z któregoś gotowca stąd: http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?p=20#20
Tylko mięso z królika jest bardzo chude i w tuszce udział kości jest duży, więc robiąc z całej tuszki razem z kością z tego co gdzieś wyczytałam powinno się dodać jeszcze około 20-30% samego mięska z innego zwierza najlepiej tłustego mięska, kaczucha byłaby tu w sam raz z dużą ilością tłuszczyku. Ja bym chyba nawet zrobiła pół na pół z kaczuchą żeby nie było za chude.
 
 
monten 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 20 Sty 2014
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-23, 11:16   

Moim futrom kaczucha średnio podchodzi - dotłuszczę je udźcem z indyka. Wykorzystam przepis na naturalnego barfa z całym kurczakiem, ale dam więcej tauryny i krwi :food: . Bardzo dziękuję scarletmara.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2015-03-23, 17:17   

monten napisał/a:
W świątecznej gazetce Leclerca znalazłam tuszki królicze z podrobami w całkiem atrakcyjnej cenie (19,99 / kg - od czwartku, 26.03). Kociaste będą miały Wielkanoc :-D Podpowiedzcie proszę, jak je dosuplementować, żeby było w miarę ok.

Z podrobów to zapewne będą miały wątróbkę i nerki. W Biedronce króliki z w/w podrobami w tej cenie są non stop.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne