BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zioła wspomagające pracę nerek
Autor Wiadomość
BosmAnka 

Barfuje od: 2012
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 49
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 12
Skąd: Bobrowiec
Wysłany: 2012-06-03, 16:13   Zioła wspomagające pracę nerek

Możecie doradzić jakieś zioła na wsparcie pracy nerek w przewlekłej niewydolności nerek u psa?
_________________
Pozdrawiam,
BosmAnka
 
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 713
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2012-06-06, 14:19   

Ja jestem wierna pokrzywie, u zielarza dostaniesz korzeń pokrzywy (ma mocniejsze działanie od liści), zrobisz z niego odwar, uzyskany płyn można dodawać do porcji mięsa, albo poić lekko rozrzedzony wodą (ze 2x dziennie przy wysokich parametrach crea-urea)

Pokrzywa zwiększa wydalanie moczu, pomaga usuwać mocznik i kreatyninę, działa tonizująco na cały układ moczowy.
Używałam dla fretki z PNN, praktycznie pokrzywa trzymała ją przy życiu.
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
BosmAnka 

Barfuje od: 2012
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 49
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 12
Skąd: Bobrowiec
Wysłany: 2012-06-10, 20:08   

Dziękuję :) Na razie daję herbatkę ekspresową, bo tylko to mogłam dostać, ale poszukam jakiegoś sklepu zielarskiego i spróbuję kupić korzeń.
_________________
Pozdrawiam,
BosmAnka
 
 
neris 


Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 23 Sty 2012
Posty: 67
Wysłany: 2012-06-14, 21:12   

Czytając o pokrzywie już kilkarotnie natknęłam się na informację, że w przypadku chorych nerek należy ją stosować ze szczególną ostrożnością. Niestety jak dotąd nie znalazłam bardziej szczegółowego objaśnienia- dlaczego (tylko wzmiankę o cystolitach, które są drażniące dla nerek). Czy ktoś z Was wie więcej na ten temat?
 
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 713
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2012-06-14, 22:16   

neris napisał/a:
Czytając o pokrzywie już kilkarotnie natknęłam się na informację, że w przypadku chorych nerek należy ją stosować ze szczególną ostrożnością. Niestety jak dotąd nie znalazłam bardziej szczegółowego objaśnienia- dlaczego (tylko wzmiankę o cystolitach, które są drażniące dla nerek). Czy ktoś z Was wie więcej na ten temat?


Nic mi na ten temat nie wiadomo (choć również mnie ostrzegano, ale bez podania dokładniejszych informacji, na zasadzie "nie, bo nie")
Jedyne na co bym zwracała uwagę to fakt, że pokrzywa działa silnie moczopędnie, a przy uszkodzonych nerkach może to być obciążające.
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-06-15, 18:42   

BosmAnka napisał/a:
ale poszukam jakiegoś sklepu zielarskiego i spróbuję kupić korzeń.


A ja bym polecała rozejrzeć się za świeżą pokrzywą (teraz jest doskonały moment)), ze świeżych liści lub korzeni możesz zrobić napar i będą one działały jeszcze lepiej niż susz. Sama możesz też przyrządzić macerat olejowy ze świeżych liści i łodyg, utrwalający cudowne właściwości pokrzywy.
Naukowo udowodnione jest korzystne działanie spowalniające proces obumierania nefronów jedynie w przypadku nasion pokrzywy. Ja uważam, że nie jest to powód aby rezygnować z podawania innych części tej rośliny. Pokrzywa należy do moich ulubionych roślin leczniczych. Nigdy mnie nie zawiodła.
Polecam też komponować pokrzywę z korzeniem astragalusa, korzeniem rehmannii, miłorzębem i ekstraktem z grzyba cordyceps sinensis. Są to bezpieczne zioła, które można stosować na każdym etapie PNN u wszystkich gatunków ssaków. Doskonale tonizują i oczyszczają organizm, co przy regularnym zatruwaniu toksynami mocznikowymi u chorych z PNN ma ogromne znaczenie.
 
 
magda_z 

Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 101
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2012-07-15, 11:29   

Mój dalmatyńczyk (25kg) nerkowiec dostaje szklankę herbaty z pokrzywy na dzień. Dobrą dawkę daję?
Herbatkę tak już 'pije' od miesiąca. Mogę mu ją nadal podawać czy zrobić jakąś przerwę?
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-07-15, 18:46   

To zależy od mocy naparu, ale też myślę, że bez względu na wszystko, warto zrobić w przyszłym tygodniu przerwę na dwa tygodnie. W międzyczasie, jeśli chcesz możesz zastąpić pokrzywę miłorzębem - herbatki, susz, albo kapsuły z apteki.
 
 
BosmAnka 

Barfuje od: 2012
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 49
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 12
Skąd: Bobrowiec
Wysłany: 2012-07-21, 08:21   

Sihaya napisał/a:
Naukowo udowodnione jest korzystne działanie spowalniające proces obumierania nefronów jedynie w przypadku nasion pokrzywy.


A czy można gdzieś kupić nasiona pokrzywy i w jaki sposób się je stosuje?

Sihaya napisał/a:
Polecam też komponować pokrzywę z korzeniem astragalusa, korzeniem rehmannii, miłorzębem i ekstraktem z grzyba cordyceps sinensis. Są to bezpieczne zioła, które można stosować na każdym etapie PNN u wszystkich gatunków ssaków. Doskonale tonizują i oczyszczają organizm, co przy regularnym zatruwaniu toksynami mocznikowymi u chorych z PNN ma ogromne znaczenie.


Czy możesz doradzić gdzie można dostać takie zioła, w jaki sposób i w jakich proporcjach je stosować?
_________________
Pozdrawiam,
BosmAnka
 
 
magda_z 

Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 101
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2012-07-31, 17:01   

Wiecie co zauważyłam? Podczas podawania herbaty z pokrzywy u Ponga zniknął zapach mocznika z pyska. Teraz mamy 2 tyg. przerwy w podawaniu i herbatki i zapach znów się pojawił...
 
 
magda_z 

Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 101
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2012-08-05, 09:19   

Sihaya a co sądzisz o podawaniu odwaru z natki pietruszki? Mogłabym takie coś podawać Pongowi w trakcie przerwy w podawaniu herbatki z pokrzywy?
 
 
Viktoria 

Barfuje od: 07.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 24 Maj 2013
Posty: 68
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-07-24, 11:05   Zioła wspomagające pracę nerek i wątroby

Hej, robiłam kiedyś taką listę na potrzeby innych zwierząt niż psy czy koty, ale myślę że z powodzeniem można i u nich stosować napary z tych ziół jeśli zwierze ma problem z pracą nerek lub wątroby. Postanowiłam się podzielić, może komuś się przyda :)

-cykoria podróżnik (Cichorium intybus) - działa oczyszczająco na wątrobę i nerki. Stosuje się całą roślinę. odwar: suszoną roślinę zalać wodą i gotować przez 5min
-jasnota biała (Laminum album) - zalecana w schorzeniach układu moczowego. Napar: kwiaty lub ziele zalać wrzątkiem i pozostawić pod przykryciem na 5min. Odcedzić.
-karczoch zwyczajny (Cynara scolymus) - zwiększa wydzielanie żółci oraz chroni i regeneruje komórki wątroby. Ma działanie moczopędne. Zalecany w zaburzeniach nerkowych i wątrobowych. Napar: suszone liście zalać wrzątkiem, pozostawić pod przykryciem na 10min.
-mniszek pospolity (Taraxacum officinale) - napary działają moczopędnie. Napar: korzeń lub liście zalać wrzątkiem i pozostaić pod przykryciem na 10min.
-ostropest plamisty (Silybum marianum)- znosi lub hamuje substancje szkodliwe dla wątroby, regeneruje miąższ wątroby
-pokrzywa zwyczajna (Urtica dioica) - działanie moczopędne, leczenie stanów zapalnych. Napar: korzenie zalać wrzątkiem i zostawić pod przykryciem na 10min
-porzeczka czarna (Ribes nigrum) - liście działają moczopędnie. Napar z suszonych liści (5min.)
-brzoza (Betula) - napary z liści
-krwawnik pospolity (Achillea millefolium)- napar, wspomaga wydzielanie żółci
Ostatnio zmieniony przez Viktoria 2013-07-24, 11:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
luna 


Wiek: 29
Dołączyła: 15 Cze 2013
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-12, 21:22   

Można jeszcze poprosić o proporcje, ile tego naparu podawać i jak często? Można je stosować wspomagająco u zdrowego psa?
 
 
Viktoria 

Barfuje od: 07.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 24 Maj 2013
Posty: 68
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-09-16, 14:05   

Wg mnie profilaktycznie można, bez żadnej szkody :) ja stosowałam napary z suszonych i świeżych ziół, co do proporcji to robiłam "na oko". Ale możesz kierować się tym że suszonych ziół zaleca się zazwyczaj łżeczkę na filiżankę.
Chorym zwierzętom robiłam napary co drugi dzień, po znacznej poprawie, raz w tygodniu. Myślę że jak 1 - 2 razy na miesiąc podałoby się psiakowi taki napar to zadzaiała "oczyszczająco", a jakieś składniki odżywcze pewnie też się nawiną, nawet pojawiła się propozycja dyskusji na ten temat: http://www.barfnyswiat.or...p?p=35026#35026 :)
 
 
alart 

Barfuje od: miesiąca
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 08 Kwi 2015
Posty: 27
Wysłany: 2015-04-23, 11:44   DHN Renal-Phyt

Ostatnio natknęłam się na preparat ziołowy DHN Renal-Phyt, który ma wspierać i oczyszczać nerki.
Skład: nasiona pokrzywy, karczoch, liście brzozy, traganek (astralagus), galium, korzeń łopianu, liście pokrzywy, rumianek, liście głogu, owoce głogu, tymianek.
Czy ma sens podawanie go psu ze skłonnością do kamicy struwitowej ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne