BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Forum - uwagi, propozycje zmian i ulepszeń
Autor Wiadomość
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-06-11, 22:51   

To normalne, ze widzicie wszystkie, bo macie dostep do forum, gdzie sie znajduja. Verano dostepu nie ma wiec i swoich zawartych tam postow nie widzi.
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-11, 22:52   

Jak tu się wstawia print screena? Bo ta dyskusja prowadzi donikąd i nikt mi nie wierzy, że moje własne posty są dostępne wielu ( o ile nie wszystkim) tylko nie mnie?!
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2015-06-11, 22:52   

Verano napisał/a:
Proszę o skasowanie mojego konta na BŚ wraz z KAŻDYM postem, wątkiem i zdjęciem jakie tu wstawiłam, bez wyjątku

W związku z żądaniem natychmiastowego usunięcia konta, które otrzymałam od Verano również na pw, za chwilę przeprowadzę tę operację. Usunięcie konta jest nieodwracalne. Posty Verano pozostaną na Forum w formie nie zmienionej i w tematach, w których je zamieściła, zgodnie §4 pkt. 12 z Regulaminu:

Cytat:
12. Każdy Użytkownik ma prawo w dowolnym momencie, nie podając przyczyny, zlikwidować swoje konto na Forum. W tym celu powinien skontaktować się z Administratorem, który dokona likwidacji konta Użytkownika. Posty napisane przez Użytkownika pozostaną nie zmienione i będą dostępne na Forum, chyba że w uzasadnionych przypadkach Administrator zadecyduje inaczej.


Odnośnie nie udostępnienia Verano nowoutworzonego podforum:

Verano napisał/a:
dostęp do HP jest reglamentowany

Verano napisał/a:
nie zgadzam się aby w zamkniętym dla mnie temacie znajdowały się moje własne posty

Verano napisał/a:
Natomiast radzę przeczytać regulamin i sprawdzić ile punktów złamała dagnes wprowadzając temat, potem go utajniając bez wiedzy i zgody przynajmniej części osób, które brały w nim udział.

Zgodnie z Regulaminem Administrator może nadawać i odbierać Użytkownikom uprawnienia, w tym dotyczące dostępu do części Forum. Utworzenie podforum z dostępem wyłącznie dla osób zainteresowanych tematyką, odbyło się zgodnie z §6 Regulaminu:

Cytat:
§ 6
Szczególne prawa i obowiązki Administratorów

1.Administratorzy mają prawo nadawania i odbierania uprawnień Moderatorom i Użytkownikom oraz ustalania zakresu tych uprawnień.


Co do pozostałych kwestii poruszanych dziś w tym wątku, to nie widzę niezgodności tematyki Hyde Parku z Regulaminem Forum. Wręcz przeciwnie, Regulamin wprost zezwala na tematykę dowolną w tym miejscu.

Całe grono administracyjno-moderatorskie dokłada wszelkich starań by Regulamin Forum nie był łamany przez nikogo. Jeśli ktokolwiek zauważy naruszenie jego postanowień, powinien to zgłosić w odpowiedni sposób, natomiast dla czynności moderatorskich również przewidziana jest regulaminowa ścieżka odwoławcza.

Żaden Użytkownik nie ma obowiązku czytania tematów, które go nie interesują i nie widzę powodu, by trzeba było dyskutować tę kwestię.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-11, 22:54   

dagnes, a ja nie widzę powodu czytania postów kogoś kto sobie tego nie życzy. Postąpiłaś podle i jeżeli wykasujesz tę dyskusję, a nie wykasujesz innych moich postów to będzie to najlepsze świadectwo Twojego systemu wartości. :evil:
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-11, 22:56   

Zgdonie z regulaminem, mam prawo do odwołania! Chcę się zatem odwołać od decyzji dagnes!

[ Komentarz dodany przez: dagnes: 2015-06-12, 11:37 ]
Decyzję o usunięciu konta podjęła sama Użytkowniczka Verano. Administrator wykonał decyzję Użytkowniczki, gdyż zgodnie z Regulaminem nie może postąpić inaczej. Administrator (dagnes) nie podjął w sprawie usunięcia konta żadnej decyzji. W kwestii postów Verano Administrator także nie podjął żadnej decyzji, ponieważ to Regulamin nakazuje pozostawienie ich w formie nie zmienionej na Forum. Decyzja administracyjna byłaby podjęta w przypadku, gdyby Administrator postanowił usunąć posty Verano.
W związku z powyższym odwołanie jest bezprzedmiotowe. Nie istnieje decyzja, od której można by się było odwołać.
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2015-06-12, 00:38   

Przyznam, że nie wchodziłam na tematy, które mnie nie interesowały, aż do chwili gdy 50 nieprzeczytanych postów w dziale "Forum - uwagi, propozycje zmian i ulepszeń" zasugerowało mi, że może trzeba ;-) Myślałam, że to forum bez ukrytych postów czy tematów. Było miło mieć poczucie, że zawsze gdy zdecyduję się wejść w jakiś temat, będę mogła poznać Wasze zdanie od początku do końca. Teraz sobie pomyślałam, że może nie chcecie mojej obecności w niektórych tematach, a mi głupio sprawdzać w których i jeszcze się dopominać o dostęp. Wyszło trochę nieprzyjemnie. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam swoim zdaniem :kwiatek:
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-06-12, 06:21   

Głównym powodem wydzielenia niektórych tematów do ukrytych działów jest chęć niektórych Użytkowników Forum do podsycania niepotrzebnych sporów, ataków personalnych, zamiast odnosić się merytorycznie do tematu. Takie osoby zaburzały ciągłość dyskusji, dla niektórych uważane za ciekawe, bogate w wiedzę i doświadczenie Użytkowników. Ponadto, mamy baczenie na trud i chęci osób znających się na dany temat, których takie sytuacje mogą po prostu zniechęcić czy nawet odstraszyć od dalszego udzielenia się w dyskusji w obawie przed bezpodstawną krytyką i pluciem jadem. Jeżeli jakaś osoba wyrazi zainteresowanie dostępu do ukrytych działów, zawsze może bez problemu zgłosić się do Administratora Forum o taki dostęp. To nie jest grupa zamknięta, ale jedynie zabezpieczenie przed "dalszym rozlewem krwi".

Ponadto przypominam, jako Grono Moderatorskie, że ustaliliśmy iż nie będziemy niczego zamiatać pod dywan - usuwać postów, które nie łamią Regulaminu Forum. Najlepiej będzie, gdy sami Użytkownicy będą stawiać świadectwo o samym sobie. Kiedyś tak postępowaliśmy, ale nie było to dobre rozwiązanie ani dla Użytkowników Forum, ani dla samego Forum. Chyba każda osoba ma świadomość, że umieszczając jakiekolwiek treści w Internecie - czy na tym Forum jak i innych witrynach internetowych - pozostaną one już tam "na zawsze".


I jeszcze jedno, niezwiązane z powyższą dyskusją. Forum to nie poradnia! Tu się wypowiadają ludzie z własnej, nieprzymuszonej woli i nie wolno od nich wymagać informacji czy jak najszybszego udzielenia odpowiedzi. Ponadto proszę mieć też na uwadze, że wypowiadają się tu ludzie niekoniecznie posiadający kwalifikacje zawodowe czy inne uprawnienia pozwalające udzielać stosownych informacji. Wszystkie zawarte na Forum informacje Użytkownicy podejmują na własną odpowiedzialność. Postawy roszczeniowe nie są mile widziane, wręcz skutecznie zniechęcają do udzielenia merytorycznej odpowiedzi.
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2015-06-12, 07:12   

Podsumowując;
Snedronningen napisał/a:
Cytat:
a ja nadal uważam, że forum powinno być czyste od tematyki innej niż żywienie zwierząt.
Cytat:
Wnoszę o to, by forum o żywieniu traktowało o żywieniu i tematach zbliżonych

Ja jestem za i cały off topic i Hyde park wywalmy w niebyt a dział dla hodowców odchudzamy o kilka tematów.


dagnes napisał/a:
...nie widzę niezgodności tematyki Hyde Parku z Regulaminem Forum. Wręcz przeciwnie, Regulamin wprost zezwala na tematykę dowolną w tym miejscu.


Nieznajomość Regulaminu przez Moderatora wprowadza i pogłebia i tak juz niepotrzebne zamieszanie szczególnie w tego typu dysputach. Nieprofesjonalne.

[ Komentarz dodany przez: Snedronningen: 2015-06-13, 11:20 ]
Proponuję zapoznać się z zapisem § 4 pkt. 10 c regulaminu forum
  Zaproszone osoby: 2
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2015-06-12, 07:22   

Sandra, ja wiem, że wiele rzeczy jest dla Ciebie nie zrozumiałych ale na prawdę, jak nie jesteś pewna intencji piszącego to go dopytaj. To nic wstydliwego nie jest. Podpowiem Ci: ironia
A o mój profesjonalizm się nie martw, ty swój pokazałaś będąc modem.
 
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2015-06-12, 07:44   

Nie ironizujemy w sytuacjach gdy potrzebna rozwaga i wsparcie dla całego zaspołu administracyjnego.
Nie dolewamy oliwy do ognia. Taka jest rola moderatora.
Zapraszam na PW aby szczegółowo mi wyjasić co takiego wiesz :lol:
Snedronningen napisał/a:
...ja wiem, że wiele rzeczy jest dla Ciebie nie zrozumiałych

Ne zaśmiecajmy.
  Zaproszone osoby: 2
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2015-06-12, 07:47   

Już ci pisałam: dwa kroki w bok ode mnie.
 
 
 
apple 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 433
Skąd: warszawa
Wysłany: 2015-06-12, 09:30   

Sojuz napisał/a:
Głównym powodem wydzielenia niektórych tematów do ukrytych działów ………..
To nie jest grupa zamknięta, ale jedynie zabezpieczenie przed "dalszym rozlewem krwi".


Tworzenie działu ukrytego przed innymi użytkownikami forum budzi mieszane uczucia.

Jak mam poprosić o dostęp, skoro nawet nie wiem, że taki dział jest - gdybym tutaj nie przeczytała, nie dowiedziałabym się.
Nie wiem też, czego ten dział/temat dotyczy, bo przecież jest ukryty.

Jeżeli się ukrywa dział, warto byłoby zostawić chociaż jakiś ślad po nim, linka z tematem aby każdy zainteresowany mógł poprosić o dostęp.
Lub najprościej zrobić dostęp tylko dla zalogowanych użytkowników, bez możliwości czytania dla niezarejestrowanych.

Poza tym nie bardzo wiem, w jaki sposób ukrycie tematu miałoby pomóc "przed dalszym rozlewem krwi" ? To tak, jakby zakładać z góry, że ci, którzy mają dostęp, są aniołami i nie będą wszczynać awantur.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2015-06-12, 10:02   

małga napisał/a:
Myślałam, że to forum bez ukrytych postów czy tematów. (...) Teraz sobie pomyślałam, że może nie chcecie mojej obecności w niektórych tematach, a mi głupio sprawdzać w których i jeszcze się dopominać o dostęp.

apple napisał/a:
Jak mam poprosić o dostęp, skoro nawet nie wiem, że taki dział jest - gdybym tutaj nie przeczytała, nie dowiedziałabym się.
Nie wiem też, czego ten dział/temat dotyczy, bo przecież jest ukryty.

Temat, którego dotyczyła wczorajsza awantura znajduje się w Hyde Parku i można go przeczytać tutaj, a jeśli stwierdzicie, że jesteście zainteresowane dalszymi informacjami i braniem udziału w dyskusji, to zgodnie z tym, co pisze w ostatnim poście tematu, bardzo chętnie powitamy Was w gronie dyskutantów, gdy tylko wyrazicie taką chęć. Kontynuacja tematu i dyskusja toczy się w sferze prywatnej, z różnych względów, i osoby, które nie chcą brać w tym udziału nie będą zmuszane ani nagabywane do czegokolwiek. Nikogo wbrew jego woli nie chcemy już na siłę obciążać problematyką, z którą dana osoba nie chce mieć do czynienia, ale każdy zainteresowany jest mile widziany. Decyzję o wejściu w temat podejmuje każdy sam, a furtka znajduje się na Forum.
Każdy Użytkownik może na Forum zamieścić link do jakiegoś swojego niekomercyjnego przedsięwzięcia/strony lub zaprosić Forumowiczów do udziału w czymś, co odbywa się poza Forum (wiele takich wątków w HP już było i nadal jest). Temat, o którym tu mowa jest właśnie jednym z takich przedsięwzięć, a został umieszczony w sferze prywatnej między innymi z powodu pojawiających się w temacie ciągłych pretensji Użytkowników o to, że czytając go czują się nagabywani i zmuszani do czegoś, czego nie chcą robić. Sformułowanie Sojuza o zapobieganiu rozlewowi krwi jest chyba trochę niefortunne i nie oddaje intencji, które przyświecały mi przy tworzeniu miejsca, gdzie tematyka finansowa jest rozwijana.
Mam nadzieję, że wyczerpująco odpowiedziałam na Wasze wątpliwości.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Iowa 


Barfuje od: 6.12.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 21 Lis 2011
Posty: 372
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-06-12, 10:51   

Nie udzielałam się w wątku o krachu, ale czytałam go od czasu do czasu, więc w sumie nie wiem, czy powinnam się odzywać ;-) . Tak samo, jak większość wypowiadających się tutaj osób, nie wiedziałam o drugim życiu tego wątku. Jak raz nie widzę w tym problemu, administracja forum ma według mnie wszelkie prawo do ukrywania czego im się tylko podoba, jeśli jest taka potrzeba. Mam tylko jedną małą uwagę. Dagnes, Twój ostatni post w tym, co zostało z tego wątku, moim zdaniem w żaden sposób nie sugeruje, że dyskusja toczy się dalej na forum. Nie wiem, jaka była Twoja intencja przy pisaniu tego postu, ale, jak widzę, nie tylko ja nie zrozumiałam tego w taki sposób, w jaki Ty to teraz przedstawiasz. Raczej jako informację, że jeśli ktoś jest zainteresowany, może od Ciebie otrzymać resztę informacji, ale już poza forum.
_________________
...inexplicable catness...
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2015-06-12, 12:22   

Iowa, moja intencja była właśnie taka, jak wyjaśniłam wyżej. Jeśli istnieje konieczność uściślenia czegoś, to oczywiście nie widzę problemu, jeśli miałoby to komuś pomóc. Faktem jest, że reszta informacji dostępna jest poza Forum :-) . Moim zdaniem forma ich podania nie ma przecież znaczenia jeśli kogoś interesuje ten temat. W razie jakichkolwiek wątpliwości można ze mną wszystko wyjaśnić w pw, bo przytłaczającej większości Użytkowników to nie ciekawi i nie dotyczy Forum. Nie widzę sensu objaśniania szczegółów technicznych przedsięwzięcia tym wszystkim, którzy tematu nawet na oczy nie chcą widzieć ;-) . Zapewniam, że każdy, kto po przeczytaniu mojego posta informacyjnego na końcu tego wątku zapytał mnie o cokolwiek związanego z tym tematem (nawet jednym krótkim zdaniem ;-) ), otrzymał ode mnie wyczerpującą odpowiedź i wszelkie informacje.
Przemyślę w takim razie kwestię doprecyzowania mojej wypowiedzi dotyczącej kontynuacji tematu finansowego, jednak na tę chwilę nie jestem przekonana, że jest to potrzebne. Nauczona doświadczeniem, nie chcę choćby jednym słowem sugerować tam, że próbuję kogokolwiek do czegoś zachęcić, nie będę tłumaczyć szczegółów ani prosić o jakąkolwiek reakcję, by już nikt nie miał wątpliwości, że nie staram się zmuszać ludzi do robienia choćby najdrobniejszych rzeczy wbrew ich woli, w tym do myślenia w sposób, w jaki nie chcą. Wejście w kontynuację tematu ma być z inicjatywy zainteresowanego.
I bardzo proszę o pisanie do mnie dalszych uwag w tej sprawie na pw, bo tu jesteśmy w OT :kwiatek: .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne