BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Hokamix
Autor Wiadomość
bura4 

Barfuje od: 1998
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 327
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-10-27, 20:50   Hokamix

Polecono mi ten preparat jako wspomagający sierść - używał to ktoś??

Trochę dużo tych składników, ale może warto??


http://sklep.vittles.pl/1...-2-5kg-5kg.html

Poniżej znajdą Państwo opis najważniejszych ziół zawartych w HOKAMIX30, CATMIX35 i HORSEMIX50 jak również ich wpływ na metabolizm i różne narządy zwierzęcia.

• Lucerna siewna (Medicago sativa) przyspiesza metabolizm, wykazuje korzystne działanie przy zaburzeniach wzrostu oraz anemii.
• Pokrzywa (Urtica) pobudza funkcje trzustki i nerek, dba o lśniącą sierść.
• Papryka Owocowa (Capsicum frutescens) stymuluje krążenie krwi i funkcjonowanie serca.
• Alchimella (Alchimella) oczyszcza krew i hamuje zapalenia.
• Sumak garbarski (Rhus coriaria ) stymuluje metabolizm mięśni, jest skuteczny przy reumatycznych zapaleniach stawów (artroza).
• Nawłoć pospolita (Solidago virgaurea L.) pobudza czynności nerek.
• Dziurawiec zwyczajny (Hypericum perforatum L.) pobudza czynności wątroby, uspokaja nerwy, wzmacnia mięśnie.
• Tatarak zwyczajny (Acorus calamus L.) stymuluje funkcjonowanie nerek przy bólach stawów i mięśni.
• Kwas krzemowy (Acidum silicium) wpływa korzystnie na centralny system nerwowy jak również na kości, skórę, tkankę łączną i gruczoły limfatyczne (patrz również: „miodunka”).
• Łopian większy (Arctium lappa L.) oczyszcza krew, stymuluje czynności wątroby, lekko moczopędny, wpływa korzystnie przy zwiększonej wydzielinie łoju skórnego, przy trądziku, egzemach i łupieżu.
• Miodunka plamista, m. lekarska (Pulmonaria officinalis L.) zawiera wysoki poziom kwasu krzemowego, który jest bardzo ważnym minerałem w fitoterapii.
• Ruta zwyczajna (Ruta graveolens L.) wzmacnia oczy i przyspiesza regenerację.
• Rozmaryn (Folia Rosmarini) wysoka zawartość olejków eterycznych reguluje system nerwowy. Korzystnie wpływa na narządy płciowe, przyspiesza trawienie.
• Ziele krwawnika (Millefolii Herba) reguluje trawienie i jest skuteczne przy zaburzeniach żołądka.
• Fiołek trójbarwny (Viola tricolor L.) korzystnie wpływa na skórę, gruczoły limfatyczne, układ pokarmowy, oczyszcza krew, skuteczne działa zwłaszcza przy egzemach.
• Anyżek gwiazdkowy (Anisum stellatum) przyspiesza trawienie, uspokaja przy dolegliwościach nerwowych, pomaga przy wzdęciach, posiada właściwości przeciwdrgawkowe, korzystnie działa na czynności wątroby.
• Korzeń lukrecji (Radix Liquiratiae) pobudza wydzielanie żółci, przeciwdziała zapaleniu układu pokarmowego.
• Jałowiec (Juniperus communis) działa korzystnie na funkcjonowanie nerek, zwiększa efekt filtrowania, działa moczopędnie i pomaga przy dolegliwościach reumatycznych.
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-11-17, 00:04   

Szczerze.... ? dla mnie opis preparatu taki trochę marketingowy, coś w stylu jak uniwersalny płyn do naczyń, który równie dobrze myje okna, czyści podłogi i WC ;-) .
Nawłoć i dziurawiec są roślinami o dość wysokiej toksyczności, której poziom zależy od dawki.
Podsumowując: preparat ujdzie dla psa, ale dla kota nie polecam.
 
 
bura4 

Barfuje od: 1998
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 327
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2013-03-16, 19:01   

Dzięki!! Poszukuje czegoś ziołowego, co pomogło by mojemu mega nakręconemu psu kryjącemu na spacerach wszystko co się rusza, nieco wyhamować. U niego krycie to wg niektórych szkoleniowców sposób na rozładowanie stresu - ot ekscytuje się gooopek wszystkim dookoła.

usunięto cytat
Ostatnio zmieniony przez dagnes 2013-03-17, 11:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-03-16, 20:14   

A nie prościej będzie psa wykastrować?
 
 
bura4 

Barfuje od: 1998
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 327
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2013-03-16, 20:28   

Sorry, ale nie wykastruję wystawowego championa i reproduktora. Plus, według szkoleniowców nie w testosteronie problem, tylko w radzeniu sobie przez niego ze stresem i pobudliwością.


usunięto cytat
Ostatnio zmieniony przez dagnes 2013-03-17, 11:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-03-16, 20:39   

Sorry, ale nie napisałaś, że chodzi o reproduktora, a ja wróżką nie jestem. Jeśli pies wykazuje tego typu zachowania ponad normę, to albo trzeba go wyciszyć przy pomocy długotrwałego i regularnego wysiłku fizycznego albo zastosować implant hormonalny albo dać mu się spełnić. Warto się również zastanowić nad badaniem hormonów płciowych i tarczycowych, bo może tu jest problem. Jest zioło chińskie, które sprawdza się u psów nadmiernie pobudzonych seksualnie - Schisandra Chinensis - cytryniec chiński. Jego owoce dawkuje się bardzo precyzyjnie, bo w zależności od dawki uzyskujemy albo wzrost albo spadek aktywności seksualnej.
 
 
bura4 

Barfuje od: 1998
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 327
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2013-03-16, 20:52   

No ok, ja rozumiem, ale każdy na dzień dobry proponuje takie rozwiązanie :P Nie daję mu implantu, bo mamy suki do krycia, a Suprelorin nie jest rzeczą, która działa 2 miesiące niestety. Badania ma zrobione już dawno i wszystko jest ok - tarczyca, hormony płciowe, nadnerczy. Wysiłku fizycznego ma dużo, plus od września trenujemy obi oraz zaczęliśmy agility - tu niestety w mojej mieścinie w jesieni- zimie nie istnieją żadne zajęcia więc teraz przerwa. W porównaniu do tego, co było wcześniej jest dużo lepiej, ale są momenty, gdy zafiksowuje się na tle krycia jednego konkretnego psa ze stada i tu niestety jest masakra.

On generalnie jest bardzo pobudliwy, ale to był najbardziej nakręcony szczeniak z miotu i niestety po równie oszołomskiej mamusi (hodowczyni tak dawała w kość, że ta oddała ją na 2 lata do zaprzyjaźnionego cyrku, żeby ja ogarnęli). Myślę nad czymś, co pomogłoby mu obniżyć próg pobudliwości ogólnie, a nie zrobiło z niego wegetującego warzywka. Nad ziołem pomyślę, poczytam. Dzięki!


usunięto cytat
Ostatnio zmieniony przez dagnes 2013-03-17, 11:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne