BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Witam serdecznie wszystkich barfowiczów :))
Autor Wiadomość
wierzba188 

Barfuje od: 1-11-2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 7
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-11-12, 14:19   Witam serdecznie wszystkich barfowiczów :))

Witam :kwiatek: Nasza przygoda z Barfem zaczęła się od 1.11br. Moja prawie 20 m-czna weimarka cierpi (prawdopodobnie )na atopowe zapalenie skóry, jest alergikiem, do tej pory na różnych karmach hypoalergicznych, kiedy więc zaczęło się uczulenie na kolejną karmę, powiedziałam dośc i przeszłam na Barfa. poczatki były fantastyczne, mała kocha to jedzonko :food: wczoraj dałam jej kość wołową i biedna ma problemy. :cry: Zaczęło się w nocy: bardzo twarde bobki i próba wymiotów. Rano wymioty - skuteczne z kawałkami kości. I co zaprzestać podawania kośći. Proszę o podpowiedź
_________________
Dancze
 
 
magda_z 

Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 101
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2012-11-12, 18:12   

Witaj :-) Po podaniu kości możesz jej podać jogurt. Mojego psa też czasem zapycha po podaniu takiej kości, kubeczek jogurtu naturalnego zwykle pomaga :-)
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2012-11-12, 18:59   

Witaj wierzbo188 :-)

Przede wszystkim, na samym początku barfowania kości nie są wskazane. Żołądek i cały przewód pokarmowy muszą się przyzwyczaić do trawienia surowizny. Stąd prawdopodobnie problemy twojego psa. Tutaj masz cały temat o kościach, może znajdziesz tam wskazówki dla siebie, jeśli nie - pytaj w tamtym wątku:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=584

Skoro twoja suka jest alergiczką, to ja bym jednak zdecydowanie nie podawała ani jogurtu, ani żadnych innych produktów mlecznych. Mleko i jego przetwory same w sobie są częstą przyczyną alergii, a nawet jeśli nie to mają tendencje do nasilania alergii na innym tle.

Powodzenia w barfowaniu :food: .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 713
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2012-11-12, 19:15   

Ucz ją jeść kości, ale nie zaczynaj od wołowych, są zbyt twarde nawet dla wprawionego psa, czy na drób (chodzi mi głównie o kaczki i gęsie oraz indyka) również jest uczulona?
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
wierzba188 

Barfuje od: 1-11-2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 7
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-11-12, 22:03   

przede wszystkim serdecznie dziękuje za szybkie podpowiedzi, tak do końca nie ustalono na co konkretnie psina jest uczulona. testowaliśmy kolejne karmy (pod bacznym okiem weta) kiedy zaczynało się intensywniejsze drapanie i kłapanie uszami ,wypadanie sierści,zero zainteresowania karmą, za to szaleństwo w poszukiwaniu psich i ludzkich kup :hair: -wet.proponował zmianę karmy (.Tym sposobem uzbierało się trochę różnych karm- jutro jadą do schroniska.) kolejno eliminowaliśmy: kurczaka, kukurydzę , zboża itd. itd. I tak zaczęła się przygoda z barfem. Jak była na suchej karmie to co dwa tygodnie dostawała kość do schrupania- była cała szczęsliwa i bez sensacji- czasem tylko kupka bardziej twarda. Na razie dostała wołowine z drobiem, szyję z indyka, nie zauważyłam żeby bardziej się drapała czy kłapała uszami, za to przestała gubić sierśći to już jest piękne. :lol: Tak w ogóle podejrzewam, że sunia jest uczulona na te wszystkie polepszacze którymi są nafaszerowane karmy z górnej półki. I oby tak było. Z tym jogurtem możesz mieć rację- Jeszcze raz serdeczne dzięki za podpowiedzi
_________________
Dancze
 
 
Tilia 


Barfuje od: 11.2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-13, 09:18   

Witaj :) Jedna z moich ma objawy nietolerancji również na jakiś składnik suchych karm. Objawia się to "brzydkimi kupami" po większej ilości suchego - kiedy kilka razy pod rząd dostanie posiłek z suchego. Sprzedawcy karm też polecali mi "delikatne nieuczulające" karmy np z łososiem czy jagnięciną, nawet jeśli tego łososia czy jagnięciny było 15% a reszta to zapychacze w postaci ryżu czy kukurydzy. Na barfie (mija cztery lata odkąd jest na surowym) wszystko jest ok.

Jak pisały dziewczyny, zaczynaj od miękkiego - mięso, podroby, potem miękkie kości (kurze, inne drobiowe i cielęce), stopniowo inne. Wołowe w ogóle są bardzo twarde, trudniej je pogryźć, trudniej z nich czerpać składniki, dlatego ja jeśli już to szukam części miększych typu np ogon. Może się zdarzyć, że pies czegoś tam nie strawi i na drugi dzień zwróci (np jakiś mały kawałeczek kostki). U nas parę razy się tak zdarzyło w ciągu tych czterech lat, mimo że psy są zdrowe i generalnie nie mają problemów z trawieniem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne