BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Cafortan
Autor Wiadomość
disel 

Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 59
Wysłany: 2012-12-20, 16:28   Cafortan

Witam
Jestem tu nowy i dopiero sie uczę. Od 2 miesiecy mój pies jest na Barfie, wcześniej jadł suche Bosha . Jak miał 4 miesiące to wet polecił mi cafortan jako źródło witamin. Kupiłem 2000 tab. w ekozwierzaku i zostało mi jeszcze ok 300 tabl. Czy barfując mógłbym te tabletki wykorzystać ? np rezygnując z jakiegoś składnika w diecie. Suka waży 37 ma 10 miesiecy i jest podhalanem. Ogólnie ma sie na Barfie bardzo dobrze i jestem bardzo zadowolny że zacząłem go stosować. :-)
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2013-10-25, 19:55   

Disel już pewnie zapomniał o Cafortanie ;-) ale i tak odpowiem, bo może innym się przyda.

Cafortan może być używany w BARFie, zwłaszcza przez osoby początkujące lub dla psów, którym nie smakuje mięso ze wszystkimi naturalnymi suplementami. Jest to preparat witaminowo-mineralny, który częściowo bazuje na naturalnych składnikach, a częściowo na syntetycznych. Wiadomo, że całkowicie naturalna suplementacja jest lepsza, ale i tak BARF z Cafortanem będzie nieporównanie lepszy niż najlepsza komercyjna karma.
Preparat ten jest uwzględniony w Kalkulatorze dla psów, więc łatwo można zbilansować posiłki z jego udziałem.

Strona producenta Cafortanu z informacjami szczegółowymi: http://fortan.pl/sklep/?id_produktu=1
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Lusia 


Barfuje od: 08.2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 23 Wrz 2011
Posty: 80
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-08, 13:45   

Teraz przypomniało mi się, że na etapie kiedy kręciły nosami na suplementy to sprawdził się Catfortan.

Szykowałam mieszankę z minimalną ilością suplementów i dawałam im w czasie posiłku po tabletce Catfortanu - wszystkie poza Luśką dałyby się za to pokroić. Luśka dostawała pokruszony wymieszany z mięskiem. Powoli zwiększałam ilość supli i się przyzwyczaiły do ich smaku.
Próbowałam swego czasu również zamiast naturalnych suplementów dodawać Felini Complete, ale 2 spośród moich kotów jest na niego uczulona. Mashka wyłysiała na grzbiecie a Bronek miał problemy żołądkowe.
Ostatnio zmieniony przez Sandra 2013-12-08, 16:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
disel 

Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 59
Wysłany: 2013-12-20, 23:33   

Ja ze swojej strony dodam ze u naszej psicy Cafortan sprawdził sie w 100 % i moge polecić każdemu. Głównie jako ogólne wzmocnienie organizmu :-) Szczególnie w okresie od 4 miesiaca zycia. Dowodem na to jest dobre samopoczucie mojej psicy i ocena od Dr Siembiedy stawów z wynikiem " Wolne od Dysplazji" wynik HD A. Także Cafortan i barf jak najbardziej :mrgreen:
Jak nasza suka będzie dopuszczana do krycia to tez zaczniemy znowu podawać Cafortan.
 
 
aggie 

Barfuje od: 28.02.2015
Dołączyła: 28 Lut 2015
Posty: 54
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-03-14, 21:32   

Odświeżam temat nietypowym pytaniem- czy zamiast Cafortanu można by zastosować inny preparat mineralno-witaminowy, np. CanVit, Wita Vet lub Dolvit Junior (wszystkie pod kątem szczeniaka 6-7 miesięcy)? Ktoś ma jakieś doświadczenia lub stosował inne witaminy niż właśnie Cafortan?
 
 
Cloudys21 

Dołączyła: 11 Lis 2018
Posty: 15
Wysłany: 2018-12-03, 17:16   

Podbijam temat, czy ktoś może mi powiedzieć czy Cafortan jest kompletnym preparatem czy trzeba jeszcze mięsko suplementować czymś dodatkowo? :kwiatek:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne