BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dyskusje o gotowych karmach dla kotów
Autor Wiadomość
Hari 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 5 miesięcy
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 35
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2011-10-12, 23:53   

Kupiłam w końcu TOTW i jestem prawie zadowolona ( prawie bo chrupki są moim zdaniem za duże ) .
Bączenie ustało .
Czyli te piękne gazy u moich kotów powodował Orijen .
 
 
Suzui 

Barfuje od: nie barfuje
Wiek: 36
Dołączyła: 04 Paź 2011
Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-13, 11:41   

aurinko napisał/a:
Orijen całkiem niedawno miał zmieniany skład, popatrz czy masz wersję 75-20 czy nowy 80-20 (80% mięsa).

Nie byłabym taką optymistką.

"Biologicznie Odpowiednie karmy ORIJEN zostały stworzone by odzwierciedlać naturalną dietę psów i kotów. Zawierają różnorodne składniki mięsne - drób z wolnego wybiegu, całe jaja, czerwone mięso oraz najlepsze gatunki słodko i słonowodnych ryb - w Biologicznie Odpowiednich proporcjach: do 80% składników mięsnych, 20% warzyw i owoców oraz 0% zbóż (80/20/0)." http://pl.orijen.ca/about_orijen

niby 80% składników mięsnych(!), a 20% roslin (uogólniam). Niestety w skład tych 80% wchodzą kości, jaja, tłuszcze...a więc nie mięsne składniki. Chociaż dyplomatycznie piszą "do 80% składników mięsnych" czyli w rachubę wchodzi mniej. Cfffaniaki :twisted:
_________________
 
 
hipoteza 


Barfuje od: 07/2011
Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 226
Skąd: Legnica
Wysłany: 2011-10-24, 17:21   

A ja się nie mogę doczekać rozwinięcia wątku o suchych karmach polecanych przez dagnes. Powinnam jakąś kupić na wypadek pozostawienia kota samego w domu na cały dzień, no i się nie mogę za bardzo zdecydować. Mam w domu RC dla kociąt jeszcze z pierwszego kupna suchej karmy, ale się naczytałam i nie chcę jej dawać. Orijen nie został przez koci przewód pokarmowy przyjęty tak jak chciałam i trochę obawiam się kolejnej próby. ZiwiPeak jest raczej drogi. No i zastanawiam się nad jakimś złotym środkiem w tej kwestii.
Chociaż, jeśli potrzebuję tej karmy tylko awaryjnie, to może warto skusić się jednak na ZiwiPeak, przynajmniej do czasu aż dagnes nie znajdzie czasu na aktualizację swojej Złotej Listy :oops:
_________________
Mam kota na gorącym dachu mojej głowy...
 
 
aurinko 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 05/2010
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-24, 19:27   

Najpierw sprawdź, czy Twój kot uzna Ziwi za jadalną :lol: Z moich czterech kotów żaden nie chciał jej zjeść, nawet dwa wszystkożerne do tej pory Maine Coony.
_________________
 
 
Mari 


Barfuje od: 02.2010
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-10-24, 20:12   

hipoteza napisał/a:
A ja się nie mogę doczekać rozwinięcia wątku o suchych karmach polecanych przez dagnes. Powinnam jakąś kupić na wypadek pozostawienia kota samego w domu na cały dzień, no i się nie mogę za bardzo zdecydować. Mam w domu RC dla kociąt jeszcze z pierwszego kupna suchej karmy, ale się naczytałam i nie chcę jej dawać. Orijen nie został przez koci przewód pokarmowy przyjęty tak jak chciałam i trochę obawiam się kolejnej próby. ZiwiPeak jest raczej drogi. No i zastanawiam się nad jakimś złotym środkiem w tej kwestii.
Chociaż, jeśli potrzebuję tej karmy tylko awaryjnie, to może warto skusić się jednak na ZiwiPeak, przynajmniej do czasu aż dagnes nie znajdzie czasu na aktualizację swojej Złotej Listy :oops:


Z tego co pamiętam, to na tej liście była jeszcze Taste of The Wild i Power of Nature Cat Meadowland.

Ja to jednak podła jestem i kociaki dostawały jeść 2 góra 3 razy dziennie, jak już solidnie podrosły. Wyrzuty sumienia zaraz mnie zeżrą.
 
 
hipoteza 


Barfuje od: 07/2011
Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 226
Skąd: Legnica
Wysłany: 2011-10-24, 20:22   

To mnie pocieszyłaś :-( Ale i tak chcę zamówić tylko 400 gram, które pewnie starczy mi na baaardzo długo (o ile kot będzie w ogóle to jadł) Jak nie będzie chciała ruszyć w ogóle, to skarmię jakimś bezdomniaczkom. I będę szukać dalej.
Teraz kiedy dni są coraz krótsze udaje mi się wrócić do domu na karmienie o 19, a po śniadaniu zostawiam gdzieś w kącie kawałek zamrożony, żeby do obiadu spokojnie sobie odmarzł i nie zdążył się zepsuć. Robię tak raz, max 2 razy w tygodniu, gdy naprawdę muszę wybyć na cały dzień. Zdecydowałam, że będzie to lepsze niż zostawianie suchego RC, bo ta cholera jak zobaczy, że jest w misce (nawet jak zostawiam to gdzie indziej niż zwykle jada), to od razu po śniadaniu pakuje w siebie ile zmieści (na szczęście jej nie szkodzi taki mix barfa z suchym, ale i tak nie chcę tego praktykować), a potem przez cały tydzień grymasi i się maże: mamo daj suchego.
Szukam takiego suchego, co ta małpa zje jak nie będzie nic innego, ale przy wyborze barf konta suche wybierze barf. Na razie wybiera RC i prawie trzęsie się jak narkoman jak zobaczy :evil:

Mari: Pewnie za jakiś czas też przestawię Zuzię na 3 posiłki dziennie, ale na razie wciaż jest moim maluchem i żeby nie skłamać, w normalne dni karmię ją 4-5 razy i moje całodniowe wybycie z domu może być dla niej jednak problemem :-?
Ale tak sobie zrobiłam, to tak mam
_________________
Mam kota na gorącym dachu mojej głowy...
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-24, 21:13   

Polecana jest tez karma WildCat, szczegolnie Etosha ze wzgledu ja swoj sklad.
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2011-10-25, 09:49   

tego WildCatu moje nie chcialy jeśc :evil:
a sa raczej przyzwyczajone do "zdrowej zywności"
 
 
hipoteza 


Barfuje od: 07/2011
Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 226
Skąd: Legnica
Wysłany: 2011-10-25, 11:46   

Dzięki :)
Muszę jeszcze sprawdzić jak duże są chrupki w tych karmach, bo wszak kot nie krowa, żuł tego nie będzie i zależy mi, żeby chrupki były stosunkowo małe, jak np w Orijen
Ech z tymi kotami, jak patrzę czasem na te moje kombinacje, żeby kotku było jak najlepiej, to aż sie boję co zacznę wyrabiać, jak będę miała dziecko :lol:
_________________
Mam kota na gorącym dachu mojej głowy...
 
 
aurinko 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 05/2010
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-25, 14:30   

Tutaj masz zdjęcia karm :)
GALERIA KARM
_________________
Ostatnio zmieniony przez aurinko 2011-10-25, 22:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hipoteza 


Barfuje od: 07/2011
Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 226
Skąd: Legnica
Wysłany: 2011-10-25, 15:02   

Dzięki aurinko :-)
Już tam zerkałam, tylko niestety nie ma tam wszystkich karm (albo nie znalazłam) np. WildCat czy TOTW nie ma. Ale nic, może skuszę się na początek na ZiwiPeak, a jak nie podejdzie, to potem bedę się martwić na nowo
_________________
Mam kota na gorącym dachu mojej głowy...
Ostatnio zmieniony przez aurinko 2011-10-26, 19:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
aurinko 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 05/2010
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-25, 22:15   

Chciałabym, żeby ten temat służył do dyskusji o jakości karm i reakcji kotów na nie, bo później ciężko będzie coś znaleźć :)
Posty o wielkości chrupek usunęłam, bo zdublowały się z postem w Galerii Karm
_________________
 
 
Zuzia 

Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-11-22, 14:09   

Witam !
Czy można prosić o analizę karmy Animonda Carny w jej nowym składzie ? - http://www.animonda.de/de...ny.html&mtid=55

Zauważyłam, że moim kotom ta nowa wersja z rosołem smakuje jakby trochę lepiej niż poprzednia.
 
 
leniwiec 


Barfuje od: VIII 2011
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 126
Skąd: Łódź/Lublin
Wysłany: 2011-11-26, 18:12   

Ja byłabym wdzięczna za Waszą opinię o Schesir Kitten Pouch. Mój Kocisz dostaje te saszetki, w sytuacjach, gdy z jakichś przyczyn nie ma pod ręką mieszanki BARFowej.
 
 
 
Anusi@k 

Wiek: 37
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 136
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-01-03, 18:56   Orijen stary czy nowy???

Witam wszystkich bardzo serdecznie...szukałam Was odkąd Dagnes odeszła z chaltulu i w końcu mi się udało;) Bardzo się cieszę że wasz jakże cenna wiedza nie "leży w szufladzie"!!!
Ja niestety nie BARF'uje...ale mam pytanie dotyczące Orijena...Z tego co udało mi się wyczytać to ten starszy Orijen 75/25/0 jest lepszy niż ten 80/20/0??? mogła bym prosić o analizę starego Orijena?
pozdrawiam serdecznie i życzę Wam i waszym ogoniastym wszystkiego co najlepsiejsze w Nowym Roku!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne