BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARFny świat zawitał do Radomia!
Autor Wiadomość
mayami 


Wiek: 35
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 3
Skąd: Radom
Wysłany: 2013-01-08, 18:46   BARFny świat zawitał do Radomia!

Witam!

W Radomiu oprócz Chytrej Baby mieszkają także inne osoby... i koty :)
Jeden mieszka w naszym domu, choć już szukamy mu towarzysza.

Teo ma 7 miesięcy i jest cudownym, rozbrykanym, bardzo mądrym kotem.
Już jakiś czasem temu słyszałam o BARFie, przyznam, że od razu spodobała mi się ta metoda żywienia. W domu rodzinnym zawsze były zwierzęta, także koty i żywione były właśnie surowym mięsem i niewielką ilością warzyw. Z pewnością, nie była to idealna dieta, ale lepsza od supermarketowych puszek czy suchej karmy.

Kota musimy przestawić na BARF. O tyle mamy prościej, że kot jest żywiony mięsem surowym, dość zróżnicowanym, także rybami, żółto z jajka, czasami zje też warzywa mocno przetarte i ugotowane, no i czasem gotuję mu też wywary mięso - warzywne, jako, że warzywa idą mu bardzo marnie. Bałam się, że mu czegoś może zabraknąć w takiej diecie, więc daję mu witaminy, jestem tam też tauryna. No i... ma jeszcze suche w misce, bo bałam się, że nie będzie to kompletna dieta. Ale suche od początku mu szło średnio, mimo tego, że jest dobrej firmy (nie z supermarketu), więc sam pokazał co będzie jadł :) Teraz tylko czytać, czytać, czytać... i będzie miał odpowiednią dietę. ;)

Już ściągnęłam sobie kalkulator - przyznam, że dużo tam danych! Musze dokładnie przeczytać wszystko zanim zaczniemy działać. Ale chyba najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystać z BARF dla bardzo początkujących ;) I dopiero powoli przechodzić na wyższe stopnie wtajemniczenia.

No cóż... do dzieła!

Pozdrawiam serdecznie,
Maja


P.s.
Ktoś może z Radomia lub okolic jest na forum? :)

A oto Teo:
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2013-01-12, 01:33   

Teo jest piękny :kwiatek:
Idziesz dobra drogą. BARF wciąga, sama zobaczysz :-D
A z młodym kotem wprowadzanie barfa jest najłatwiejsze.
  Zaproszone osoby: 2
 
Solarie 


Barfuje od: 18/08/2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 24 Lip 2012
Posty: 114
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 2013-01-14, 23:23   

Witamy na forum Teosia. :-D Trzymam kciuki za jak najswobodniejsze przejście z diety czysto mięsnej na barfną, bo to wbrew pozorom nie gwarantuje natychmiastowego sukcesu - mój kocurek uwielbiał "czyste" surowe mięso, ale przestawianie na barfa kosztowało nas kilka dni jego prawie-głodówki, bo mięso z suplementami początkowo nie było dla niego zjadliwe przez zupełnie odmienny smak. ;-)
Tym niemniej od 5 miesięcy barfujemy bez przeszkód, kocio jest okazem zdrowia, więc trzymam kciuki, by i u was tak się to skończyło. :kciuk:
_________________
Jesteśmy tu.
Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los.
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2013-01-15, 10:52   

Halo Radom lub okolice prosimy o odzew :kwiatek:
Teo szuka krajanów pewnie czuje się samotny .... :-(
  Zaproszone osoby: 2
 
mayami 


Wiek: 35
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 3
Skąd: Radom
Wysłany: 2013-01-29, 00:21   

Heeej!

Bardzo dziękuję za takie ciepłe przyjęcie! :) Strasznie nam miło! :)

BARF chyba się przyjął, przez pierwsze dwa dni zostawała połowa w misce, a teraz, po 2 tygodniach znika wszystko. Na razie wersja Bafa dla początkujących, czyli mieszanka z TC, olejem z łososia i żółtkami.
Tylko wydaje mi się, że podajemy mu za duże porcje, bo jakby nieco za dużo przybrał na masie. Przed rozpoczęciem podawania BARFa już ważył 4,5 kg, ale z sylwetką było wszystko ok. A teraz zaczyna mu zwisać pod brzuchem fałdka...

Jakie porcje powinnam dawać 8-io miesięcznemu kocurowi? Jest już po kastracji.

Pozdrawiam,
Maja
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2013-01-29, 11:21   

mayami, był taki wątek http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=406, możesz go kontynuować gdybyś potrzebowała jeszcze dodatkowych wyjaśnień :kwiatek:
  Zaproszone osoby: 2
 
mayami 


Wiek: 35
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 3
Skąd: Radom
Wysłany: 2013-02-01, 10:29   

Dziękuję! Zaraz tam opiszę naszą sprawę :)

P.s. Stwierdzam, że Teo ma zdecydowanie więcej energii, mniej śpi i więcej się bawi. Widać efekty BARF-a, po bardzo krótkim czasie. Cieszę się ;) Jest to niesamowicie motywujące.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne