BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Receptariusz (część 1)
Autor Wiadomość
Solarie 


Barfuje od: 18/08/2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 24 Lip 2012
Posty: 114
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 2012-08-07, 14:07   

Faktycznie, ilość wątroby kalkulator mi podaje, czyli ten problem mam z głowy, dzięki. :-) Zapomniałam, że akurat jej ilość jest przez niego automatycznie wyliczana, moja wina.
Ja myślałam o tym, żeby marchewkę ugotować i pokroić w malutką kosteczkę, ale w sumie mogę ją też zmielić z częścią mięsa i może się w nim "ukryje". Pomyślę jeszcze nad tym i za Twoją radą wrócę jeszcze do działu z suplementami, może tam znajdę rozwiązanie.
W takim razie czekam jeszcze na radę kogoś innego w sprawie oleju, żeby być całkiem pewna co do jego ilości.
Dziękuję bardzo za pomoc. :kwiatek:
_________________
Jesteśmy tu.
Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los.
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-08-07, 14:57   

Solarie napisał/a:
nie wiem jak przeliczyć trzy łyżeczki na gramy. ;-)

Solarie
1 łyżeczka oleju to jest ok 5 g
Solarie napisał/a:
Pytanie co do warzyw - wystarczy na początku sama marchewka? Powinnam ją ugotować czy dać w surowej postaci? Nie wiem jak mój kot zareaguje na warzywa, a nie chcę, żeby to przeważyło na jego decyzji co do tego czy jeść mieszankę

Tak jak najbardziej wystarczy tylko marchew, najlepiej aby była podgotowana i przemielona z mięsem. Stopniowo będziesz wprowadzać różne warzywa, również surowe.
Nie które koty potrafią (moje też) tylko z powodu twardej marchwi pluć mieszanką.
Jest taki adres może Ci się przyda ?
http://przelicznik.ilewazy.pl/
  Zaproszone osoby: 2
 
maix 
Ekspert


Barfuje od: 10/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 16 Wrz 2011
Posty: 299
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-08-07, 20:20   

Devona, Adaptacja tego przepisu nastręcza pewne trudności, ponieważ opiera się on na trochę innych zasadach, niż "tutejsze". Ja nie podejmę się modyfikacji, generalnie nie przeliczam gotowych przepisów zamieszczonych przez Dagnes, bo to bez sensu. Szybciej policzę inny, dostosowany indywidualnie.
Jedyne co mogę podpowiedzieć, to że mączka kostna 35/25 ma dużo więcej fosforu niż 35/15 i jej ilość musi być mniejsza. Ja bym jej dała powiedzmy 4g i koniecznie dołożyła mielone skorupki jaj 12g, żeby wyrównać wapń. W tym przepisie nie ma krwi, ale żelaza jest wg mnie za mało.
Czy możesz wstrzymać się na razie ze zrobieniem mieszanki? Spróbuję ugryźć temat razem z Dagnes.
_________________
Człowiek z nowymi pomysłami jest wariatem, dopóki nie odniesie sukcesu. (Mark Twain)
 
 
maix 
Ekspert


Barfuje od: 10/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 16 Wrz 2011
Posty: 299
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-08-07, 20:56   

Solarie,
Olej z łososia możesz dodawać w ilości 1-2 łyżeczki na 1kg mięsa (razem z sercami i podrobami), raczej nie więcej niż 10 ml/1kg mięsa. Jeżeli kotek będzie kręci nosem na taką mieszankę, to możesz podawać mu wprost do pysia, najlepiej strzykawką, w dawce 1ml na dzień na średniego kota (ok. 4 kg). Wg forumowych pomiarów z dawnych czasów 1 ml oleju z łosia to 0,9g.
Na początek marchewkę ugotuj i przetrzyj, naprawdę jest jej w przepisie bardzo mało, docelowo lepiej podawać surowe warzywa, ale przy tak znikomej ilości to nie ma wielkiego znaczenia, to tylko balast.
_________________
Człowiek z nowymi pomysłami jest wariatem, dopóki nie odniesie sukcesu. (Mark Twain)
 
 
Solarie 


Barfuje od: 18/08/2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 24 Lip 2012
Posty: 114
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 2012-08-08, 13:23   

Sandro, przelicznik na pewno się na przyszłość przyda. Bardzo dziękuję Tobie i maix za Wasze cenne rady, zawsze to mniej wątpliwości dla mnie na tej barfnej drodze. :-D

Teraz pozostaje mi tylko zastosować się do Waszych sugestii, zamówić suplementy i wziąć się do roboty. :food:
_________________
Jesteśmy tu.
Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los.
 
 
Devona 

Dołączyła: 06 Sie 2012
Posty: 44
Wysłany: 2012-08-08, 13:30   

Maix, dziękuję za chęci, ale już za późno ;) . Z powodu wyjazdu kotki były zmuszone do jedzenia gotowej karmy (były karmione raz dziennie, więc przy takich upałach surowe mięso odpada) i jeden tradycyjnie dostał od razu stanu zapalnego dziąseł, a że "mrożonki" się skończyły, to musieliśmy na szybko coś przygotować. Dałam tej mączki tyle, ile jest w przepisie, a sugerując się preparatem podanym na stronie www.catnutrition.org przeliczyłam ten suplement (razy 2.5 jeśli chodzi o ilość kapsułek), wyszło trochę za mało wit. B6, ale uznałam, że to i tak "mniejsze zło" niż puszki. Tym bardziej, że tego jedzenia wyszło mi na ok. tydzień czasu, więc nie powinno zaszkodzić, a zdążę się zaopatrzyć w Fortain.

Przy okazji byłabym wdzięczna za przepis, którego podstawą jest wołowina i królik, jeden z moich kotów nie jada indyka, na kurczaka też kręci nosem (mała ilość dozwolona), nie możemy w nieskończoność karmić jedną mieszanką (wołowina ze skrzydełkami, wybieramy pomiędzy dwoma wersjami tego przepisu). Tym razem do tej zaadaptowanej na szybko mieszanki oprócz wołowiny dałam trochę królika i kot zachwycony. Z podrobów mamy dostęp do wątroby, serc i żołądków, ale tylko indyk/kurczak. Z suplementów mam w domu na stanie drożdże piwne (Lunderland), mączkę z alg (z zooplusa), mączkę kostną (też z zooplusa), olej z łososia (Hunter), taurynę (Felini), mączka ze skorupek jaj (Lunderland), Tokovit E200, wit. B-complex z kw. foliowym (której skład podałam na poprzedniej stronie, zaopatrzyłam się też osobno w wit. B6, żeby wzbogacać ewentualnie przepisy), sól himalajską (i oczywiście zwykłą domową jodowaną, kamienną i sypką), psylium (kupujemy w saszetkach, zostało mi jeszcze kilka sztuk, bo tylko jedna zeszła), Fortain właśnie zamawiam, warzywa i żółtka to nie jest problem, z ryb trudno u nas o niektóre gatunki, na pewno jest łosoś, pstrąga ostatnio do mieszanki kupowałam zamrożonego (tylko takiego udało mi się dostać), bo nigdzie nie było, a i tak musiałam specjalnie do sklepu rybnego jechać, jedynego w moim mieście zresztą ;) . Możemy zmielić trochę kości (np. kilka skrzydełek lub grzbiety), ale niezbyt dużo na raz i tylko małe (korzystamy ze starej maszynki ręcznej do tego celu, nasza elektryczna nie da rady). Mogę także kupić jakieś inne mniej typowe mięso, ale będzie trudno (asortyment nie jest zbyt szeroki) i musiałabym najpierw spróbować z małymi ilościami. Kiedyś dodawałam trochę jagnięciny, coraz częściej można dostać kaczkę. Mogę także dziś zamówić Cat Fortran (robię zamówienie w zooplusie dla innych zwierzaków).
 
 
maix 
Ekspert


Barfuje od: 10/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 16 Wrz 2011
Posty: 299
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-08-08, 14:45   

Devona, Masz sporo naturalnych suplementów - po co ci witamina B complex, jak masz drożdże?? Wszystkie witaminy z grupy B doskonale zapewniają drożdże. I po co u licha Catfortan? Ta B-complex nie jest zalecana, niestety ten przepis też jest dość kontrowersyjny.
Zatrzymaj się w biegu i zastanów - jak chcesz suplementować pożywienie swoich kotów? Jeżeli kupiłaś już tyle naturalnych, to idź w tym kierunku, nie dokupuj i nie stosuj już syntetycznych. Przecież brakuje ci już tylko Fortainu. Sprawdź nasz wątek o "zakupach grupowych".
Przepis dopasowany do twojego zaopatrzenia policzę ci wieczorem, w tej chwili nie bardzo mam możliwość. Jednak wołowina i królik to raczej chude mięsa, mam nadzieję ze dajesz tłuściutką wołowinę. Tłustego królika nie widziałam ;-) Kaczka byłaby tu miłym dodatkiem, kurczaki i indyki sprawdź z kilku różnych sklepów, może coś im przypasuje. Kup po prostu coś na obiad i rzuć kotom ścinki na spróbowanie, nie musisz od razu robić mieszanki.
Łosoś zastępuje tran, z rybami nie ma co szaleć. Zamiast psylium może być jakieś neutralne warzywko. Sól himalajska będzie świetna. Jak zmielisz trochę kosteczek (szyjka, skrzydełko, korpusik z kurczaka) to dodatek mączki kostnej będzie w ogóle zbędny.
Moim zdaniem jesteś niemal całkowicie zaopatrzona do barfa naturalnego :-)
_________________
Człowiek z nowymi pomysłami jest wariatem, dopóki nie odniesie sukcesu. (Mark Twain)
 
 
Devona 

Dołączyła: 06 Sie 2012
Posty: 44
Wysłany: 2012-08-08, 15:26   

Maix, napisałam tylko, co mam i co mogę dokupić na szybko, na poprzedniej stronie wyjaśniłam, po co mi witamina B-complex (to był jedyny brakujący składnik do gotowego przepisu, który można kupić od ręki). "Zaopatrzyłam się w B6" znaczyło, że wzięłam od kogoś, kto miał nadprogramową w apteczce, co nie znaczy, że muszę z tego korzystać. Wiem, że brakuje mi Fortainu, a to dlatego, że się skończył, a ja zapomniałam zamówić ;-) . Idę w stronę naturalnych suplementów, nie musisz mnie do tego przekonywać :-) . Zaczynałam od samego Felini Complete i TC Premix, później dodawałam do FC inne rzeczy (korzystając z gotowych przepisów) i po trochę dokupowałam następne preparaty. Na BARF przeszłam, bo mam kota, który strasznie tył, mimo ograniczania jedzenia, dzięki tej diecie przestał przybierać na wadze, a nawet odrobinę schudł (jakieś 300 gramów, ale to zawsze coś). Ten osobnik je wszystko i w każdej ilości, nawet kości, ale niestety mam drugiego kota, który nie lubi się objadać i jak mu coś nie pasuje, to odmawia jedzenia w ogóle. Nawet 2-3 dni potrafi się "boczyć", latam wtedy za nim i go przekonuję (bardzo mi ufa, więc czasem coś tam uda się wcisnąć), a przeważnie kończy się tak, że muszę mu podać coś gotowego, bo niestety jest dość chudy, poza tym przegłodzenie powoduje otłuszczenie narządów wewnętrznych u kotów (z tego, co mi wiadomo). Ma niestety tendencje do stanów zapalnych dziąseł i dla niego BARF też jest lepszy niż puszki, a suche już w ogóle dramatyczne efekty powoduje (dodam jeszcze, że karmiłam chrupkami i mokrym bez zbóż), niestety mycie zębów nie wchodzi w grę, bo gryzie i drapie tak, że nawet 2 osoby nie dają sobie z tym rady (naprawdę próbowaliśmy). Ze względu na jego fochy musimy też mielić całość, bo nie je niestety takich "mieszanych", musiałyby być same kawałki, ale wtedy wybiera tylko wołowinę i niestety "zupy suplementowej" czy podrobów nie tknie :roll: . Nie jada też kości ;) , trudny z niego przypadek :lol: .

Wołowinę kupuję tę "najgorszą" (gulasz II jakości lub wołowe drobne) i zawsze proszę o wybranie najbardziej tłustych kawałków, królika dostałam akurat tłustego i do mieszanki poszły też skóry. Kurczaki i indyki próbowaliśmy z różnych źródeł, o ile ten pierwszy jeszcze jako tako wchodzi (bez suplementów, w mieszankach gorzej), to ten drugi wyraźnie nie wzbudza "sympatii" kota wybrednego. Spróbuję kaczki przy najbliższej okazji, sama nigdy nie jadłam (byłam wege przez wiele lat). Z warzyw kupujemy przeważnie słoiczki dla niemowląt, czasami coś gotujemy (marchew, pietruszka). Mączkę kostną kupiłam jakiś czas temu, więc dobrze byłoby zużyć, chciałabym na zmianę mielić kości i sypać mączkę. Ryby surowe mają za to duże wzięcie, wiem, że olej je zastępuje, ale czasem chętnie dodam kotkom do mieszanki :-D .

Nie musisz się spieszyć z przepisem, będę wdzięczna za pomoc :kiss: .
 
 
maix 
Ekspert


Barfuje od: 10/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 16 Wrz 2011
Posty: 299
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-08-08, 17:02   

Devona przepraszam jeżeli mój wpis wydał ci się zbyt obcesowy - to przez pośpiech w jakim go pisałam :-) Ten też piszę w pośpiechu, bo mam nawał spraw :-) Ja się tylko zdziwiłam, że masz takie rozmaitości na stanie. Moje koty też się boczą na indyka, ja też :-)
_________________
Człowiek z nowymi pomysłami jest wariatem, dopóki nie odniesie sukcesu. (Mark Twain)
 
 
Devona 

Dołączyła: 06 Sie 2012
Posty: 44
Wysłany: 2012-08-10, 11:07   

Mój grubasek nie boczy się na żaden rodzaj jedzenia, lubi nawet sałatę czy liście rzodkwi, karmę dla szczurów, "łodyżki" winogronowe, jabłka, kapustę, po prostu wszystko, co znajdzie i jest jadalne :roll: . Przez długi czas nie zorientowałam się, że podjada z klatek szczurzy granulat, z tego powodu na początku tył (wyżerał karmę innym zwierzakom). On indyka by zjadł, ale jakoś nie widzi mi się robienie dla nich osobnych mieszanek. Za to chudzielec ma jakąś nerwicę natręctw i dobiera się do wielu niejadalnych rzeczy, jak opaski zaciskowe, wata, kosmetyki, folia, taśma klejąca, reklamówki (najbardziej lubi biodegradowalne, zwłaszcza z Carrefoura). Niestety, do jedzenia nie ma takiego serca. To tylko dwa kocurki, a mamy z nimi trzy światy ;-) .

Maix, jeśli znajdziesz czas, to będę wdzięczna za przepis, Fortain już w drodze, powinien po weekendzie do mnie dotrzeć, wtedy też będziemy przygotowywać nową mieszankę.
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2012-08-11, 00:34   

Witam, zaczynam pierwsze próby z BARFem,
no i mam problem, z którego nie wiem jak wybrnąć, doradzono mi kupić Tokovit i razem ze skorupkami suplementować mięsko, żeby moje kociaste samego mięsa juz nie jadły, i dopóki nie dojdzie reszta składników, przyzwyczajać je powoli do zmiany smaku. Przeszłam się u nas po aptekach i sklepach ze zdrową żywnością i Tokovitu nigdzie nie ma, oleju z łososia też nie uświadczysz bida z nędzą :-( panie z apteki powiedziały,że Tokovit po prostu nie przychodzi a ojeju nie miały nigdy. Kupiłam inna wit.E ponoc dobra, ma wadę, że nie jest naturalna tak jak Tokovit tylko syntetyczna, i nie wiem co dalej robić. Nikt nie potrafi mi powiedziec kiedy Tokovit przyjdzie o ile wogóle i co ja mam dać kotom do mieszanki czy ta syntetyczna nie zaszkodzi?? bo poki co jedza, taką prosta na przepisie podstawowym opartą z paroma suplementami, bo na tauryne sie zapisalam i na hemoglobine tez, algi i drożdże przyjdą po niedzieli i chciałabym dalej działać, doradźcie proszę jak wybrnąć z tej sytuacji.........
pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez: maix: 2012-08-11, 10:26 ]
Wątek na temat witaminy E i Tokovitu jest w dziale Suplementy, tutaj http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=322
U nas też często w aptece nie ma tokovitu i wtedy proszę o zamówienie specjalnie dla mnie np 2 opakowań, odbieram zazwyczaj na drugi dzień. To normalna praktyka w aptekach. Co do miejsc zakupu poszczególnych suplementów - zapraszam do wątku ABC tutaj http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=364
Ostatnio zmieniony przez maix 2012-08-11, 10:30, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Iowa 


Barfuje od: 6.12.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 21 Lis 2011
Posty: 372
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-08-11, 08:08   

Tokovit zamów sobie przez net, np tu http://www.doz.pl/apteka/...200_j.m._60_szt
Można odebrać w dowolnej aptece doz na terenie kraju (tylko zamówienie musi być powyżej 20pln). Olej z łososia znajdziesz w sklepach internetowych;)
_________________
...inexplicable catness...
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-08-11, 11:42   

Czytam Twoje wpisy i przypominają mi się początki mojego barfowania.
Głównie obawy i leki aby kotom nie zaszkodzić.....Nic takiego się nie stało mimo, że popełniałam sporo błędów.
Np. za dużo hemoglobiny ( krwi wołowej suszonej), za dużo wit. E, brak wit D. Ciągle mam wątpliwości .....i zadaję pytania.
shana55 napisał/a:
Kupiłam inna wit.E ponoc dobra, ma wadę, że nie jest naturalna tak jak Tokovit tylko syntetyczna, i nie wiem co dalej robić.

Moja pierwsza mieszanka była z witamina syntetyczną. Koty mają się dobrze, żyją :mrgreen: , a minęło już 10 miesięcy.
Oczywiście, że słusznym jest dawać wszystkie składniki naturalne, ale jeśli chcesz JUŻ zacząć barfować to niechaj przeszkodą nie będzie witamina :-D
Olej z łososia to jak mówi dział http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=284 to głównie Omega 3, co też nie jest warunkiem niezbędnym na pierwszy raz.
Stopniowo sobie go zakupisz. Najpierw się zorientuj w cenach, bo to jest luksusowy dodatek :kwiatek:
  Zaproszone osoby: 2
 
maix 
Ekspert


Barfuje od: 10/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 16 Wrz 2011
Posty: 299
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-08-11, 12:49   

A oto przepisy z królikiem i bez indyka, tak jak sobie wymyślił kotek Devony ;-)

EDIT: zmiana w przepisie ilości Tokovitu E200.

Moja uwaga odnośnie poniższych przepisów - królik i wołowina to z natury dość chude mięsa, w przepisach założyłam, że zostaną użyte w postaci możliwie tłustej. To ważne - w przeciwnym przypadku w mieszance może wystąpić nadmiar białka (mieszanki są w górnej granicy normy)

Wołowina + królik + kurczak, z dodatkiem skrzydełek

1000g Wołowina możliwie tłusta
500g Królik mięso
400g Kurczak mięso z udka ze skórą
300g Serce indyk
300g Żołądki indyk
240g Skrzydełka z kurczaka z kością
4 szt Żółtka
70g Wątroba indyk
140g Łosoś surowy lub 6 g tranu z wątroby dorsza (bez dodatków)
4,5g Mączka z alg / wodorostów
10g Drożdże piwne
2 szt Tokovit E 200
16g Skorupki jaj mielone na mączkę
11g Sól himalajska
7g Tauryna
32g Fortain lub 38g krwi suszonej z forum
550g Woda

Uwaga: Zamiana podrobów (serca, żołądki, wątroba) z indyka na kurczaka:
- serca - trzeba ZMNIEJSZYĆ ilość skorupek o 1g, czyli skorupki 15g.
- wątróbkę i/lub żołądki – nie zmieniamy w przepisie nic.

Wołowina + królik + kurczak, z dodatkiem grzbietu z kurczaka

1000g Wołowina możliwie tłusta
500g Królik mięso
400g Kurczak mięso z udka ze skórą
300g Serce indyk
300g Żołądki indyk
240g Szyjka z kurczaka ze skórą i kawałek grzbietu z kośćmi
4 szt Żółtka
70g Wątroba indyk
140g Łosoś surowy lub 6 g tranu z wątroby dorsza (bez dodatków)
4,5g Mączka z alg / wodorostów
10g Drożdże piwne
2 szt Tokovit E 200
13g Skorupki jaj mielone na mączkę
11g Sól himalajska
7g Tauryna
32g Fortain lub 38g krwi suszonej z forum
550g Woda

Uwaga: Zamiana podrobów (serca, żołądki, wątroba) z indyka na kurczaka:
- serca - trzeba ZMNIEJSZYĆ ilość skorupek o 0,5g, czyli skorupki 12,5g.
- wątróbkę i/lub żołądki – nie zmieniamy w przepisie nic.

Wołowina + królik + kurczak, bez kości

1000g Wołowina możliwie tłusta
600g Królik mięso
450g Kurczak mięso z udka ze skórą
300g Serce indyk
300g Żołądki indyk
5g Mączka kostna (35/25) z zooplusa
4 szt Żółtka
70g Wątroba indyk
140g Łosoś surowy lub 6 g tranu z wątroby dorsza (bez dodatków)
4,5g Mączka z alg / wodorostów
10g Drożdże piwne
2 szt Tokovit E 200
16,5g Skorupki jaj mielone na mączkę
11g Sól himalajska
7g Tauryna
32g Fortain lub 38g krwi suszonej z forum
550g Woda

Uwaga: Zamiana podrobów (serca, żołądki, wątroba) z indyka na kurczaka:
- serca - trzeba ZMNIEJSZYĆ ilość skorupek o 0,5g, czyli skorupki 16g.
- wątróbkę i/lub żołądki – nie zmieniamy w przepisie nic.

Królik tłusty + wołowina + kurczak, bez kości

1000g Królik możliwie tłuste mięso
600g Wołowina średnio tłusta
400g Kurczak mięso z udka ze skórą
300g Serce indyk
300g Żołądki indyk
5g Mączka kostna (35/25) z zooplusa
4 szt Żółtka
70g Wątroba indyk
140g Łosoś surowy lub 6 g tranu z wątroby dorsza (bez dodatków)
4,3g Mączka z alg / wodorostów
10g Drożdże piwne
2 szt Tokovit E 200
16,5g Skorupki jaj mielone na mączkę
11g Sól himalajska
7g Tauryna
30g Fortain lub 35g krwi suszonej z forum
550g Woda

Uwaga: Zamiana podrobów (serca, żołądki, wątroba) z indyka na kurczaka:
- serca - trzeba ZMNIEJSZYĆ ilość skorupek o 0,5g, czyli skorupki 16g.
- wątróbkę i/lub żołądki – nie zmieniamy w przepisie nic.

Królik tłusty + wołowina + kaczka, ze skrzydełkami

900g Królik możliwie tłuste mięso
500g Wołowina średnio tłusta
500g Kaczka ze skórą i z przynależnym tłuszczem
300g Serce indyk
300g Żołądki indyk
240g Skrzydełka z kurczaka z kością
4 szt Żółtka
70g Wątroba indyk
140g Łosoś surowy lub 6 g tranu z wątroby dorsza (bez dodatków)
4,5g Mączka z alg / wodorostów
10g Drożdże piwne
2 szt Tokovit E 200
15,5g Skorupki jaj mielone na mączkę
11g Sól himalajska
7g Tauryna
33g Fortain lub 40g krwi suszonej z forum
550g Woda

Uwaga: Zamiana podrobów (serca, żołądki, wątroba) z indyka na kurczaka:
- serca - trzeba ZMNIEJSZYĆ ilość skorupek o 0,5g, czyli skorupki 15g.
- wątróbkę i/lub żołądki – nie zmieniamy w przepisie nic.

Królik tłusty + wołowina + kaczka, bez kości

900g Królik możliwie tłuste mięso
600g Wołowina średnio tłusta
500g Kaczka ze skórą i z przynależnym tłuszczem
300g Serce indyk
300g Żołądki indyk
4,5g Mączka kostna (35/25) z zooplusa
4 szt Żółtka
70g Wątroba indyk
140g Łosoś surowy lub 6 g tranu z wątroby dorsza (bez dodatków)
4,3g Mączka z alg / wodorostów
10g Drożdże piwne
2 szt Tokovit E 200
16g Skorupki jaj mielone na mączkę
11g Sól himalajska
7g Tauryna
30g Fortain lub 35g krwi suszonej z forum
550g Woda

Uwaga: Zamiana podrobów (serca, żołądki, wątroba) z indyka na kurczaka:
- serca - trzeba ZMNIEJSZYĆ ilość skorupek o 0,5g, czyli skorupki 15,5g.
- wątróbkę i/lub żołądki – nie zmieniamy w przepisie nic.

Smacznego :food:
_________________
Człowiek z nowymi pomysłami jest wariatem, dopóki nie odniesie sukcesu. (Mark Twain)
Ostatnio zmieniony przez maix 2012-08-14, 07:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2012-08-11, 22:15   

Dzięki za słowa wsparcia :-) i właśnie tak zamierzam robić, nie powstrzyma mnie brak naturalnej wit.E po prostu ją zamówię a tą co mam będę używać dotąd aż przyjdzie właściwa. I zaraz wychodzi następny temat nie mam tego oleju z łososia, kupiłam Tran 500mg (Oleum Jecoris Aselli) czyli Olej wątłuszowy (typ B) z wątroby dorsza skład: Wit.A = 300-1250 j.m. wit.D = 30-125 j.m. EPA = 35-80mg i DHA = 30-90mg i pytanie jeśli to podam zamiast łososia to co dać w zamian oleju?? Może kapsułkę Omega Artre? A może nic? Czytam i czytam i im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie :-( a co z warzywami w mieszankach faktycznie można bobovita lub gerbera dla dzieci dołozyć ??
Będę wdzięczna że wszystkie rady, bo w poniedziałek robię następną mieszankę w/g przepisu nr.1 i póki co moje koty jedzą już 5-ty dzień, ale rano musi być troszkę puszki a potem suchego od południa na parę godzin i jak się tego trzymam to wieczór zjedzą mięsko z przyjemnością, inna opcja nie wchodzi w grę bo rano mięsa nie chcą, a chrupkowego kota to wogóle muszę mięsem karmić :-(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne