BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Mokra karma do karmienia strzykawką cewnikową
Autor Wiadomość
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-16, 20:40   Mokra karma do karmienia strzykawką cewnikową

Mam prośbę o podpowiedź jaką inną mokrą gotową karmę o konsystencji jak Royal Canin Recovery (RCR) można podać kotu strzykawką cewnikową z końcówką od wziernika.

Precelek jest kotem wyjątkowym. Uległ w zeszłym roku wypadkowi samochodowemu i już zawsze będzie kotem specjalnej troski. Pomimo swoich istotnych ograniczeń (brak wzroku i języka) daje sobie świetnie radę.

Tak myślę, czy da się i jaką inna gotową karmą zastąpić RCR?
Podesłałam już puszki PON, bo konsystencja wydawała mi się taka pasztetowa, ale niestety nie zdała egzaminu przy podawaniu.

Na razie karmiony jest RCR, ale może jest jakaś inna (bezzbożowa) karma, którą dałoby się podać strzykawką cewnikową z końcówką od wziernika?
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-16, 20:49   

Jak miałam w styczniu problem z jednym z moich maluchów, podawałam mu Medicare-C http://www.kuchniapupila....a_w,p1773169178 Ma płynną konsystencję i bardzo małemu (i nie tylko) smakował. Zrobiłam mały zapas, którego nie zużyłam więc mogę się podzielić.
Nie wiem tylko, czy o coś takiego chodzi.
 
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-17, 08:26   

Konsystencja mogłaby się sprawdzić, ale skład karmy na długo pewnie nie będzie wskazany.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-17, 10:25   

Tak się zastanawiam, czy można tak rozdrobnić, przygotować mieszankę, żeby można ją podać strzykawką?

Przeglądam opisy różnych karm, ale nie trafiłam na nic takiego, czym można by spokojnie karmić kota.
Najlepiej, gdyby to była karma bezzbożowa, ale mokra PON (choć o bardzo drobnej konsystencji) nie chciała przejść przez strzykawkę.
Chyba, żeby jej konsystencję jeszcze jakoś "rozwodnić". Pytanie czy wtedy taką rozwodnioną można podać, bez szkody dla zdrowia (nie zaburzy się dziennej racji witamin, supli itp.)?
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-04-17, 11:36   

Tufitko, spróbowałabym przygotowywać dla tego kota taką bardzo dobrze zmiksowaną mieszankę barfną o konsystencji gęstego jogurtu. Całość najlepiej zrobić z bardzo drobno (wielokrotnie) zmielonego mięsa i podrobów, które następnie można przetrzeć przez sito. Najlepiej aby mięso było jak najchudsze, bez ścięgien, bez żyłek. Tłuszcz - idealnie byłoby dodać pachwinowy, tak samo bardzo dobrze zmielony albo można użyć smalcu. Odpadają skóry, bo ich zmielić się dokładnie nie da. Następnie całość należałoby połączyć z suplementami & żółtkami oraz wodą, po czym dokładnie zmielić w melakserze. Powinna powstać aksamitna masa idealna do karmienia strzykawką. Jaką strzykawką karmisz kocurka? Nie zachłystuje się?
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-17, 12:35   

Ten kocurek nie jest u mnie, dowiem jaką strzykawka karmią, czy się zachłystuje.

Wspieram opiekunów Precelka (tak się wabi), który jest pod opieką fundacji z Wrocławia, a mieszka niedaleko Bydgoszczy. Został uratowany w wypadku z samochodem, niestety musiał mieć zoperowany język (bo sobie go przygryzł) i teraz nie może samodzielnie jeść.
Kupuję mu RC Recovery, ale chciałam jakoś urozmaicić mu posiłki (spróbować wycofać z jadłospisu RCR).
Przesłałam niedawno mokre PON ale dostałam informację, że niedobra jest konsystencja i nie przechodzi.

Podeślę im Twoje rozwiązanie, mam nadzieję, że je wypróbują. Jeśli tak, to podeślę im do tego trochę supli.
Dzięki Sihaya za pomysł. :kiss:
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2013-04-17, 21:35   

Tufitko, mnie się wydaje, że do tych karm PON, które przesłałaś, opiekunowie Precelka mogliby dodać trochę przegotowanej wody i porządnie całość zmiksować. Z tego co pamiętam, karma ma taką papkowatą konsystencję (przynajmniej ponad dwa lata temu miała), więc powinno dać się z niej wyprodukować po zmiksowaniu taką zupkę krem, która przejdzie przez strzykawkę.

Co do Barfa, to moim zdaniem, jeżeli chodzi o zrobienie takiej papki, będą się idealnie nadawały piersi kacze z ich grubszą skórą (ale udka już nie, bo ich skóra jest cieńsza i tak fajnie się nie mieli). Ja stosunkowo czesto robię moim nerkowcom zupy barfne na kaczych piersiach i wychodzą takie aksamitne, a mielę je na sitku z oczkami o średnicy 4mm. Po zmiksowaniu w malakserze, to wydaje mi się, że powina wyjśc super konsystencja do podawania strzykawką.

PS. Kiedyś przez przypadek natrafiłam na historię Precelka w necie, dorosła kobieta, a ryczałam jak bóbr.
Fajnie, że możesz wesprzeć jego opiekunów :kiss: .
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-17, 21:40   

Też ryczałam jak bóbr, postanowiłam kota wspierać, kupowałam mu RC Recovery, ale jak tutaj zawitałam, to myślałam cały czas jak zmienić to nieszczęsne "menu" na coś innego.
Podsunę im pomysł o dodatkowym zmiksowaniu PON po dodaniu do niego wody.
Przesłałam również link do wątku, aby mogli zaglądać i czerpać z Waszych pomysłów.
Mam nadzieję, że uda się powolutku z tych wspaniałych rozwiązań zastosować u Precelka.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne