BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rexy zaczynają barfować
Autor Wiadomość
mirela 


Barfuje od: 09-2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 144
Skąd: śląsk
Wysłany: 2011-09-22, 07:52   Rexy zaczynają barfować

Witam. Moja przygoda z barfowaniem dopiero się zaczyna. Na razie podaję samo mięso co 3-4 dni (był kurak, teraz indyk) celem przyzwyczajenia i wyczucia czy sierściuchom nie szkodzi. Oprócz tego Orijena.
Koty to: Bingo, roczny devon rex, nieco przygrubawy (4180g) i młody (Samum) pół roczny cornish chudzielec (około 2000g).
Od czasu jak zasmakowały surowego mięsa nie mam z nimi życia. Jak dostaną suche to głośno domagają się surowizny. Jak w szafce mam zamkniętą porcję która się ogrzewa - to stoją przed nią i usiłują otworzyć. Nie interesuje ich nic. A żarłoki są niesmowite, staramy się zrzucić conieco z wagi devona, mam nadzieję, że przy barfie będzie to prostrze.
Ten ich zapał do surowizny zachęcił mnie do barfowania na 100%. Mam zakupioną wagę jubilerską, taurynę i FC. Jak się wprawię to będę stosować pojedyncze suplementy.
A teraz rozpoczynam lekturę :).
 
 
mirela 


Barfuje od: 09-2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 144
Skąd: śląsk
Wysłany: 2011-09-22, 13:22   

Nie mogę edytować więc wklejam w następnym poście moich bohaterów:

 
 
aśka 

Barfuje od: roku
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 177
Skąd: śląskie
Wysłany: 2011-09-22, 14:48   

Witam ciebie i słodziaki(też mam rexa ale selkirka) i życzę powodzenia w barfowaniu :-)
 
 
aneta 

Barfuje od: 2007
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 50
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 79
Skąd: Głogów
Wysłany: 2011-09-23, 10:35   

Nawet nie obejrzysz się, kiedy FC przestanie wystarczać
 
 
mirela 


Barfuje od: 09-2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 144
Skąd: śląsk
Wysłany: 2011-09-23, 11:37   

Tak, mama już ma przykazane aby skorupki z jajek zbierać. Jakbyście widzieli jej zdziwienie :mrgreen:

Wczoraj miałam niezłą przygodę. Zwisał mi z naszego dachu wróbelek, któremu noga utknęła pomiędzy dachówkami. Jak weszłam po niego na drabinę to okazało się, że ma tam malutkie wróbelki w gniazdku. Wyciągnęłam go z potrzasku ale niestety noga połamana w wielu miejscach, otwarte złamania, krew.
Najpierw wykręciłam nr do przyjaciół z Przystani Ocalenie . Z pytaniem co z nim teraz zrobić: czy jechać do weta czy ... dać go kotom. Jezu, kiedyś nawet do głowy by mi taki pomysł nie wpadł. Ale jako że jestem początkująca barferką to na szczęście serce mi podpowiedziało aby jednak jechac do weta.
I tak od wczoraj posiadam w domu wróbelka, któremu smaruję nóżkę maścią p.bólową, poję wodą i antybiotykami i męczę się z karmieniem.
Devon nie za bardzo zauważył ptaszka u mnie w dłoni, zlał go totalnie. Ale mały drapieżca, ten ogórek konserwowy dostał poweru. Choć mu go nie pokazywałam, to wyczuł go i teraz ciągle ślęczy pod drzwiami i próbuje się wślizgnąć do środka.
Zastanawiałam się, czy jak biedaczek umrze, ze moga go koty dostać, ale mały ptaszek dzisiaj wygląda lepiej. Teraz muszę przyobserwować jak duże są małe w gnieździe i czy druga połowa się nimi zajmuje.
 
 
maix 
Ekspert


Barfuje od: 10/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 16 Wrz 2011
Posty: 299
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-09-23, 14:23   

No tak, te rozterki ;-) biedny ptaszek, ojoj, ale...jakby tak...ach nie, nie myślmy o tym...ale w sumie jakby...i te małe pyszne - oj sorry, miało być - te małe biedne ptaszki w gniazdku, bez opieki...a kotek taki słodki i tak ładnie poluje :mrgreen:
_________________
Człowiek z nowymi pomysłami jest wariatem, dopóki nie odniesie sukcesu. (Mark Twain)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne