BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
WITAM ^_^
Autor Wiadomość
fuzjana 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Maj 2013
Posty: 24
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2013-05-30, 21:57   WITAM ^_^

Dobry wieczor wszystkim. ;-)

Nazywam sie Monika, lecz online jestem zazwyczaj znana pod pseudonimem "fuzjana". Gdy bylam mala to robilam cyrki i bywalam glosna, jesli czegos nie dostalam. W zwiazku z tym wujkowie sie ze mnie smiali i nazywali "fuzem", z czego powstalo pozniej wlasnie "fuzjana". To taka mala ciekawostka. :)
Obecnie mieszkam w Niemczech, tutaj zarowno sie ucze jak i pracuje. W lipcu zeszlego roku odkupilam od znajomych kolezanki malego kocurka. Wowczas oznajmiono mi, ze ma on 6 tygodni. Tak, to zdecydowanie za wczesnie, ale wtedy nie mialam o tym pojecia. Jednak kotek na szczescie dobrze sie zadomowil i nie odstepuje mnie na krok. Jest wszedzie, podczas sprzatania, gotowania, lezenia, kapieli itd. Oczywiscie mi to nie przeszkadza, wrecz przeciwnie. :-D Co mnie bardzo zaskoczylo, to fakt, ze jest niesamowicie grzeczny i nie robi mi zadnych szkod w mieszkaniu, mimo ze nie tresowalam go czy cos w ten desen. ;-) Nazywa sie Jerome i ma obecnie rok i dziesiec dni, a wyglada tak:



Jak trafilam na to forum? Otoz od paru miesiecy interesuje sie BARFem i wiele na ten temat czytam w internecie. Zazwyczaj sa to niemieckie strony, gdyz moj angielski nie jest najlepszy. :oops: Przez przypadek trafilam na to forum i szczerze bardzo sie z tego ciesze! Jest tutaj mnostwo przydatnych informacji, ktore obecnie staram sie przestudiowac. Mianowicie mam zamiar przerzucic mojego siersciuszka na BARF. Sucha karme dawalam jemu na samym poczatku (i to tez nie jakos duzo), ale od razu przestalam, gdy przeczytalam, ze to odwadnia kota i jest bardzo niezdrowe. Od tamtej pory podaje mu tylko i wylacznie puszki z miesem. Whiskasa dostal kilka razy (bo mialam w prezencie od wujka), a tak to dawalam mu KiteKat (tak, wiem, kolejne zlo) i Coshide (tez nie najlepsze). Jednakze po doinformowaniu sie, przenioslam sie teraz na Dehner Best Nature. Wedlug skladnikow brzmi niezle:

Opis Best Nature Dehner na forum niemieckim

Ponadto chcialabym dodac, iz niebawem w moim domu zagosci jakze piekny kot orientalny Cardamon, ktory ma obecnie 7 miesiecy i pochodzi z hodowli BIALY LOTOS*PL :



Zdecydowalam sie na drugiego kotka, poniewaz chcialabym aby moj Jerome byl szczesliwy i mial towarzysza do zabawy i nie tylko. Mam nadzieje, ze chlopcy sie dogadaja i nie bedzie z tym wiekszego problemu. :-D
Jako iz Cardamona jade odebrac niebawem, to postanowilam, ze przestawianie kotow na BARF zaczne po powrocie. Jak sie oba koty poznaja, zaakceptuja i tak dalej to wtedy chcialabym zaczac. Nie chce od razu rzucac ich na gleboka wode i jeszcze bardziej stresowac, wiec wole poczekac az sie zapoznaja i tak dalej. ;-) Do tego czasu chcialabym im podawac nadal Dehner Best Nature. Myslalam tez nad karma Orijen, ale jako iz chce przejsc na BARF to nie mialoby to jednak wiekszego sensu, wiec zrezygnowalam.
Bardzo zalezy mi na dobru moich zwierzat oraz ich zdrowiu. Wole zainwestowac swoj czas w odpowiednie przygotowywanie pokarmu jak i pieniadze w kupowaniu surowizny plus suplementow niz doprowadzic do cierpienia moich kocurkow i wkladac te pieniadze do kieszeni weterynarza.
W zwiazku z tym bylabym wdzieczna za kazda rade z Waszej strony. Oczywiscie zdazylam sie poznac z zasadami i idea diety BARF. Przeszlam w koncu do suplementow i tutaj jestem noga. Oczywiscie wszystko bardzo dobrze i przejrzyscie opisane. Tylko mi sie wydaje, ze chyba nie musze kupowac wszystkich suplementow, ktore na przyklad mieszcza sie w kategorii dla zaawansowanych albo? Przy okazji zdazylam pobrac Kalkulator Judy i bede musiala sie z czasem nauczyc z tym obchodzic. :oops:
Chcialam zatem spytac jakie suplementy sa obowiazkowe? Mianowicie zakupy mam zamiar robic na tej oto stronie:

HAUSTIERKOST

Maja myszy i piskla, ktore chcialabym kotom dawac od czasu do czasu jako przekaske. ;-)

Jak najbardziej jestem otwarta na wszelkie propozycje.
Przepraszam za tak dlugie przywitanie. Mam nadzieje, ze nie zameczylam Was iloscia. ;-)
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-30, 23:39   

Witaj w barfnej bajce
Piękne kociambry

Na początek proponuję poczytać coś o gotowych karmach
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=243
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=17
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=168

Później o sposobie przestawienia na barfa
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=268


O suplementach i je nabyć (można tutaj na forum się zaopatrzyć w odpowiednich wątkach, lub w sklepach np. zooplus czy ekozwierzak - bądż innych)

http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=364
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
fuzjana 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Maj 2013
Posty: 24
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2013-05-31, 00:06   

Tufitka, dziekuje. ;-)

Wlasnie czytam o tych karmach.
Odnosnie sposobu, juz czytalam. Tak samo o suplementach. Tylko nie rozumiem jednego: Czy musze zaopatrzyc sie we wszystkie suplementy, ktore sa tam opisane?
 
 
fuzjana 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Maj 2013
Posty: 24
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2013-05-31, 00:31   

Wybacz Tufitka, przeczytalam teraz dokladniej ten temat o suplementach. Na poczatek zdecyduje sie na ten Felini Complete. ;-)
 
 
Nitka 

Barfuje od: 08-2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 12 Lut 2012
Posty: 105
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 2013-05-31, 00:36   

Osobiście radziłabym już Easy B.A.R.F. zamiast FC
... albo totalnie proste i łopatologiczne TCPremix :food:
 
 
fuzjana 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Maj 2013
Posty: 24
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2013-05-31, 00:40   

Nitka, a to dlaczego? Pytam z czystej ciekawosci.
 
 
Nitka 

Barfuje od: 08-2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 12 Lut 2012
Posty: 105
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 2013-05-31, 00:58   

tutaj jest charakterystyka Easy B.A.R.F. oraz zestaw potrzebnych suplementów - bardzo okrojony zresztą ;-)
a tutaj TC Premix

myślę, że to taka pigułka na początek
 
 
fuzjana 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Maj 2013
Posty: 24
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2013-05-31, 01:24   

Nitka, nie umiem sie zdecydowac. :oops: Ale chyba jednak kupilabym tego Easy B.A.R.F..
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2013-05-31, 09:54   

Ja również :kwiatek: witam kociego dżentelmena -Jerome, o którym piszesz, że jest bardzo grzeczny co jest rzadkością pośród kotów :->
Przyszły towarzysz jest równie piękny życzę i mam nadzieję, że chłopaki się dogadają.
Czytaj w miedzy czasie, przeszukuj forum, a natkniesz się z mnóstwem informacji
Korzystaj z funkcji Szukaj http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=3768
Ułatwia życie :->
Jeśli nie znajdziesz to pytaj gdzie, a zawsze ktoś o dłuższym stażu pomoże :kwiatek:
Ostatnio zmieniony przez Sandra 2014-02-10, 14:00, w całości zmieniany 1 raz  
  Zaproszone osoby: 2
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-31, 14:40   

ja też zaczynałam z easy B.A.R.F (to były pierwsze mieszanki), w międzyczasie zaopatrzyłam się w suplementy, żeby nie używać easy. Teraz idzie wszystko łatwo i sprawnie. Układanie mieszanek ułatwi Ci kalkulator
poczytaj ten wątek

http://www.barfnyswiat.org/viewforum.php?f=16
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2013-05-31, 18:20   Re: WITAM ^_^

fuzjana napisał/a:
Ponadto chcialabym dodac, iz niebawem w moim domu zagosci jakze piekny kot orientalny Cardamon, ktory ma obecnie 7 miesiecy i pochodzi z hodowli BIALY LOTOS*PL :

Obrazek

Zdecydowalam sie na drugiego kotka, poniewaz chcialabym aby moj Jerome byl szczesliwy i mial towarzysza do zabawy i nie tylko. Mam nadzieje, ze chlopcy sie dogadaja i nie bedzie z tym wiekszego problemu. :-D


Koty super, Cardamon to już całkowity odlot, wygląda jak kosmita z tymi uszami :mrgreen:
Jakbym miała brać trzeciego kota to zapewne byłby to orientalny, miałabym wtedy cały zestaw super uszek :hura:
Drugi kot to bardzo dobra decyzja (o ile się dogadają, a mam nadzieję, że się dogadają ;-) ). Zobaczysz jakie kino potrafią odstawiać dwa koty.... :hair:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
fuzjana 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Maj 2013
Posty: 24
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2013-05-31, 20:09   

Sandra, dlatego rowniez bylam zaskoczona. ;-) Byc moze przy Cardamonie sie rozbryka, kto wie. :lol:
Dziekuje za rady. Oczywiscie forum bede dalej czytac, aby poszerzac wiedze. ;-)

Tufitka, zatem postanowione. Mianowicie zaczne swoja przygode z easym. ;-) Co do kalkulatorow, wstep zdazylam przestiudiowac, teraz czeka mnie pozostala reszta. Ktory kalkulator osobiscie polecasz, jesli mozna wiedziec?

Skipper, dziekuje uprzejmie. :-)
Jesli nabedziesz to koniecznie sie nim pochwal! :-D
Jestem ciekawa, haha. Poki co, mam zamiar im skonstruowac drapak. Zainspirowal mnie wasz watek o tym. ;-)
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-31, 22:49   

fuzjana napisał/a:
Tufitka, zatem postanowione. Mianowicie zaczne swoja przygode z easym. ;-) Co do kalkulatorow, wstep zdazylam przestiudiowac, teraz czeka mnie pozostala reszta. Ktory kalkulator osobiscie polecasz, jesli mozna wiedziec?


ja kupiłam ten forumowy i z niego korzystam
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
fuzjana 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Maj 2013
Posty: 24
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2013-06-01, 04:35   

Tufitka, zatem chyba tez sie skusze. Mam nadzieje, ze nie jest trudny w obsludze, ale poki co, lece do pracy. ;-)
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-01, 17:47   

Nie jest :mrgreen:
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne