BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Witamy Wszystkich
Autor Wiadomość
milena88 


Barfuje od: 8marca 2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 127
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-09-22, 10:10   Witamy Wszystkich

Jest razem zemną od stycznia, moja pierwsza domowa kotka, Fenia. Miała z początku problemy z nadwrażliwością jelita, karmy weterynaryjne itd, drapała się- leczona, w końcu doszłam do wniosku ze to nerwus i daje sobie upust emocji. Po przejściu na BARF, a raczej to nasze początki przez duże P, kotce unormował się stolec - co było dla mnie zbawienne[dostawała niestety niepełny skład diety z tego co się zorientowałam: mięso wołowe , FC i olej z łososia]. Następnie spróbowaliśmy suchej k. bez zbożowej - nie był to najlepszy pomysł, nastąpił powrót kuwetkowy sprzed surowego mięsa. To mały kradziej i z trudem potrafię ja upilnować... począwszy od pierogów z serem, gotowanej fasoli, schabowego, szynki, ciastek drożdżowych czy truskawek z cukrem :oops: :evil: nie działa na nią dobrze takie podjadanie, a wręcz fatalnie i czuć to w całym domu.

Postanowiłam powrócić do podawania surowego - z tą zmianą, że chciałabym wkrótce zainwestować w startowe suplementy - wszystkie, by zapewnić zbilansowana dietę Feni. Z nadzieją, że zaspokoi to jej głód do podjadania szkodliwych posiłków.

Moim założeniem jest bazować na mięsie wołowym - mielonym, suplementach, które mam nadzieję zakupić w mniejszym początkowym zestawie bu zobaczyć jak kot zareaguje. Dodatkowo chce podawać kotu mięso w kawałkach dla dbania o uzębienie, a polanych kawałków FC nie rusza. Mam jeszcze sporo niewiadomych _ chciałabym ogarnąć temat, który pozytywnie wpłynie na mojego przyjaciela.

Pozdrawiam Milena :-)
 
 
aśka 

Barfuje od: roku
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 177
Skąd: śląskie
Wysłany: 2011-09-22, 14:59   

Witaj .Życzę powodzenia :-)
 
 
milena88 


Barfuje od: 8marca 2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 127
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-09-23, 00:00   

Nie wiem gdzie to napisać, to wpisze jeszcze tu ...

czy niedobory u kota [JAKIE TYM BARDZIEJ NIE WIEM... witamin i innych składników pokarmowych... ] mogą powodować swędzenie i częste drapanie :?: tak mi teraz to przyszło do głowy :-(
 
 
aneta 

Barfuje od: 2007
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 50
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 79
Skąd: Głogów
Wysłany: 2011-09-23, 10:01   

Zawsze skóra reaguje pierwsza na braki - a to wypada sierść, albo zaczyna swędzeć.
Dlatego warto zmieniać przepisy, bo nawet jeżeli w jednym coś jest nie tak, to inny przepis może to zniwelować ;-)
 
 
milena88 


Barfuje od: 8marca 2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 127
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2013-03-01, 23:19   

Jestem ponownie i miejmy nadzieje na stałe :hura:
:food: Kotka zmieniła imię na Katja. Zajada kaczkę, suplementy naturalne w przygotowaniu. FC znienawidzone.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne