BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Naturalne odrobaczanie
Autor Wiadomość
Pieszczoch 

Barfuje od: Od teraz
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Gru 2016
Posty: 644
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-01-10, 11:20   

Ja mojemu Liskowi,dawałam nasiona dyni.
 
 
anikaka 

Dołączyła: 05 Lut 2018
Posty: 64
Wysłany: 2020-01-10, 23:16   

Pieszczoch a jak podawałaś te pestki ,ile i przez jaki czas.Czy te pestki musza być surowe bo o takich wyczytałam w internecie.
https://zoorys.pl/odrobaczanie/709-herbal-pets-ziola-na-odrobaczanie-dla-kota.html
Czy te zioła są skuteczne i czy mogę je podać 4 miesięcznemu Felkowi o wadze 2200.Tyle się słyszy o wrotoczynie ,że bardzo toksyczny.
 
 
Pieszczoch 

Barfuje od: Od teraz
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Gru 2016
Posty: 644
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-01-11, 06:29   

Pestki dawałam po 1-ej łyżeczce,jeden raz dziennie przez trzy dni.Następnie raz w tygodniu(po łyżeczce),przez trzy tygodnie.Po m-cu powtarzałam kurację.Pokroiłam w drobny pył,i zostawiłam na talerzyku-ładnie wylizał.Ale możesz dodać do jedzonka.Zioła też mam.Wsypywałam do jedzonka,robiłam kuleczki,i nigdy nie udało mi się zalecanej dawki podać.Nieprzyjemne,b/gorzkie,i zapach ziół,chyba odstraszył kota.
Jednak,i tak uważam,że zioła lepsze,od chemii.

Pestki,tak surowe.
 
 
Pieszczoch 

Barfuje od: Od teraz
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Gru 2016
Posty: 644
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-01-11, 10:11   

Mój ważył 4 kg.
 
 
anikaka 

Dołączyła: 05 Lut 2018
Posty: 64
Wysłany: 2020-01-11, 10:35   

A takie kupowane w sklepie na wagę i samemu łuskane mogą być? Nie mam dostępu do takich surowych świeżych pestek.
 
 
Pieszczoch 

Barfuje od: Od teraz
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Gru 2016
Posty: 644
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-01-11, 16:35   

Myślę,że tak.
 
 
Gosiam 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 31 Sie 2013
Posty: 70
Skąd: woj. łódzkie
Wysłany: 2022-08-21, 15:22   

Czy podalibyście produkt "Herbal Pets Zioła przeciw pasożytom" kocięciu, które skończyło 15 tygodni i waży prawie 1800 g? Poza obecnością pcheł, jest zdrowe.
Pytam, ponieważ przy produkcie jest zastrzeżenie, aby nie podawać kotom poniżej 6 miesięcy.

W domu mam 3 koty: dwa dorosłe i jedno kocię. Przeżywają atak pcheł :( Krople nie pomogły... teraz wcieram ziemię okrzemkową i zdecydowanie mniej się drapią. Na forum wyczytałam, że pchły mogą przenosić tasiemca i inne robaki. Stąd chciałam koty naturalnie odrobaczyć.

Wcześniej wszystkie były odrobaczane, zgodnie z kalendarzem dla kociąt - chyba w 4 i 6 tygodniu (małe + dorosłe w tym samym czasie).
---------
Druga część kotów jest na dworze - nie wchodzą do domu. Je również chciałam odrobaczyć. Młode mają ok. 17 tygodni. Nigdy nie były odrobaczane ani ważone (nie pozwolą się złapać, poza jednym). Regularnie je dokarmiam, myślę, że ważą po ok. 2 kg (są większe od kociątka, które mam w domu). Czy one też mogą dostać Herbal Pets?
 
 
Pieszczoch 

Barfuje od: Od teraz
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Gru 2016
Posty: 644
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2022-08-21, 17:00   

Ja te zioła pierwszy raz podałam mojemu,wtedy jeszcze kociątku,i choremu,gdy miał 16 tygodni.
Żadnych skutków ubocznych nie zauważyłam.
Potem chyba powtarzałam gdy miał dwa lata,i tak profilaktycznie podaję co drugi rok.
Nigdy na szczęście nic niepokojącego u nas się po tych ziółkach nie działo.
Będąc na twoim miejscu(ja)bym dała.
Tym bardziej,że kociak zdrowy.
Ale decyzję musisz podjąć TY.
 
 
Gosiam 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 31 Sie 2013
Posty: 70
Skąd: woj. łódzkie
Wysłany: 2022-08-21, 18:15   

Misia (kociątko domowe) trzy tygodnie temu chorowała (wymioty, biegunka), teraz jest w porządku, ale mam wrażenie, że jej organizm jest delikatny. Od początku trochę wolniej rozwijała się od swojego brata, była drobniejsza, ale też matka bardziej dbała o jej brata, a ją czasami nie dopuszczała do cyca.
Stąd też moje obawy, żeby Misi nie zaszkodzić.

Dziękuję, że podzieliłaś się swoim doświadczeniem :kwiatek:
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 249
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-07-19, 20:22   ziemia okrzemkowa Minerel-Guard

Jesli ktoś korzysta z ziemi okrzemkowej firmy Mineral Guard doustnie, to :
dla kotów wymieniana na nalepce Diatonitu Pet dawka -1 łyżeczka (3g)dotyczy wg firmy łyżeczki z "czubem" a nie na płasko (do górnej krawędzi).
dla ludzi diatonat human ma podane- dorośli 1miarka (3g) a w rzeczywistości miarka na płasko zawiera ok.5.g. Miarka ma 10ml.
Skąd to wiem. Kupiłam obie ziemie i zważyłam odpowiednie porcje :
diatonitPet 1 płaska łyżeczka do herbaty to ok. 1g
firma twierdzi, ze 3g dotyczą łyżeczki z "czubem" !!
diatonit Human 1 miarka ( 10ml)to ok. 5g. Firma nie potrafiła wytłumaczyć tych rozbieżności.

Jeśli ktoś używa dla kota obie ziemie zamiennie, to niech uwzględni, że dla ludzi jest ok.2x bardziej skompresowana.
I tak miarka 2ml do górnej krawędzi zawiera 0.48g ziemi D.Pet i 1.02g D.human
Ważyłam na wadze do 0.01g
Na koniec korespondencji firma poradziła by dawać kotu 2 % podawanej karmy, nie wspominając, że chyba nie dotyczy to kociąt, skoro potrafia zjeść 2x więcej niż seniorzy a dawka przewidziana jest 2x mniejsza.
Z mojej przygody z ziemia okrzemkową wnioskuję, że ile dawać to jest uznaniowe ale jaka jest granica nieprzekraczalna aby kota nie "zabetonować" ziemią ?
Z.o to ostatnia deska ratunku dla mojego kota z rzęsistkiem. Ten pierwotniak jest bardzo wrażliwy na suche śodowisko. W zwirku ginie w ciągu kilkunastu sek. Jesli by z.o zwiazała nadmiar wody w kale w okreznicy (biegunka)to moze pogorszyłoby to środowisko dla tego paskudztwa. Wyczytałam w necie, że przy rzęsistku z.o może być skuteczna ale podawana na czczo z woda oczywiście i w odpowiedniej ilości zazwyczaj to 1 łyżeczka. Czy płaska, czy z czubem i jakiej gestości ziemia okrzemkowa niestety nie podaja a jak widać nie jest to jednoznaczne choć istotne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne