BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Olej z łososia
Autor Wiadomość
Meri 

Barfuje od: 12.08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lip 2012
Posty: 863
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2017-01-30, 17:01   

Ja nie podawałam mojemu rudzielcowi według zaleceń producenta, dostawał dawkę pod kota nerkowego i jednocześnie sercowego, waży w okolicach 9kg to też oczywistym było, że nie dostanie 1,5ml tylko 3ml... Poza tym ja podaję wszystkie możliwe podroby, które są bogate w witaminę D i A, nie używam natomiast tranu, stąd jednak nieco się obawiam. Dziękuje Dagnes, na pewno sprecyzuję u weterynarza :kwiatek:
_________________
 
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-01-30, 17:02   

Saga, bardzo proszę, podstawą ustalonego bezpiecznego maksimum (dla wszystkich kotów, bo kocięta też udział w badaniach brały) są badania naukowe. Jeżeli kwestionujesz takowe to zawsze można w niebo spojrzeć, bo chyba nie pozostaje nic innego... ;-)

_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-01-30, 17:08   

A czy ja gdzieś napisałam, że kwestionuję jakieś normy? Mówię cały czas o wartościach, które pojawiają się i znikają na stronie Lunderland. Mówimy o chlebie i niebie. Ja chcę mieć pewność co do tego co podaję kotom a nie obliczać wit. D pi razy drzwi.
 
 
Micro007 

Dołączył: 06 Gru 2016
Posty: 16
Wysłany: 2017-01-30, 17:22   

Przepraszam że wtrącę się, moje pytanie może być troszkę odbiegające od tematu.
Rozumiem że w oleju z lososia jest ważny stosunek omega3/6 i teraz wyszła ta draka z wit. D
A tak przeglądam sobie tą strone lunderland i tam figuruje olejek omega-3 czy z tym nic nie można zrobić ?
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-01-30, 17:24   

Saga przeliczenie witaminy D nawet po maksymalnych ilościach podanych przez Lunderland nie powinno mieć negatywnego wpływu na kota - zobacz, jaki to jest rząd wielkości w stosunku do maksymalnej doświadczalnej. I chyba raczej nie ma znaczenia, czyj jest kot ;-)

traganek napisał/a:
Skipper, A masz może coś o psach ?

Dla psów zrobiłam analogiczny wyciąg z danych jak dla kotów:

1. FEDIAF - lipiec 2016r.


*Wyjaśnienie odnośnie oznaczeń L i N przy maksymalnych poziomach


2. AAFCO - 2014r.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
Ostatnio zmieniony przez Skipper 2017-01-30, 19:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
PaulinaP 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 19 Lis 2016
Posty: 14
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-01-30, 21:32   

Jestem przerażona... Świeżynka ze mnie w barfie, kociak młody, staram się jak mogę, liczę, odmierzam a po tych wszystkich rewelacjach zastanawiam się czy Leosiowi nie robię wiec szkody tym jedzeniem. Na ile mamy pewność że to co podajemy to rzeczywiście ma taki skład?
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-30, 21:50   

Zrobił się krzyk, pare osób zadzwoniło, no i nie ma już problema!! A i dystrybutor pewno dostał po głowie. Po co zamieszczać informacje " poufne", tzn. takie, których sam producent nie podaje do publicznej wiadomości.
Ale dla rozżalonych :cry: podaję przykład firmy, która nie robi klienta w bambuko Nordic-natural
, która podaje wszystkie potrzebne info na swojej stronie.
I tu ciekawostka dla użytkowników grizzly cytuję:
"Our pet products have been reviewed and specially formulated for dogs and cats to maximize the omega-3 health benefits for your pet companion. We do not include rosemary oil or flavorings, which are contained in our human products and many omega-3 fatty acid supplements, in order to ensure safety for your dog or cat companions.
Rosemary baby to był horror ale czy rosemary oil dla kotów też ?...pozostawiam dociekliwym :lol:
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-31, 10:03   

znalazłam Porównanie olejów z łososia dane z 2 maja 2012. Czy aktualne :hmm: ?
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-01-31, 11:50   

Nie bardzo, tam jest wzięty do porównania olej Lunderland z łososia a nie z dzikiego łososia. To ten tańszy.
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2017-01-31, 11:58   

Tufitko,
Te dane częściowo są pewnie aktualne, ale nie wszystkie.
1. Przede wszystkim nie ma już w ofercie firmy Lunderland oleju z łososia islandzkiego będącego przedmiotem porównania z innymi olejami.
2. Porównanie olejów w zamieszczonym przez Ciebie tekście/tabeli dotyczy zawartości kwasów omega-3, więc jest trochę nie na temat, biorąc pod uwagę dyskusję z ostatnich dni, kiedy zajęło nas analizowanie zawartości wit. D i A w olejach z dzikiego łososia różnych firm dostępnych na rynku.


Rozmawiałam dzisiaj rano z Panią Katarzyną z firmy Ekome, będącej przedstawicielem marki Lunderland w Polsce i dostałam zapewnienie, że sprawa zawartości witamin A i D w olejach z dzikiego łososia będzie (a właściwie już jest) wyjaśniana z producentem. Jako follow up dzisiejszej rozmowy otrzymałam maila, którego treść zostałam upoważniona zamieścić na naszym forum, co niniejszym czynię.

"w nawiązaniu do rozmowy informuję, że jesteśmy w trakcie ustalania zawartości witamin A i D w oleju z łososia Lunderland.
Z uwagi na rozbieżność podaną nam przez producenta chcemy ustalić zawartość ponad wszelką wątpliwość, aby suplementacja, zwłaszcza dla BARF mogła odbywać się w sposób prawidłowy i bezpieczny.
Z doświadczenia wiemy, że wymiana korespondencji z producentem trwa zwykle kilka dni, dla nas to absolutnie priorytetowa sprawa i niezwłocznie jak tylko uzyskamy pewne informacje, przekażemy je Państwu. Obecnie wcześniej podane zawartości witamin zostały przez nas usunięte do czasu wyjaśnienia.
Jesteśmy przekonani o wysokiej jakości produktu, a sprawę ustalenia zawartości ww. witamin traktujemy jako obecnie najważniejszą".


Pani Katarzyna oddzwoniła jeszcze do mnie po przesłaniu powyższego maila i przekazała informację, że firma Ekome, na własny koszt (nie oglądając się na dane od producenta, firmy Lunderland, na które i tak oczekuje) odda do badania próbkę (90ml butelkę) oleju z dzikiego łososia do laboratorium Hamiltona w Gdyni, celem zbadania jej pod kątem zawartości wit. A i D w produkcie. Oddana zostanie próbka (butelka) z datą ważności do 10.2017r. Ponieważ na wyniki analizy w przypadku wit. A czas oczekiwania to 5 dni, a wit. D nawet do 7, to musimy jeszcze chwilę się uzbroić w cierpliwość. Próbka zostanie oddana do badania na dniach (prawdopodobnie jutro).
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-01-31, 16:20   

kryska napisał/a:
Zrobił się krzyk, pare osób zadzwoniło, no i nie ma już problema!! A i dystrybutor pewno dostał po głowie. Po co zamieszczać informacje " poufne", tzn. takie, których sam producent nie podaje do publicznej wiadomości.

Potwierdzam to co napisała Margot - kontaktowałam się dzisiaj telefonicznie z przedstawicielem krajowym (Ekome) i uzyskałam informację, że aktualnie sprawa witamin A i D w oleju Lunderland jest oficjalnie wyjaśniana z jego producentem (który chyba sam się lekko zamotał w temacie - między innymi właśnie dlatego zniknęły dane odnośnie tych witamin ze strony przedstawiciela).

Zgodnie z moją sugestią (i niezależnie od informacji producenta) przedstawiciel Lunderlanda w Polsce dodatkowo zdecydował się na przebadanie w laboratorium J.S. Hamilton Poland posiadanej u siebie partii oleju pod kątem zawartości witamin A i D :kwiatek:
Nota bene początkowo sama zamierzałam zlecić wykonanie tych badań (mam kilka flaszek oleju z dzikiego łososia na stanie), sugerowałam to nawet tutaj i kontaktowałam się dzisiaj z laboratorium Hamilton (z którego usług korzystają nasi klienci) w kwestii wykonania tych badań. Niemniej po przemyśleniu sprawy czy nie lepiej by było, gdyby jednak przedstawiciel przebadał posiadaną partię oleju i wrzucił wyniki na swoją stronę skonsultowałam ten temat z p. Katarzyną - po przemyśleniu tematu oddzwoniła i potwierdziła, że zleci wykonanie tych badań.
Ja ze swojej strony powiem tylko tyle, że jest to naprawdę super podejście do klienta :kciuk:

I to by było na tyle, tak jak napisała Margot pod koniec przyszłego tygodnia powinny być wyniki (oznaczanie witamin w olejach nie jest badaniem zbyt często wykonywanym i niestety zajmuje trochę czasu).
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
Ostatnio zmieniony przez Skipper 2017-01-31, 17:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-31, 23:49   

Może zbyt pochopnie oceniłam dystrybutora ale po mailu od nich, że wyniki (te "zniknięte", które jeszcze wtedy były), obowiązują dla każdej partii a róznice to nie więcej niż 2%, usiłowałam się upewnić w tej materii kilka krotnie mailowo. Niestety nie dostałam już żadnej odpowiedzi. No ale dzięki Waszym interwencjom widzę, że sprawa nabrała jednak tempa. Rozumiem też ,że w między czasie Ekome samo zaczęło mieć wątpliwości co do wyniku.
Osobiście obstawiam, że w sprawie zmiennej zawarości to raczej Grizzli jest bliższy prawdy. W przytoczonej przeze mnie korespondecji firma gizzli odpytywana przez Lunderland napisała ' Istnieje duża naturalna zmienność zawartości witamin i kwasów tłuszczowych.
Olej z Alaski prodprodukowany jest z 5 różnych rodzajów łososia i w sezonie na niego łosoś jest lepszej jakości.”
Jakoś nie mogę uwierzyć, że olej pozyskiwany z kilku gatunków dzikich łososi , do tego żywiących się pokarmem zmieniającym się zapewne sezonowo, uzyskiwany w jakimś procesie technologicznym mającym jakąś powtarzalność ale przecież nie idealną, ma praktycznie stały skład, bo tak należy rozumieć te 2%. Dlatego dla mnie jest istotne jak często Lunderland będzie analizował swoje kolejne partie oleju.
 
 
lunderland 

Dołączyła: 31 Sty 2017
Posty: 4
Wysłany: 2017-02-01, 20:26   

W nawiązaniu do toczącej się dyskusji, jako dystrybutor Lunderland postanowiliśmy zabrać głos w sprawie.

Podane przez nas dane co do zawartości witamin D i A w oleju z Dzikiego łososia z Alaski Lunderland pochodziły bezpośrednio od producenta. Odpowiedź została udzielona na zapytanie naszej Klientki, tutejszej forumowiczki. Po zakwestionowaniu przez Nią pierwszej wartości producent podał nam drugą, bardzo rozbieżną od pierwszej, potwierdzając, że pierwsza była błędna. Druga jednak zawierała tak wysoką zawartość witaminy D, że także wzbudziła wątpliwości.

Przesłaliśmy do dzisiaj już trzy maile w tej sprawie do producenta i oczekujemy na informację o właściwej zawartości witamin. Jak tylko otrzymamy odpowiedź, podzielimy się informacjami. Zawsze to niestety trwa minimum kilka dni. Obecnie usunęliśmy informacje z opisu, bo w tej sytuacji zwyczajnie nie wiemy, jakie podać wartości.

Chcąc mieć jednak 100% pewność co do zawartości witamin, we własnym zakresie i na własny koszt zleciliśmy w dniu wczorajszym badanie w akredytowanym niezależnym laboratorium Hamilton Poland.
Zawsze staramy się utrzymać najwyższe standardy w naszej działalności i do nich zaliczamy rzetelną informację. Nie chcemy też zawieść naszych Klientów. Dzisiaj zawieźliśmy osobiście do badania próbkę, do siedziby firmy w Gdyni, butelkę oleju z dzikiego łososia z partii z datą ważności 10-2017. Zapewne właśnie taką ma w domu większość z Państwa, taką też mamy obecnie w magazynie.
W ciągu 7 dni roboczych zapewniono nas, że otrzymamy wyniki, które rozwieją nasze i naszych Klientów wątpliwości i pozwolą na obliczanie właściwego dawkowania w suplementacji BARF. Dlatego zdecydowaliśmy się ostatecznie poddać badaniu zawartość witamin D3, A oraz E. To dość rozszerzony zakres, większy niż początkowo zakładaliśmy, ale ostatecznie po rozmowach uznaliśmy, że będzie bardzo przydatny, zwłaszcza dla barfujących kotów.

Sami mamy w domu cztery psy (2 rottweilery, 2 yorki) i dwa koty (przygarnięte dachowce, choć jeden ma na pewno jakieś arystokratyczne korzenie, choć także kilometrowy przodozgryz w spadku po przodkach), dla nas również jest to bardzo ważna informacja. Musimy uzupełnić dane na stronie "O nas", bo Hel ma obecnie prawie 12 lat i został przez nas już adoptowany, a do stada dołączył rudobiały przygarnięty kocurek "z garażu" i daje nam nieźle popalić :lol: . Nie dojrzeliśmy jeszcze całkiem do BARF-u, ale kto wie ;). Skoro już zarejestrowaliśmy się na barfowym forum...

Dziękujemy za rozwijającą dyskusję, wiele telefonów, dzięki którym podjęliśmy taką, myślę, że pozytywną dla wszystkich decyzję.




_________________
Dystrybutor Lunderland w Polsce
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-02, 00:45   

Czy na stronie sklepu, przy tym oleju, nie powinna widnieć jakaś uwaga np. olej może zawierać witamine A i spore ilości witaminy D ? Do momentu roztrzygnięcia sprawy oczywiście. Chyba, że sprzedaż oleju została wstrzymana do wyjaśnienia ale wygląda, że nie.
 
 
Meri 

Barfuje od: 12.08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lip 2012
Posty: 863
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2017-02-02, 21:01   

Wyniki mojego Haru - 124 nmol/l :-)
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne