BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nadużywanie prywatnych wiadomości
Autor Wiadomość
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4822
Wysłany: 2013-11-06, 15:32   Nadużywanie prywatnych wiadomości

Drodzy Forumowicze!

Miałam nadzieję, że nigdy nie będę musiała publicznie poruszać tego tematu. Niestety sytuacja pogarsza się z upływem czasu coraz bardziej i nie pozostaje mi nic innego jak omówić zasady korzystania z systemu prywatnych wiadomości.

Zawsze starałam się pomagać każdemu, kto zwrócił się do mnie z prośbą, mając kłopoty związane ze swoim zwierzakiem (czy to zdrowotne, czy w zakresie żywienia). Wiem, że podobnie czynią inne osoby zaangażowane w życie forumowe i posiadające wiedzę w różnych dziedzinach, zwłaszcza nasi Moderatorzy.

W związku z tym, że sporo osób, zwłaszcza świeżo rejestrujących się na Forum, mocno nadużywa tej formy porozumiewania się, muszę wyraźnie zaznaczyć, że od teraz prywatne wiadomości zawierające prośby o pomoc w zakresie tematyki Forum nie będą traktowane jako priorytetowe i ważne. Nasze Forum, jak i każde inne, żyje ze zgromadzonej na nim wiedzy, pochodzącej z wymiany doświadczeń i porad, zamieszczanych jako posty. Jest miejscem, które skupia ludzi zainteresowanych zdrowym żywieniem domowych drapieżników oraz tematami pokrewnymi, tworząc małą społeczność. W tej społeczności zawsze można liczyć na pomoc innych członków Forum, którzy dysponują wiedzą i czasem by się nią podzielić. Wiedza ta, raz zapisana w postach, pozostaje już na zawsze do dyspozycji kolejnych potrzebujących, którzy w każdej chwili mogą do niej sięgnąć. Dlatego tak ważne jest aby dzielić się wiedzą na Forum, a nie poza nim, w ramach systemu prywatnych wiadomości.

Druga kwestia związana z procederem nadużywania pw to problemy, jakie stwarzają takie wiadomości osobom, do których zgłaszają się proszący o pomoc. Niestety, doszłam właśnie do muru, który spowodował, że zamieszczam ten temat. Jeśli zgłasza się do mnie dziennie kilka osób, pisząc bardzo obszerne pw, to już samo ich przeczytanie zajmuje mi godziny. Napisanie wyczerpujących odpowiedzi to kolejny czas, odebrany całemu Forum i jego pozostałym Użytkownikom. I naprawdę nie chodzi o to, że ja czy inni nie chcemy pomagać i dzielić się wiedzą. Chcemy to jednak robić na Forum, w miarę posiadanego przez nas czasu, który musimy jakoś wygospodarować. Ponadto, pisząc posta na Forum zawsze można liczyć na pomoc większej ilości osób tu obecnych, którzy razem z pewnością bedą w stanie więcej zdziałać niż taka dagnes pisząca na pw.

Bardzo proszę wszystkich Forumowiczów o zrozumienie i poważne potraktowanie tego tematu oraz zaprzestanie nadużywania systemu prywatnych wiadomości. Nie wiem jak to dokładnie wygląda w tej chwili u innych osób bombardowanych prośbami na pw, w imieniu których pozwoliłam sobie także ten temat poruszyć, ale ja nie jestem już w stanie pisać odpowiedzi na nie bez ciągłego zaniedbywania ważnych dla całego Forum spraw. Proszę, nie zmuszajcie mnie do zamieszczenia w stopce podpisu o nie udzielaniu porad na pw, bo tego nie chcę i nigdy nie chciałam. Zwyczajnie nastąpił kres moich możliwości.

Zgodnie z Regulaminem Forum BARFny Świat nadużywanie prywatnych wiadomości jest wyraźnie zabronione:

§3 punkt 10
Problemy, z którymi mogą borykać się Użytkownicy w zakresie objętym tematyką Forum, powinny być rozwiązywane w odpowiednich wątkach dyskusyjnych, bez nadużywania systemu prywatnych wiadomości.


W związku z tym chciałabym mocno podkreślić, że odpowiedzi na posty zamieszczone na Forum powinny być przez wszystkich traktowane priorytetowo, przed odpowiedziami na pw.

Prywatne wiadomości służą do porozumiewania się Użytkowników w zakresie wykraczającym poza tematykę forumową, a także do porozumiewania się Użytkowników z Administratorami i Moderatorami w sprawach technicznych bądź związanych działaniami administracyjno-moderatorskimi.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 910
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-11-07, 07:50   

Dodam jeszcze, że podobne pytanie/problem jakie czasami zdarzają się na PW mogą mieć też inni. I wtedy inni od razu korzystają :)

Pozdrawiam. :)
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-11-07, 12:32   

Dagnes poruszyła rzecz bardzo istotną.
Chciałybyśmy abyście bez strachu pisali do nas z wszelkimi bolączkami. Od tego w końcu tutaj jesteśmy. Żadna z nas nie jest alfą i omegą ale zawsze staramy się pomóc na ile możemy.
Forum jest w tej chwili już bardzo naładowane wiedzą – jest to nie tylko nasza twórczość radosna ale przede wszystkim Wasze pytania, dyskusje, wspólne próby rozwiązywania problemów. To właśnie te dyskusje znacznie podbijają poziom merytoryczny i sprawiają, że forum jest miejscem, w którym każdy barfiarz (czy to początkujący czy zaawansowany) może czerpać wiedzę. I wiedzą się dzielić.
To Wasz wkład powoduje, że każda następna osoba stykająca się z problemem X może odnaleźć opis i sposoby na rozwiązanie problemu.
To my wszyscy budujemy to forum i sprawiamy, że rośnie ono w siłę. To my wszyscy pracujemy aby było miejscem przyjaznym, aby jednym kliknięciem wejść do świata przyjaciół i wypić wspólnie kawę (nawet jeżeli te kawę każdy pije we własnej piżamie w swoim własnym domu oddalonym od innych nawet o 500km).
Niedawne problemy pokazały nam, że na świecie istnieją ludzie zainteresowani pójściem na skróty, łatwizna to ich drugie imię.
I taka sytuacja stała się w tym momencie kroplą goryczy, która przelała się u Dagnes.
Oto osoba, która rejestruje się na forum tylko na jedną minutkę, ma czas aby naskrobać cały długi list, żąda porad ale nie ma czasu na „dyskusje”…
To nie jest ok. To nie jest miłe. To nie jest przyjazne.
Nasze forum jest miejscem publicznym , bezpłatnym. I wcale nie znaczy, że można ot tak sobie po prostu napisać do kogoś kto być może zna odpowiedź na nurtujące pytania, oczekując natychmiastowych odpowiedzi, rzucenia wszystkiego czym się akurat zajmujemy, poświęcania czasu.
Niejedna/ niejeden z Was zapewne zauważył, że odpowiadamy na pw, lub na pytanie na forum. Czasem od razu, czasem z długim opóźnieniem. Nikt nie pozostaje zapomniany.
Ale osobom postępującym jak w wyżej opisanej sytuacji mówimy stanowcze NIE!
Prosimy o nieco zrozumienia…
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-08, 08:34   Re: Nadużywanie prywatnych wiadomości

dagnes napisał/a:
Druga kwestia związana z procederem nadużywania pw to problemy, jakie stwarzają takie wiadomości osobom, do których zgłaszają się proszący o pomoc. Niestety, doszłam właśnie do muru, który spowodował, że zamieszczam ten temat. Jeśli zgłasza się do mnie dziennie kilka osób, pisząc bardzo obszerne pw, to już samo ich przeczytanie zajmuje mi godziny. Napisanie wyczerpujących odpowiedzi to kolejny czas, odebrany całemu Forum i jego pozostałym Użytkownikom. I naprawdę nie chodzi o to, że ja czy inni nie chcemy pomagać i dzielić się wiedzą. Chcemy to jednak robić na Forum, w miarę posiadanego przez nas czasu, który musimy jakoś wygospodarować. Ponadto, pisząc posta na Forum zawsze można liczyć na pomoc większej ilości osób...


Dziewczyny popieram :kwiatek: Mam dokładnie takie same odczucia i też doszłam do muru jak Dagnes. Korespondencja z Forumowiczami pochłania sporo czasu. Dlatego ja również apeluję o kierowanie apeli o pomoc, poradę w odpowiednich wątkach na forum.
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1531
Wysłany: 2016-12-17, 19:07   

Drodzy forumowicze,
Przypominam i ponawiam prośbę, która była kiedyś wystosowana w imieniu Moderatorów przez dagnes i Sihayę o nienadużywanie wiadomości prywatnych do kierowania próśb o pomoc dla swoich zwierzaków. Ja też niestety nie jestem w stanie prowadzić punktu porad na pw. Na tyle na ile mogę (na ile pozwala mi czas i wiedza) staram się pomagać dzieląc się swoimi doświadczeniami za pośrednictwem forum. Proszę o zrozumienie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne