BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak przestawić psa na BARF?
Autor Wiadomość
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-08-22, 23:46   

NIe. Niczego jej nie przeciążysz. Historia o "obciążaniu" nerek "wysokoproteinowymi"* pokarmami to jest MIT, który dość dawno został obalony i powinno to już od dawna być podstawą wiedzy w tym zakresie wśród weterynarzy. postaram się za chwilę podać ci tu odnośnik do tematu, w którym cytowane były konkretne badania naukowe

*dieta mięsna NIE jest dla psa dietą wysokobiałkową. jest dla niego dietą normalnie białkową. Taką, do jakiej psa zaprojektowała sama Mama Natura :lol:

Tu w wątku o Barfie w chorobach nerek, dagnes cytuje i podaje linki do badan na temat zawartości białka w diecie pacjenta nerkowego (psy i koty oczywiście)
http://www.barfnyswiat.or...php?p=4913#4913
Wręcz przeciwnie, nerkowcom potrzeba jest WIĘCEJ dobrego jakościowo białka niz osobnikom zdrowym
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Sleeping 

Barfuje od: 2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Sie 2013
Posty: 52
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-08-24, 15:07   

no więc zaczęłyśmy od 200g goleni wołowej (pewnie za dużo jej dałam, bo w sumie ma zjadać 340g wszystkiego). na kolację mamy żołądki kurze. jutro na śniadanie udziec indyczy. kupiłam też serca wołowe i o dziwo udało mi się je podzielić bez żadnych sensacji :twisted: wydaje mi się, że wszystko to co kupiłam to jest że tak powiem za dobre mięso. niby ma błony, udziec ma sporo tłuszczu ale jednak większość to sam mięsień, jak uważacie? oczywiście zjedzone było w ciągu sekundy (pokroiłam na kawałki), kot zwariował na punkcie surowej wołowiny (kto wie, może jak się wprawię to i kota przestawię) 8-)
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-08-24, 15:43   

To nie jest tak, że one muszą dostawać same ochłapy i mięcho z przerostami. To ma być urozmaicone. Karmiąc samym mięsem z masą błon, ścięgien itd, przełądujesz zwierzaka kolagenem. Dagnes napisała piękny post o tym jak wygląda metabolizm kolagenu i dlaczego jego nadmiar nie jest dobry. Z grubsza chodzi o to, że kolagen dostarczony drogą pokarmową nie jest używany do produkcji własnego kolagenu bo produkty jego trawienia się do tego nie nadają :-D . Pies potrzebuje zróżnicowanego białka, które dostarczy mu wszystkich potrzebnych aminokwasów do budowy własnych białek
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-08-24, 16:00   

przypomnę tylko, że żołądki można również dostać w formie suszonej :)
żwacze tak zwane :)
pewnie nie są aż tak dobre jak surowe, ale myślę że spokojnie dadzą radę
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
Sleeping 

Barfuje od: 2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Sie 2013
Posty: 52
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-08-24, 16:49   

śmierdziuchy (czyli suszone żwacze) Nurcia uwielbia :) można je łączyć z surowym mięchem? o kolagenie i o tym jak studenci medycyny nie lubią i nie rozumieją biochemii czytałam (nawiasem mówiąc moja siostra studiuje medycynę i jest w tym sporo prawdy :mrgreen: ), chyba z rozmachu większość forum przeczytałam, ale niestety nie jest to równoznaczne z przyswajaniem informacji, więc dopytuję :) powiedzcie mi jeszcze jak to jest z mięsem wieprzowym, bo chodzą słuchy (może to tylko legendy?), że zbyt duża jej ilość w diecie może spowodować jakieś skazy, wypadanie sierści i tym podobne - czy to prawda?

i tak się zastanawiam, z czego ten mój pies zrobi dziś kupę? mięso to sama woda, suchej masy mało no i wysoko strawna, nie będzie z tego jakiegoś zatwardzenia? może dać jej trochę pomidorka?

ps. myślę, że kupa jednak będzie bo mi pies wchłonął właśnie 2 kawałki pizzy, ażebym się nie martwiła :roll:
 
 
Anitanet 

Barfuje od: 20.09.2013
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 47
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 453
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2013-09-29, 14:28   

Witam, mam pytanie, jesteśmy dziewiąty dzień na BARFie i zastanawiam się kiedy zrobić Rufowi głodówkę. Jak na razie szaleje za jedzeniem:) Czekać aż sam się zdecyduje?
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-09-29, 14:32   

Głodówka może być ale nie musi... Jeżeli pies ma apetyt to nie musisz mu robić głodówki.
Poczekaj aż się nasyci, być może nie nastąpi to nigdy, być może za ok miesiąc...
 
 
Anitanet 

Barfuje od: 20.09.2013
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 47
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 453
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2013-09-29, 14:34   

Dzięki:) Tak zrobię, niech je aż może sam się zdecyduje na głodówkę:)
 
 
borewicz 

Barfuje od: zaraz
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-15, 08:14   

Do diety Barf podchodziłem od czasu przywiezienia psa do domu, ale siłą (niejasną) dałem spokój widząc jak pies pałaszuje skrzydło, a potem wyrzuca to z siebie luźnym stolcem. Strach i niewiedza wzięły górę. Teraz jego właściciel dojrzał do ponownej próby wprowadzenia Barfa i z jakimś sukcesem to się zaczęło. Pisząc o sukcesie mam na myśli kilka dni z dala od suchej karmy i o dziwo już widzę różnicę: brak zwalającego smrodu z pyska, sierść przyjęła inny zapach, a także qpy są "ładne". Kończy się okres wstępu (podawanie żwaczy z treścią) i od poniedziałku czas na prawdziwego Barfa. Tu mnie trochę przeraża sytuacja od strony logistycznej. Jestem ograniczony miejscem w zamrażarce i dla tego żywienie (mam bardziej na myśli zakupy pokarmu) musi odbywać się w cyklach tygodniowych. Stąd moje pytania:
1. Czy mogę zakupione mięso i podroby (trzymając się jako tako proporcji) zmieszać razem i podzielić to na porcje?
2. To samo pytanie tyczy się owoców i warzyw
3. W jakiej formie najczęściej dajecie swoim psom mięso (zmielone czy w kawałkach)?
Dodam, że po tych kilku dniach pies (Golden Retriver lat 6 o wadze około 30kg) czuje się baaaaardzo dobrze. Z kośćmi w jego przypadku nie ma problemu. Mam nadzieję, że dam radę, bo jak na chwilę obecną czytam, czytam i czytam i w głowie co raz większy "kocioł". Dziękuję i pozdrawiam
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2013-11-15, 08:44   

borewicz, Ty nawet nie myśl aby goldenowi dawać zmielone mięso. To duży pies i nei trzeba się z nim bawić jak z małym dzieckiem.
 
 
 
borewicz 

Barfuje od: zaraz
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-15, 08:47   

Odnośnie mielenie mięsa to pytanie było bardziej w celu uspokojenia mojego sumienia. Tak jak pisałem ten mój "potwór" nie ma problemu z gnatami, a tym bardziej nie będzie miał problemu z mięchem w kawałkach. No to jedno pytanie mam z głowy...a co z resztą?
Dziękuję
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2013-11-15, 08:52   

borewicz, a jakby pies upolował sobie niewielkiego ptaka, czy jakiego gryzonia to myślisz, że oddzielał by poszczególne składniki od siebie? Nie, zeżarł by jak leci, nie zastanawiając się czy mieso i podroby może jeść razem.
Za każdym razem jak masz wątpliwości, to wyobraź sobie jak pies łapie królika i go szamie. Co by wtedy zrobił. To bardzo ułatwia karmienie.
 
 
 
Aniek 


Barfuje od: 01.03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-15, 08:53   

Jak masz okazję kupić fajne mięso, tanie, ale już zmielone, to dajesz zmielone, jak kupujesz niezmielone to niezmielone, proste, chodzi o to, żeby się nie spinać i samemu sobie roboty nie dokładać :) To czy to mięso będzie w takiej czy innej formie ma już wtórne znaczenie. Ja rzadko mam mielone, niezmielone dzielę na porcję tak, żeby było łatwo rozmrażać.

Podroby z mięsem możesz sobie pomieszać do mrożenia, nie jest to problem, zwłaszcza jeśli Ci wygodniej. Ja jednak wolę mieć oddzielnie mięso, podroby i kości. Z prostej przyczyny - mogę łatwiej "regulować" kupę hehe :faja: Jeśli jest za twarda, następny posiłek jest podrobowy, jeśli za miękka - kostny itd.

Owoce i warzywa jak najbardziej - pomieszać i pomrozić. Porcje jak znalazł.


@Sne mój pies myśliwski gdyby złapał króla to pewnie zacząłby się z nim bawić 8-)
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-11-15, 08:58   

Możesz robić na tydzień gotowe porcje składające się z różnorodnych elementów. Albo porcje czyste i po prostu co tydzień zmieniac ich skład... masz tu pełną dowolność.
Natomiast są rzeczy niejadalne - każdy pies ma swoje takie rzeczy. Jeżeli można je łatwo zastąpić czyms innym - nie ma problemu. Natomiast jeżeli notorycznie odmawia zjedzenia wątróbki (na przykład) a rzuca się z apetytem na serca to można wątróbkę zmielić z sercami i taka mieszanka zostanie pożarta.
Wszystko zależy od Twojej inwencji twórczej :mrgreen:

Tak poza tym witamy goldena... mój 5.5 roku, waga 40kg, barfuje od niepamiętnych czasów
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2013-11-15, 09:08   

Aniek, mój pies obronny jakby złapał to by złamał kręgosłup i spałaszował z radością. A za szczeniaka chciała się zaprzyjaźnić z jeżem.

Spinac sie faktycznie nie ma co, ale na początku chyba wszyscy przechdzili fazę spinania. Pamietam jak Izie zadałam przmądre pytanie czy coś się stanie jak jednego dnia będzą posiłki z tylko jednego zwierzęcia. Wtedy właśnie dostałam radę o wyobrażeniu sobie jakby jej dzienny posiłek wyglądał jakby polowała sama.

Mielenie serc z wątróbką u mnie nie przeszło. Suka odmówiła jedzenia. Żeby nie zmarnować serca byłamjuż gotowa oddzielac je od wątróbki, ale na szczęście przyszedł kumpel i zeżarł sam.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne