BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Hymen i Phaenna
Autor Wiadomość
Silvena 
Ekspert


Barfuje od: 28.04.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 18 Kwi 2013
Posty: 1216
Skąd: UK
Wysłany: 2013-12-19, 11:40   Hymen i Phaenna

Witam,
W sumie powinnam już dawno założyć ten temat, wybaczcie, że dopiero teraz :(
Nigdy nie wiem co pisać w takich tematach ^^"

Hymen Z Altaju*PL - odbierałam go w lutym, obecnie ma skończony rok (ur. 20.11.2012). Od pół roku waży ciągle 5,3kg, chociaż hodowczyni zapewniała, że będzie dużym kotem. Zapewniała też, że będzie jaśniejszy, ale ściemniał :( I jest rudo-kremowy zamiast na odwrót :(
Miał też nie drapać, owszem nie drapie mocno, ale za to zęby potrafi wbić mocno... jak mu się coś nie podoba. Czasami się ze mną bije i skacze na mnie z zębami, ale szybko sprowadzam go do parteru, niech sobie nie myśli, że będzie mną rządził...
Jedno z nowszych zdjęć:

Odkąd wygrzebałam tą folię z pudełka to jest jego ulubionym miejscem na wszystko :D
Jak było ciepło to wychodziłam z nim na szelkach na dwór (słowa babci od mojej przyjaciółki: "kot na smyczy?! Przecież to nielegalne!" :D), głównie kręciliśmy się dookoła bloku. Raz mnie jakaś babcia zaczepiła słowami "To kot?! A ja myślałam, że to lis" :D I nie mogła uwierzyć, że go trzymam w mieszkaniu a nie w jakimś pudełku, i że daję mu mięso (bo to rasowy to musi jeść "specjalnie") :D
Na wakacje jeździmy tak:

Jest odważny, ciekawski i inteligentny. Jak się nudzi to pomiaukuje specyficznie. Jak był mały to mruczał jak traktor jak się rękę zaczynało wyciągać w jego stronę, teraz przychodzi jak ma ochotę.

Phaenna Amavi*PL - najnowszy nabytek, odebrana 9.12.2013 (urodzona 26.08.2013). Już wysterylizowana (4.12).

Nie wiem co mogę o niej powiedzieć, na początku była strachliwa, później się troszkę wyluzowała. Hodowczyni mówiła, że jest ostrożna do nowych rzeczy, ale jak już pozna to nie ma problemów. Do mnie sama z siebie nie przyszła, poza ciekawością - 2 razy w nocy mnie obwąchała i jak się nią zainteresowałam to chwilę pomruczała. Jest bardzo puchata, nie widziałam jeszcze takiego puchatego kota :D
I słodka, ale to pewnie jak każdy kociak ;) Dopiero uczę ją barfować, w hodowli nie dostawała surowego mięsa, więc na razie daję lekko podgotowane, chyba jej smakuje, bo zjadła z ręki :D
 
 
 
kfiatek 


Dołączyła: 29 Kwi 2013
Posty: 78
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-12-19, 12:13   

Witaj serdecznie :)

Miśki słodkie - Phaennę podglądałam na kocięcych zdjęciach. Zresztą kociaki (i drapaki) z Amavi podobają mi się od dawna :-D

Cytat:
Hymen Z Altaju*PL - odbierałam go w lutym, obecnie ma skończony rok (ur. 20.11.2012). Od pół roku waży ciągle 5,3kg, chociaż hodowczyni zapewniała, że będzie dużym kotem. Zapewniała też, że będzie jaśniejszy, ale ściemniał


Daj mu czas - on ma dopiero rok, jeszcze z dwa lata będzie rósł.
Co do koloru - zmiany powinny być sezonowe. Tzn. lato porównuj do lata, zimę do zimy. Moja Bońka zawsze na zimę robi się intensywna, a latem bardziej płowa więc może twój na kolejne lato będzie jaśniejszy :)
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-19, 12:19   

Śliczne kotki, trzymam kciuki za spokojne dokocenie :kiss:
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Silvena 
Ekspert


Barfuje od: 28.04.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 18 Kwi 2013
Posty: 1216
Skąd: UK
Wysłany: 2013-12-22, 09:42   

Hymen ściemniał właśnie na lato jak zaczęłam go BARFem karmić, teraz nie widzę, zebybyl jaśniejszy, brzuch ma jasny, ale po grzbiecie bez zmian.

Jedna z lepszych miejscówek do spania:



Na półce siedzi Szczurka z chorym oczkiem :-( Hyemn na nie tez próbował polować jak był mały, ale mój TZ szybko mu to wybił z głowy :-D

Wspólna kolacja:



Czego Phaenna zwana Feną nie zje to Hymen wyliże ;-) a niestety zazwyczaj coś tam jeszcze zostawia, a Hymenowi "skóra" rośnie :(

Czy to jest zabawa w polowanie, jak Fena kładzie uszy po sobie, warczy i atakuje łapą, ale chyba bez pazurów? On jest spokojny jak zwykle, aczkolwiek zaczepia ją łapą, czasami sie na plecy wyłoży i tak ją próbuje dosięgnąć. Czasami udaje mi sie odwrócić jego uwagę zabawką :-)
 
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1432
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-12-22, 12:26   

Witamy na Barfnym Świecie!

Wygląda mi to na zaczepkę. 8-)
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
Ostatnio zmieniony przez Sandra 2013-12-22, 12:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne