BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Żywienie w chorobach nerek
Autor Wiadomość
ewa_agape 


Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Wrz 2014
Posty: 112
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-09-26, 14:26   

Usunęłam cytat
Mięso dostępne u mojego rzeźnika : indyk ( udziec, pierś) kurczak ( watróbka, serca, nogi, pierś) wołowina ( różne części, ale do dogadania się).
Z supli mam na razie tylko taurynę oraz olej omega vit (link do składu: http://apl-health.eu/kata...Line_polish.pdf (strona 20))
Pytanie, czy zbyt tłuste jedzenie nie zaszkodzi jej bardziej na wątrobę?
Z góry dziękuję za pomoc! :kwiatek:
Ostatnio zmieniony przez shana55 2014-09-28, 17:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-09-26, 17:05   

Piersi omijaj, bo to wiór.
Nie zaszkodzi. ...podawaj i to z marszu. Niech zaskoczy pozytywnie.
Jesli nie zechce mielonego dawaj w kawałkach.
  Zaproszone osoby: 2
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2014-09-26, 18:58   

ewa_agape :kwiatek:
Czyli na dzień dzisiejszy nie mamy nic.... ten olej mi sie zupełnie nie podoba ani tran ani olej z łososia..
Skład:
Cytat:
tran z łososia, olej lniany, chlorek sodu (11.4.1)
dodatki dietetyczne:
3a – witaminy i prowitaminy:
Omega–3 NNKT, Omega–6 NNKT, Witamina A (E672), Witamina D3 (E671), Witamina E (3a700),
Witamina C (E300), Witamina K3, Witamina B1, Witamina B2, Witamina B3 (Niacyna), Witamina B5
(Pantotenian wapnia), Witamina B6 (3a831), Witamina B12, Biotyna, Witamina B9 (Kwas foliowy),
Chlorek choliny, L–Karnityna, Betaina
3b – pierwiastki śladowe:
E1 Żelazo, E4 Miedź, E5 Mangan, E6 Cynk, Jod, E3 Kobalt, E8 Selen
3c – aminokwasy:
Lizyna (3.2.3.)
Digest Protection Component, Immunity Protection Componen

Może wypowie sie ktoś kompetentniejszy.

Kicia waży 2,20kg to tego oleju max 1,5ml na dzień i już nic więcej z witamin czy mikroelementów. Można jej zrobić mieszankę z 500g udek z kurczaka ze skórą i z tłuszczem bez kości, do tego 75g serc z kurczaka, 20g wątróbki, 1/2 żółtka, 3g skorupek mielonych, 1g soli, 150ml wody. Wyjdzie z tego mieszanka na 8 dni po 100g. To prowizorka oczywiście i na krótko.
Ale smacznego kici i niech jej na zdrowie idzie.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-09-26, 18:59   

Furu jako myszołapka chyba powinna bez problemu mięcho wcinać :mrgreen:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
ewa_agape 


Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Wrz 2014
Posty: 112
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-09-26, 19:44   

Skipper napisał/a:
Furu jako myszołapka chyba powinna bez problemu mięcho wcinać :mrgreen:

Kiedy ma akurat dobry dzień, to wcina mięcho aż jej się uszy i ogonek trzęsą. Mięsko w jej przypadku musi być zmielone- Furu nie ma zębów.
 
 
rEni 


Barfuje od: wiosny 2013
Udział BARFa: 25-50%
Wiek: 49
Dołączyła: 10 Kwi 2013
Posty: 247
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-27, 02:58   

Jolka, potas macie nawet poniżej normy, trzeba suplementować, żeby chronić nerki :kwiatek:

Możesz chyba podawać taki preparat z cytrynianem potasu:

http://www.sfd.pl/sklep/S...CFRHLtAode0wAYA

Na str 47-48 tego wątku nerkowego masz jeszcze uwagi dagnes odnośnie dawkowania tego preparatu.

Spokojnie możecie zacząć od 1 tabletki dziennie, chociaż pewnie warto więcej.
 
 
Renik0803 

Barfuje od: 22.09.2014
Dołączyła: 22 Wrz 2014
Posty: 6
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2014-09-27, 20:47   

Byłam wczoraj u weta bo Kajtusiowi wenflon się zapchał. Próbował mu założyć nowy - próbował na jedną łapkę, na drugą łapkę i na nóżkę (strasznie płakał przy nóżce) niestety, krew się pojawiała a wężyka nie szło wprowadzić w żyłkę. Skończyło się na tym że teraz będzie miał wlewy podskórne. Krócej trwają ale wkłuwanie się w kilka miejsc na ciałku to jest bolesne. Nie wiem dlaczego ma takie słabe żyłki. Mocz ma w normie. Waży nadal 4,7 a nawet waga jakby była skłonna na 4,8 ale może to woda w organizmie. Zrobiłam mu mieszankę (tą na początek) i dzielę na 4 porcje. Są małe ale je ładnie zjada. Niestety przy tabletkach jak zwykle awantura mimo że Kajtuś jest kotem ugodowym. Puki co to nie wychodzi z domu mimo że nie ma wenflonu. W poniedziałek badanie krwi.
_________________
Miarą człowieczeństwa jest to jak człowiek odnosi się do zwierząt!
 
 
Renik0803 

Barfuje od: 22.09.2014
Dołączyła: 22 Wrz 2014
Posty: 6
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2014-09-27, 20:59   

Do Dagnes
Wybaczcie ale kiepsko się poruszam po Forum a już ze zdjęciami mam problem. Pytanie mam do Dagnes. Pytasz w jaki sposób zdiagnozowano Ostra Niewydolność Nerek. Myślę że po badaniu krwi - Mocznik i kreatynina dużo powyżej normy. No i USG nerek i pęcherza. Czy są jakieś inne sposoby na postawienie diagnozy? Modlę się, żeby to nie było PNN a tylko Ostra, którą można wyleczyć (bo chyba można, prawda?) Mocz też ma w normie (chociaż za poradą nie powiedziałam że to koci ale wet wiedział że powiedziałam że ludzki).
_________________
Miarą człowieczeństwa jest to jak człowiek odnosi się do zwierząt!
 
 
jolka 

Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 129
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-10-02, 16:47   

U nas niestety powtarza się biegunka. Wczoraj w nocy i dzisiaj rano. Szybko do lecznicy - tam kroplówka Ringer i USG jamy brzusznej. Trzustka bez widocznych (jeszcze?) zmian, inne narządy w porządku, potwierdzenie obszernej degeneracji struktury nerek. Na badanie SPEC do Niemiec go dzisiaj już nie kłułam (skoro tak). Zalecenie: żadnego mleka, dzień bez jedzenia (chyba że chrupki). Jeśli nie przejdzie, natychmiast do lekarza. Zjadł wczoraj trochę trawy ale i bez trawy już tak było kilka dni temu, tylko w mniejszym stopniu i były kupki i twarde pomiędzy luźnymi. Przy odwodnieniu chrupki? Jak wstanie później, muszę coś dać jeść. Może surowe mu nie odpowiada? ale smakuje.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-03, 08:06   

A co on dostaje do jedzenia (jak suche, to jakie; mokre to co: gotowe - to jakie, mięso - mieszanki czy samo mięsko bez supli)?
Bo może to jest zatrucie (moje jak kiedyś zjadły to i dwa tygodnie miały problem z wypróżnianiem, rzadkie kupy były i trochę wymiotów - wet kazał dawać gluta z siemienia dla złagodzenia i przeszło) z gotowej karmy, albo zjada różne pożywienie na raz i żołądek nie może sobie z tym poradzić?
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
rEni 


Barfuje od: wiosny 2013
Udział BARFa: 25-50%
Wiek: 49
Dołączyła: 10 Kwi 2013
Posty: 247
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-03, 08:53   

jolka :kwiatek:

Spróbuj mu ugotować kisiel z siemienia, jest duża szansa, że pomoże na biegunki.

Ogromnie się cieszę, że nie ma widocznych zmian w trzustce :kiss:
 
 
jolka 

Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 129
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-10-05, 08:23   

Tufitko, od lipca odkąd wiemy o PKD, męczymy się z jedzeniem, alpejskie kombinacje aby coś podeszło w sensownej ilości co nie zaszkodzi. Jeśli suche, to wcześniej dawałam takie z górnej półki dla kotów długowłosych (nie znam nazwy, od kolegi który ma 2 Norweżki, Kiciuś się bardzo zakłacza) a po diagnozie zastąpione Renalem Royal Canin. Mokrego weterynaryjnego dla nerkowców nie zjadł wiele, szybko odstawił, a ja w międzyczasie douczyłam się na temat choroby. Gotowałam kurzynę, wołowinę, cielęcinę w rosołkach, sparzoną wątróbkę, w co łatwo było włożyć tabletkę, ale już i wątróbka się znudziła. Kaczuszki nie chce, ale jak db schowałam coś przemyciłam. Plus Alusal /Ipakitine.
-------------
Odkąd jestem tutaj, włączyłam surowe, wołowinkę, cielęcinkę (tłustą np. mostek) z Alusalem, a dorobiwszy się mączki Lunderland otaczałam te obiadki w mączce, potem już dosypując supli. Na raz zjadał taką porcję ok 30/40 g dziennie w porywach. Od niedawna mamy już zbilansowaną mieszankę barf (Shana, dzięki), (wołowina, serca, wątróbka etc), której powinien zjeść 145g dziennie ale tyle zjadł na 4 posiłki przez 2 dni i zażądał zmiany. Problem z kiciusiem jest taki że oczekuje zmiany nawet od posiłku do posiłku a nie tylko z dnia na dzień. A przecież nie można mieszać posiłków surowych z niesurowymi, nie mówiąc o tym aby przegryzał to „snackami” z chrupków. Gdy otworzyłam zwykłą puszkę Kitekat by zanieść kotom bezdomnym okazało się że na to ma największą ochotę, i cóż, dodałam mączki, supli i dałam. Uszy się trzęsły, tak smakowało, pożytek taki że udało się przemycić pastę odkłaczającą. Aktualnie forsujemy tą mieszankę.
-------------------
Biegunki się nie powtórzyły, mleko na razie odstawiłam.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-05, 08:28   

jolka napisał/a:
której powinien zjeść 145g dziennie ale tyle zjadł na 4 posiłki przez 2 dni i zażądał zmiany. Problem z kiciusiem jest taki że oczekuje zmiany nawet od posiłku do posiłku a nie tylko z dnia na dzień. A przecież nie można mieszać posiłków surowych z niesurowymi, nie mówiąc o tym aby przegryzał to „snackami” z chrupków.
Niektóre dziewczyny tak robią, musisz zrobić kilka wariantów mieszanek, np.: wołowina z indykiem, indyk z kaczką, wołowina z królikiem, indyk z czymś tam. Widać to kotek, który lubi (tak jak ludzie) jeść różne smaki. Jak wiesz, jakie mięsa lubi, z nich rób mieszanki w różnych kombinacjach. Porcjuj na pojedyncze posiłki, nie na cały dzień jednego rodzaju mieszanki.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Agnieszkaa 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 03 Lip 2014
Posty: 108
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-10-05, 08:34   

Jeśli kocio lubi sobie podjeść mokrą karmę to może warto zaopatrzyć się w karmy odpowiednie dla nerkowców, np. Terra Felis: http://www.zooplus.pl/sho...is_karma/193177
Moje koty dostają ją raz na jakiś czas i bardzo im smakuje ( smaki z kurczakiem lub indykiem).
Niezłe parametry ma też Granata Pet smak czerniak z owocami morza: http://www.zooplus.pl/sho...anatapet/348791
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2014-10-05, 13:26   

Jolu :kwiatek:
Albo po prostu ulubionej saszetki łyżeczkę na porcję barfa na górę położyć :mrgreen: Dziewczyny piszą, że to działa. Najważniejsze, że kiciuś je!!!. Możesz mokre karmy mieszać dowolnie raz saszetki trochę raz barfa albo wymieszać jedno z drugim. Kot ma jeść :twisted:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne