BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odrobaczanie, Barf, rozwolnienie!
Autor Wiadomość
Tiamina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Sty 2022
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-06-07, 20:01   Odrobaczanie, Barf, rozwolnienie!

Nie wiem czy w dobrym dziale umieszczam temat.

Mam duży problem z moimi kotkami, które maja rozwolnienie.

Koty na pełnym Barfie są od 3 tygodni. Tydzień temu zostały odrobaczone, dałam im też flora balance. Kotki w piatąk zrobiły qpkę: jedna normalną, druga w większości twardą a końcówka luźna. W niedzielę jedna z nich dostała rozwolnienia, były wymioty i brak apetytu. W poniedziałek jej przeszło. Natomiast dzisiaj druga ma rozwolnienie i średni apetyt.

A, dostawały też Pastę na odkłaczenie. Od piątku przestałam podawać.


Nie bardzo wiem czemu aż taka reakcja, bo ewidentnie wygląda na przytrucie. Wina mięs użytych do mieszanki? Reakcja na odrobaczenie, Flora Balance ???

Co robić? Odstawić Barf i znowu podawać im puszki??


Pomocy
 
 
Pieszczoch 

Barfuje od: Od teraz
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Gru 2016
Posty: 646
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2022-06-08, 02:38   

Z jakiego mięsa masz zrobione mieszanki?Może za tłuste?
Nie sądzę,aby po flora balance dostały rozwolnienia.
Czym odrobaczałaś kotki?To może być przyczyna ich złego sampoczucia!

Nie rezygnowałabym z barfa,do puszek możesz zawsze wrócić!

Enterosgel,korę z wiązu czerwonego możesz spróbować dać.
 
 
Tiamina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Sty 2022
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-06-08, 08:38   

Odrobaczałam je Milprazonem 16/40.

Mieszankę robiłam dla kotki nerkowej ze skrzydeł indyka i wołowiny rozbratel białko 4,8, tłuszcz 2,8. Dużo skóry było z indyka.

Dla młodej też były skrzydła indycze ze skórą, gulasz wołowy i łata wołowa. Białko 4,9 tłuszcz 2,9. Nie mam teraz rozpisanego procentowego proporcji tłuszczu

Może faktycznie za tłuste i dodatkowo skóra powoduje rozwolnienie.

W nocy młodej podałam już smectę, bo z niej leciało. Dobrze, ze mi przypomniałaś. Enterosgel jest świetny, dzisiaj kupię. O korze nie wiedziałam.

Rano dałam już mokrą karmę. Starsza je normalnie i na razie jest ok. Młoda skubnęła trochę mokrej i piła wodę. Jeśli nadal będzie mieć rozwolnienie to pójdę z nią do weterynarza.

Nie chcę z Barfa rezygnować. Zrobiłam gdzieś błąd. Nie wiem gdzie, a nie chcę im szkodzić :-(
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2022-06-09, 01:14   

U mojego kota flora balance była problemem, nie wykluczałabym jako powodu. Skuteczny był Saccharomyces Boulardii.
_________________
Instrukcja Obsługi Wyszukiwarki THE TRUTH IS OUT THERE
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1043
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-06-09, 08:14   

Tiamina, czekaj - koty jadły barfa od 3 tygodni i było ok na początku, a dopiero po odrobaczeniu taka biegunka? Bo to chyba dziwne, żeby barf wywołał biegunkę dopiero po 3 tygodniach podawania go. Ale teraz faktycznie najważniejsze, żeby opanować tą kupę.

I jedno nie związane z tematem - napisałaś, że zrobiłaś barfa dla kotki nerkowej ze skrzydełkami z indyka - do mieszanki dla nerkowców nie dajemy części z kością ani mączek kostnych, bo podbijają fosfor.
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Tiamina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Sty 2022
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-06-09, 09:20   

Hebe już dokładnie wyjaśniam

Nie podaję żadnych kości! Oskubałam dokładnie skrzydła z mięsa i skóry.

Koty jadły od 3 tygodni: przez około 2 tyg. pierwszą mieszankę, potem dorobiłam drugą, która jadły jeszcze przed odrobaczeniem, trochę mieszając ze starą mieszanką (wyjmowałam słoiczek z jedzeniem takim jaki miałam pod ręką). Ale robiły kupę na nowej mieszance i nie było problemu.
Wspólne mięsa to: mięso i skóra ze skrzydeł indyka, żołądki i wątróbka indycza. Młoda podkrada trochę mieszankę starszej nerkowej

Dostałam od mojej ukochanej Pani Doktor preparat Bioprotect, próbujemy na razie bez antybiotyku uspokoić przewód pokarmowy (pierwszy weterynarz, który nie wpycha karmy weterynaryjnej i nie protestuje, że karmię Barfem. Ba! Doradziła, u której dietetyczki szukać wsparcia w karmieniu Barfem).

Młoda odzyskała apetyt, a starszej powoli uspokaja się luźny stolec, choć załatwia się co 4-5 godz.
 
 
Tiamina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Sty 2022
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-06-09, 09:45   

małga,

Zastanowiła mnie jedna rzecz. Producent podaje, żęby FLORABalance podawać: na każde 20 kg m.c. - 1 kapsułka.

Czyli dla kota, który waży 5kg należałoby podawać 1/4 kapsułki???

Teraz tak skojarzyłam. Mojej nieżyjącej już kotce z IBD, gdy właśnie dodawałam Florę Balance też się pogarszało. Mógł to być przypadek, bo stan jej już był bardzo ciężki.

Proszę nie odczytywać tego, że Flora Balance jest zła. Może to być zbieg okoliczności
 
 
Pieszczoch 

Barfuje od: Od teraz
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Gru 2016
Posty: 646
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2022-06-09, 10:16   

Tiamina,mój całe swoje kocie życie problemy z przewodem pokarmowym.
Masakra,tragedia!
W tej pierwszej mieszance miałaś też żołądki?
Pytam,bo mój właśnie po każdych żołądkach ma jeszcze większe biegunki.
Tej skóry też aż tak dużo nie dawaj(kaczka ma b/tłustą),bo może właśnie tak być,że za tłuste i kotki
będą miały rozwolnienie albo biegunki.
 
 
Tiamina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Sty 2022
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-06-09, 10:32   

Pieszczoch,

Miały żołądki w poprzedniej mieszance. Podawałam im wcześniej przed Barfem podroby i nigdy nie było problemów.

Chyba masz rację, że skóra może być przyczyną problemów, bo dałam jej więcej niż poprzednio.
albo wszytsko razem spowodowało taka albo inna reakcję.
Zaszkodziłam kotom :-( :-( :-(

Moja poprzednia kotka z IBD przez ostatnie swoje 3 miesiące życia miała mega problemy. Mycie jej, sprzątnie po niej parę razy dziennie i zabezpieczanie mebli tapicerowanych. Codzienne zmienianie pościeli

Teraz to bez porówniania, chociaż wyczyścić futro z długowłosego kota to wyzwanie.
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1043
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-06-09, 17:11   

Tiamina, to trzymam kciuki i chyba już wiesz, w którą stronę próbować następnym razem :)
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Tiamina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Sty 2022
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-06-09, 19:40   

Hebe, Wiem i niestety uczę się na swoich błędach kosztem moich kotów.

Jeszcze wiele nauki przede mną. Pewnie bez błędów się nie obędzie. Za jakiś czas zacznę od nowa, niech tylko kotki się ustabilizują.

Bardzo się cieszę, ze tutaj trafiłam. Dziękuję wam, ze jesteście, pomagacie, edukujecie. To forum jest skarbnica wiedzy tylko trzeba uważnie czytać
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1043
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-06-10, 07:44   

Tiamina, na dobrą sprawę, to dalej nie wiadomo czy to barf tak zadziałał czy jednak nie te tabletki na odrobaczenie. Bo tak jak napisałaś, że na nowej mieszance robiły kupę i było ok. Może jakiś kwiatek zeżarła albo coś nielegalnego. Możesz spróbować wziąć na przesłuchanie, ale pewnie będzie się migać od odpowiedzi. A też czasami nie możemy przewidzieć jak kitku zareaguje na przykład na jakiś suplement. Na puszkę też może różnie zareagować. Moje od wielu lat na barfie, ale puszki dostają jako mikro dodatek (przemycam tabletki w kulce z puszek) i też miałam sytuacje, że np po jednej puszce były kleksy w kuwecie. Ale tylko jeden kot, bo u reszty było dobrze. A pamiętaj, że producenci puszek też zmieniają składy i też puszki, które wcześniej były ok, potrafią wywołać rewolucje.
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Tiamina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Sty 2022
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-06-10, 11:11   

Hebe napisał/a:
. Możesz spróbować wziąć na przesłuchanie, ale pewnie będzie się migać od odpowiedzi.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nie miga się, tylko ja nie rozumiem kociego języka :banghead:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne