BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dzień dobry- Mango i Blancik Behemot z Wrocławia
Autor Wiadomość
basiamango 

Dołączyła: 23 Sty 2014
Posty: 9
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-01-24, 15:52   Dzień dobry- Mango i Blancik Behemot z Wrocławia

Chciałabym przedstawić wszystkim forumowiczom siebie i moje jeszcze nie barfujące zwierzaki, czyli
kot Blancik Behemot (8 lat)


oraz mieszaniec Mango (2 lata)


Zwierzaki całe życie jedzą suchą karmę, jednak postanowiłam przerzucić je na barfa. Mam jeszcze sporo czasu, zanim zaczną nową dietę (min. 3 miesiące- jestem po wypadku, więc nie mogę chodzić po sklepach na razie). Na razie pochłaniam forum i planuję karmienie :) Pewnie niedługo zacznę kompletować suplementy. Mam nadzieję, że taki sposób żywienia podpasuje zwierzakom (chociaż po Waszych opisach jestem tego prawie pewna).
Pozdrawiam,
Basia[/quote]
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2014-01-24, 18:38   

basiamango :kwiatek:
Bardzo nam miło, że przyłączyliście się do barfnego świata. Zawsze lepiej jak nas więcej, życzymy udanego barfowania i Pańci szybkiego powrotu do zdrowia. Zdjęć poprosimy jeszcze, zwierzaki fajne, chcemy oglądać :mrgreen: I może parę słów więcej o nich??
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-01-24, 19:28   

Ja również serdecznie Cię witam na BarfnymŚwiecie :kwiatek:
Takie zdecydowane osoby jak Ty, którym BARF nie jawi się jako coś mega trudnego tylko dodają sił, aby tym mniej zdecydowanym i wątpiącym pomagać jeszcze więcej.
  Zaproszone osoby: 2
 
basiamango 

Dołączyła: 23 Sty 2014
Posty: 9
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-01-24, 23:22   

Dziękuję za powitania :-D
Coś więcej o zwierzakach- hmm łączy ich powiedzmy 'trudna' miłość, pełna prychania, miauczenia i walenia łapką (Blancik), piszczenia, szczekania i gonienia (Mango) ;-) Chociaż i tak jest dobrze- przed przybyciem psa Blancik nie akceptował żadnych zwierząt, do Mango jakoś się w końcu przyzwyczaił.
Mango adoptowałam jako szczeniaka przez dogomanię. Nie jest łatwym psem- bardzo aktywnym, niestety agresywny w stosunku do obcych ludzi-agresja lękowa, do 'swoich' najukochańszy pies na świecie. Normalnie chodzimy regularnie na zajęcia z posłuszeństwa, amatorskie agility, czasem zajęcia węchowe. Planowałam w tym roku zacząć z nim ćwiczyć w klubie, niestety musimy przesunąć to na przyszły. W chwili obecnej jest mega sfrustrowany ograniczonym ruchem-ja zresztą też (złamana noga-moja).

No z tym zdecydowaniem to musiało przyjść z czasem- na początku też się wahałam, bo to jednak więcej roboty niż nasypanie suchej do miski, no i trzeba się babrać w mięsie. Jednak stwierdziłam (przyznam,że po lekturze tego forum), że warto! A czytając wypowiedzi wydaje się, że z czasem kupowanie mięsa, szukanie sklepów itd. to nie tyle kłopot co przyjemność (mam nadzieję, że też się 'wkręcę') :-)
 
 
basiamango 

Dołączyła: 23 Sty 2014
Posty: 9
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-01-24, 23:26   

A i jeszcze mam do was jedno pytanie- myślałam, żeby zacząć barfa od psa i po jakimś dopiero zacząć karmić surowizną kota. Barf psi po prostu wydaje mi się trochę łatwiejszy w przygotowaniu i zbilansowaniu? Czy nie ma różnicy?
 
 
Freya 


Barfuje od: 09.2013
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 30 Wrz 2013
Posty: 149
Skąd: Finlandia
Wysłany: 2014-01-25, 08:56   

Piękne zwierzaki :love:
Zbilansowanie diety dla kota wcale nie jest trudne, jeśli zaczniesz od gotowych preparatów (Felini Complete albo TC Premix) i gotowych przepisów z forum http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?p=20#20
Skoro i tak będziesz kupować mięsko dla psiny, to możesz za jednym zamachem zrobić zakupy dla Blancika. Ja tu nie widzę szczególnych trudności i myślę, że spokojnie możesz futrzaki razem na barfa przestawiać ;-)
A tak w ogóle to życzę szybkiego powrotu do zdrowia :kwiatek:
_________________
"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem natury" - Leonardo da Vinci
 
 
basiamango 

Dołączyła: 23 Sty 2014
Posty: 9
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-01-25, 21:58   

Dziękuję :-)
No właśnie planowałam od razu zacząć od naturalnych ale może rzeczywiści na początu sobie ułatwię i kupię felini complete. Na razie kot ma jeszcze pół wora TOTW do zjedzenia- chociaż jak dalej będzie tak wymuszał jedzenie to worek skończy się szybciej niż planowałam
;-)
Pozdrawiamy
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-01-26, 11:42   

Pamiętaj o zrobieniu przerwy pomiędzy posiłkami mięsnymi i chrupkami.
Przerwa od 6-8 godzin.
A najlepiej, te pół wora wysyp dla ptaków.
Tam tyle zboża, że w sam raz dla nich :->
A te 4% mięsno podobnych im nie zaszkodzi :-P
  Zaproszone osoby: 2
 
Lusia 


Barfuje od: 08.2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 23 Wrz 2011
Posty: 80
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-26, 17:30   

U nas też była początkowo miłość "trudna". Jamnik ganiał koty i jazgotał niemiłosiernie. Teraz już tego nie robi :lol: . Czasem tylko gdy koty się ganiają to szczeka, żeby nie było, że on nie umie zaprowadzić porządku.
 
 
basiamango 

Dołączyła: 23 Sty 2014
Posty: 9
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-01-27, 16:03   

Sandra napisał/a:
Pamiętaj o zrobieniu przerwy pomiędzy posiłkami mięsnymi i chrupkami.
Przerwa od 6-8 godzin.
A najlepiej, te pół wora wysyp dla ptaków.
Tam tyle zboża, że w sam raz dla nich :->
A te 4% mięsno podobnych im nie zaszkodzi :-P


Na barfa przechodzi dopiero jak skończy karmę- więc nie będę mieszać suche+surowe.
Lusia- no pewnie, że jamnik musi pilnować porządku :-) My teraz pracujemy nad zazdrością Mango, bo jak głaszczę Blancika to pies leży i piszczy jakby mu się taaka krzywda działa :-P (co ciekawe o inne psy nie jest zazdrosny)
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-01-30, 11:00   

Sandra napisał/a:
Pamiętaj o zrobieniu przerwy pomiędzy posiłkami mięsnymi i chrupkami.
Przerwa od 6-8 godzin.
A najlepiej, te pół wora wysyp dla ptaków.
Tam tyle zboża, że w sam raz dla nich :->
A te 4% mięsno podobnych im nie zaszkodzi :-P


Sandra :kwiatek:

Akurat TOTW ma w składzie głównie mięso i nie ma zbóż - fakt faktem, ma groszek i ziemniaki, ale mimo wszystko jest na forum polecany i zajmuje pozycję na liście dagnes: Suche karmy dla kotów - najlepsze na rynku. Myślę, że niewłaściwym jest wprowadzać zamieszanie w głowach raczkujących barferów równając TOTW z Whiskasem. Ja wiem, że to suche i to suche, a suche zawsze będzie gorsze od barfa, ale jednak suche suchemu nie równe, więc apeluję o to, by trzymać się faktów i nimi operować.

Ciebie Basiu i Twoje futerka witam serdecznie :kwiatek:

Behemot przyciągnął moją uwagę. Jest jakby połączeniem dwóch znanych mi kotów. Z charakteru i spojrzenia na tym zdjęciu przypomina mi Behemota, kota mojej sąsiadki. Z umaszczenia - Mefisto, który jest u nas na tymczasie. Oba te koty jednak łączy to, że nie mają ogona - Twój Behemot swój ma i z tego co widzę bardzo piękny :mrgreen:
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne