BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wodzisław Ślaski - zaopatrzenie
Autor Wiadomość
vivienne 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 28 Lut 2012
Posty: 82
Skąd: Wodzisław Śl.
Wysłany: 2014-02-07, 16:43   

Wielkie dzięki za wszystkie słowa otuchy!
Zrobiłam na razie małe rozeznanie co u nas można kupić. Bidnie, no... Mam na osiedlu dwa nieduże sklepy z mięsem. W jednym w czwartki jest dostawa cielęciny i mają podobno coś z gęsi. Piszę podobno, bo tyle wyczytałam na oknie sklepu. Sklep czynny do 15.30. Drugi podobnie. A my z mężem pracujemy zawsze na rano. :-/ Mieszkam w miasteczku, gdzie osiedla powstawały 30 - 40 lat temu. Przyjechało wtedy dużo ludzi do pracy w kopalniach. Teraz Ci ludzie są już na emeryturach. Ma to swoje zalety - jest u nas bardzo spokojnie. Ale ma też wady w postaci dziwnych godzin otwarcia masarni ;-)
Oprócz tego mam tu nieduży Carrefour (śmierdzi), małe Tesco, w którym nic nie ma, nieźle zaopatrzony Kaufland i mnóstwo Biedronek. Lidl w sąsiedniej mieścinie. Jest też hurtownia drobiu czynna od 3 rano, czyli ok. Buduje się też Inter Marche. Podobno będą mieli własny rozbiór mięsa. To byłoby super, bo słabo u nas z wołowiną, a tam może coś będzie.
Mogę powiedzieć, że wstępnie pracę domową odrobiłam, teraz czas na przekonywanie Łobuzów, że mięsko jest jadalne. :-)
 
 
Mgławica 


Barfuje od: 1.02.2014
Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 17 Sty 2014
Posty: 119
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2014-02-07, 17:32   

to już dożo wiesz - ale te sklepy do 15.30 to normalnie masakra
_________________
"czytam, słucham.. i powoli raczkuję w barfie.."
 
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2014-02-07, 23:40   

Viv , a moze zaprzyjaźnić się z jakąś uprzejmą Panią emerytką, najlepiej sąsiadką... moglaby podejść do sklepu i kupić przynajmnije podroby dla kotka - o normalnym miesie lepiej nie wspominac , z autopsji forumowiczow- nie zostaniesz zrozumiana;p
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
sliver_87 

Barfuje od: XI.2010
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 395
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2014-02-08, 12:19   

Vivienne, witam :)
mieszkamy po sąsiedzku :)
jeżeli o mięsko chodzi, mogę polecić Ci MAKRO, jeżeli masz dostęp do karty. Ja swojej nie mam, ale czasem pożyczam, jeżeli byłabyś chętna na wspólne zakupy kiedyś to służe pomocną kartą (dłonią ;P) mogłybyśmy się dogadać.
jak coś to pisz na priv:)
pozdrawiam i życze powodzenia w barfowaniu :)
_________________
 
 
bura4 

Barfuje od: 1998
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 327
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-02-08, 22:30   

Nie tak daleko macie też Aspol, w którym można mrożone rzeczy kupić na miejscu bez wysyłki? Mielonek bym ni kupowała ale to co w kawałkach powinno być ok, nie?
 
 
sliver_87 

Barfuje od: XI.2010
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 395
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2014-02-09, 19:57   

tak, w Jastrzębiu idzie kupić mrożonki z Aspolu chyba właśnie, choć wybór malutki na miejscu w E.Leclerc'u. jednak zawsze coś do urozmaicenia.
_________________
 
 
vivienne 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 28 Lut 2012
Posty: 82
Skąd: Wodzisław Śl.
Wysłany: 2014-02-11, 21:22   

Witam sąsiadkę! :kwiatek:
Jak mi już pierwsze przerażenie opadło, to tak sobie myślę, że naprawdę nie jest u mnie najgorzej. Wprawdzie w Wodzisławiu wszystkie markety sieciowe mamy w wersji mini, ale w sąsiednich miastach, w promieniu 20 km są w wersji midi. :) Co prawda ze względu na korki, nie da rady wyskoczyć na szybkie zakupy po pracy, ale raz na kilka tygodni duże zakupy czemu nie?

Mgławica mamy tu też sklepy mięsne dłużej czynne, ale po południu mało co tam jest. Emeryci robią nalot z rana, a o dwunastej wsuwają już świeżutki obiadek. :-)

_Jadis_ mój tato, mieszkający na tym samym osiedlu, też jest już szanownym emerytem. Problem w tym, że gdybym go poprosiła o zakup chudziutkiej cielęcinki dla kocich "wnucząt", to nie ma sprawy. Ale jakieś tłuste mięso i podroby - nie przejdzie. Rodzice są niereformowalnymi wyznawcami suchej karmy z najwyższej półki (czyt. RC ;-) ). A w to, że potrzebuję to dla siebie, zdecydowanie nie uwierzą. :mrgreen:
 
 
Nersenelia 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Sie 2015
Posty: 62
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-09-26, 22:16   

W Jastrzębiu jest ponoć sklep na Arki Bożka co w środy i soboty jest tylko otwarty, sprzedają świeżutką cielęcinę. Tym wcześniej się pójdzie tym więcej podrobów :P akurat w każdą środę od czasu podsłuchania o nim pracowałam. Dowiem się coś więcej dam znać :P
_________________
 
 
Sushi 


Barfuje od: 1.10.2015
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Wrz 2015
Posty: 58
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-09-26, 23:00   

Ja już nie wodzisławianka, teraz krakowianka, ale....

Swojego czasu jak barfowałam ze swoim poprzednim psem (z 6 lat temu, więc mogło się coś pozmieniać) to zaopatrywałam się u Starzyka w Turzy Śląskiej. Wiele rzeczy dostawałam za darmo - jakieś skrawki mięsa, odkrojony tłuszcz, kości. Rzadko, bo rzadko, ale zdarzało się, że ktoś nie odebrał swojego zamówienia (mięso było na zapisy) i (chyba) dostawałam je za pół ceny. Tak jak mówię - to było sto lat temu, nie do końca to pamiętam i nie wiem jak jest teraz. Można zadzwonić i zapytać ;-)

Kaczyna w Rogowie ma (albo miał? Raczej ma dalej) swoją ubojnię koni, więc myślę, że można by się było z nim jakoś dogadać.

Dawno mnie w okolicach nie było (poza tym jestem wege i temat mięs mnie raczej średnio interesował zawsze ;-) ), ale kiedyś na Bogumińskiej (za Gościńcem Wodzisławskim) była jakaś hurtownia mięsa (drobiu?), gdzie też za jakieś małe pieniądze można było kupić mięcho, ale coś tam było, że chyba 5 kg na raz trzeba było kupić?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne