BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kuwety i żwirki dla kotów
Autor Wiadomość
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2013-11-20, 10:15   

U nas od zawsze był Benek Compakt więc Mefisto też go używa. Nosi się ale u mnie w pokoju to nie robi nie różnicy. Szczury też go używają (testowałam chyba wszystkie możliwe ściółki i przy tym najmniej czuć szczurzy zapach) i z ich klatek sypie się na pół pokoju. Kilka dodatkowych ziarenek z kocich łapek nie robi różnicy - i tak zamiatam ze 2 razy dziennie :evil:
Kuwetę mamy krytą (bez drzwiczek) więc nie nosi się z niej jakoś bardzo mocno.
 
 
Vega_k 


Barfuje od: zaczyna
Dołączyła: 30 Lip 2013
Posty: 93
Skąd: okolice Błonia
Wysłany: 2013-11-20, 10:21   

Nina_Brzeg - poważnie szczurkom dajesz Benka? To przecież pyli... mnie wet w Ogonku stanowczo odradzał ściółkę betonitową dla szczurów. My jesteśmy na Pinio - zapach da się zbić specjalnymi granulatami wysypywanymi pod ściółką, a o ile przyjemniej ogoniastym po drewnie latać niż po betonie ;)
 
 
martufa 

Barfuje od: 27.09.13
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 29 Wrz 2013
Posty: 60
Skąd: wrocław
Wysłany: 2013-11-20, 11:46   

Ja również, od zawsze Cats best eco. Możliwość pozbywania się urobku w toalecie jest dużym udogodnieniem. A co do wycieraczek pod kuwetę, to nie wierzyłam,że coś dają. Jednak faktycznie, większość żwirku zostaje na wycieraczce. Przy krytych kuwetach - rewelacja.
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2013-11-20, 12:42   

Vega_k napisał/a:
Nina_Brzeg - poważnie szczurkom dajesz Benka? To przecież pyli... mnie wet w Ogonku stanowczo odradzał ściółkę betonitową dla szczurów. My jesteśmy na Pinio - zapach da się zbić specjalnymi granulatami wysypywanymi pod ściółką, a o ile przyjemniej ogoniastym po drewnie latać niż po betonie ;)

Że niby po Pinio się wygodnie chodzi? Błagam... To jedna z najgorszych ściółek jeśli o łapki chodzi.
Bentonit nie pyli sam z siebie więc nie wiem czemu miałabym go szczurom nie dawać.
A te wszelkie proszki do zabijania zapachu guzik dają. Zapachowi 8 szczurów nic nie daje rady, niestety.

DOPISANE
Przez 7 lat posiadania szczurów przetestowałam mnóstwo ściółek. Drewnianych, bawełnianych i wszelkich innych. Bentonit spisuje się zdecydowanie najlepiej (choć to noszenie się jest okropnie upierdliwe).
 
 
Vega_k 


Barfuje od: zaczyna
Dołączyła: 30 Lip 2013
Posty: 93
Skąd: okolice Błonia
Wysłany: 2013-11-20, 15:09   

Mnie w najlepszej podobno w Warszawie przychodni dla małych ogoniastych - Ogonek pani wet powiedziała, że te bentonitowe strasznie szkodzą szczurom bo pylą... hmm... bo ja akurat wtedy pierwszy raz jej użyłam i natychmiast po wizycie zmieniałam znowu na pinio...
Wet niezła, bo wyleczyła zapalenie płuc mojego Max-a.
Ja mam szczurki dopiero 2 lata, więc chętnie się dowiem co lepsze. Myślałam że im dobrze robię tym piniem... :(
 
 
szylkretkIja 

Barfuje od: 11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 41
Dołączyła: 27 Paź 2012
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-20, 15:36   

A my używaliśmy silikonów różnych do czasu kiedy ślepa kota wymusiła zmianę żwirku na drobniejszy. Kota miała wadę pacierzy pazura.. wchodzenie w gruby żwir ją zwyczajnie bardzo bolało. Pazur już usunięty , benek compact w kuwetach pozostał. :)
 
 
NinaWi 
BARFny Hodowca


Wiek: 35
Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 106
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-20, 17:08   

Ja mam żwirek Golden Grey Master (dużo go sypię, ale jest bardzo wydajny) . Do tego kryta kuweta (jedna na trzy koty) i Litter Champ. To dla mnie najlepsza opcja. Nie śmierdzi, żwir nie nosi się po całym mieszkaniu, a ja nie muszę biegać z foliowymi torebeczkami, bo wszystko ląduje w Litter Champie, z którego wywalam wszystko raz na dwa tygodnie.

Szczurki też miałam na bentonicie, smrodek był najmniejszy ;-)
_________________

Hodowla Kotów Norweskich Leśnych Z Ogrodu Lorien*PL
 
 
Vega_k 


Barfuje od: zaczyna
Dołączyła: 30 Lip 2013
Posty: 93
Skąd: okolice Błonia
Wysłany: 2013-11-20, 17:32   

Dobra NinaWi - na Twoją odpowiedzialność zmieniam szczurom pinia na żwirek.

Acha - a dla kotów właśnie używam Benka lawendowego i jest super - i bez wycieraczki praktycznie nic Kot nie wynosi z kuwety (z drzwiczkami). Będzie mi łatwiej zamawiać dla wszystkich zwierzaków jeden rodzaj :D Oby szczury się na mnie nie obraziły :D
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2013-11-20, 21:40   

Tufitka napisał/a:
Trzeba dopasować żwirek do kota/kotów indywidualnie.
Tak jak z jedzeniem. Jednemu smakuje to innemu co innego pasuje.
Moje koty używają cat's best eco plus.


Skippi jak był sam używał Cat's best, u Rico w hodowli był Benek. Jak przyjechał Rico nie chciał za bardzo korzystać z Cat's best więc były krótki czas dwie kuwety z dwoma żwirkami do wyboru. Ostatecznie został wybrany Benek, Skippiemu bardzo się spodobał i chętniej właził do kuwety z Benkiem niż z Cat's best.
Więc kuweta z Cat's best poszła do piwnicy, a oba koty od prawie roku korzystają z jednej kuwety z Benkiem. I jest O'K :mrgreen:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-20, 21:50   

Bo koty generalnie wolą żwirek przypominający swoją strukturą piasek. Inne wynalazki są mało miłe dla ich delikatnych łapek... Koty od małego przyzwyczajone do drewnianego lub silikonowego żwirku będą go używać chyba, że któregoś pięknego dnia się zbuntują :twisted:
_________________
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
 
 
 
superendi 
BARFny Hodowca

Wiek: 29
Dołączyła: 02 Mar 2012
Posty: 12
Skąd: Jastrzębie
Wysłany: 2013-11-21, 19:20   

U mnie Golden Grey Master. Wszystko się świetnie wchłania, wycieraczka przed kuwetom uniemożliwia roznoszenie się żwirku. Kryte kuwety są w moim pokoju, a odkryta w łazience. Jak dla mnie z krytej dużo mniej żwirku się marnuje, ale kociaki zostawiają tu raczej qupale, a do odkrytej całą resztę ;-)
_________________
http://www.ragdollsuperendi.blogspot.com/
 
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-21, 21:23   

Próbowałam różne żwirki i zawsze wracałam do Golden Grey'a master lub pudrowego. Próbowałam żwirki drewniane ale to dla mnie był koszmar... nie dość, że się bardzo roznoszą po mieszkaniu, to moje koty niezbyt je lubiły... Teraz znowu eksperymentuję ze względów finansowych :roll: i od jakiegoś czasu stosuję Tigerino http://www.zooplus.pl/sho...tigerino/388376 Tańszy od Golden Greya, jeszcze drobniejszy, tak samo wydajny, niestety bardziej pyli... ale koty są zadowolone :mrgreen:
_________________
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
 
 
 
smeg 

Barfuje od: 26.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 34
Dołączyła: 11 Paź 2013
Posty: 34
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-11-23, 22:53   

Bentonit bentonitowi nierówny, niedawno kupiłam dla kotów Tigerino i pyli na tyle mało, że sypię go też szczurom do narożnych kuwet. Dobrze likwiduje zapachy, ale jednak nosi się strasznie.
 
 
wistra 
BARFny Hodowca

Wiek: 33
Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 108
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-11-24, 14:23   

Ja ostatnio wypróbowałam Bazyla Pine. Pachnie nieziemsko.

Ale i tak najbardziej kusi mnie Benek Compact Lawendowy, ale ten rodzaj nie ma worków 20kg :-/
 
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2013-11-24, 16:01   

Możesz zakupić pochłaniacz zapachów lawendowy i dosypać go do Benka bezzapachowego i przypuszczam, że na to samo wyjdzie. A nawet taniej, niż gdybyś kupiła żwirek Benek lawendowy.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne