BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kocie rasy a typowe zachowania
Autor Wiadomość
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2014-03-11, 19:20   

Zabójczo to musiało wyglądać :twisted:

Co do kocich ras - tak sobie myślę, że może wybadać, które pierwotne ma w sobie taki dachowiec, to powinno się niby dać... bo te wyprodukowane w XX wieku rasy to niekoniecznie, bo same są tak naprawdę mieszankami kilku ras pierwotnych (tyle, że określonych, więc się nazywają rasowe), więc jakby ktoś nie widział, to mogłoby wyjść u nich podobnie jak u dachowca: solidny mix o nasileniu kilku wybranych.

Bo tak po wyglądzie sądząc czy po zachowaniu, to o jakiej rasie by nie czytać, to kilka cech pasuje z każdego (swoją drogą kocie rasy niepierwotne, skoro są mieszankami pierwotnych, to chyba nie wszystkie się szczególnie różnią - trudno pomylić norweskiego leśnego z syjamem, ale niektóre dla laika to są bardzo mocno podobne :confused: ). Niby taka wiedza nic nie zmienia (bo i tak kot jest jaki jest, a rozmnażany nie będzie), ale ciekawe czy się da... choć u dachowców na zachowanie to chyba w większym stopniu wpływają przejścia niż geny (koty w dobrych dbających o nie hodowlach nie są obciążone takimi przejściami, bo nikt ich tam nie głodził i nie kopał, więc chyba łatwiej określić potencjalne zachowanie wynikające z genów).
 
 
NinaWi 
BARFny Hodowca


Wiek: 35
Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 106
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-03-11, 20:50   

Moje norwegi porozumiewają się między sobą i ze mną ćwierkając. A jak zobaczą ptaszka za oknem to warczą i szczekają :mrgreen:

vivienne napisał/a:
Można je zabierać ze sobą na weekend lub dłuższy wyjazd, czy lepiej nie? A może one wcale nie bronią terenu, tylko swojej ukochanej pańci?


Ja z moimi jeżdżę i nie mają żadnego problemu ze zmianą miejsca. One bronią swojego terytorium, niezależnie gdzie się znajdują :-D

A co do wysoko położonych miejsc obserwacyjnych:



Miejscówa na szafie pod sufitem zawsze najlepsza :-D <Kotał dachowiec postępuje zgodnie z "jeśli wejdziesz między wrony..." :-P >
_________________

Hodowla Kotów Norweskich Leśnych Z Ogrodu Lorien*PL
 
 
Meri 

Barfuje od: 12.08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lip 2012
Posty: 863
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2014-03-11, 21:00   

Ja mogę też opowiedzieć co nieco o koracie, bo mam od paru miesięcy...

Kot, który ma ogromne ADHD, ma miliony pomysłów na minutę, a do tego wszystkiego drze się non stop jakby go obdzierali ze skóry. :lol: Zdecydowanie nie jest to kot dla każdego, mój potrafi wymyślić sobie zabawę typu rozpędzenie się z połowy pokoju i skok w śmieci. Chodzą wszędzie gdzie się da, po lodówkach, szafkach i nie ma bata nauczyć ich " nie wychodzenia". Nawet na drzwi próbują, potrafią odbić się z ziemi i na Twoim ramieniu jak papuga siedzieć... nie polecam posiadać jakiekolwiek kwiatki, figurki czy inne rzeczy na półkach, najlepiej mieć wszystko za szkłem, bo inaczej i tak zostanie to zrzucone. Żaden papier toaletowy, chusteczki, druki, zeszyty nie mają prawa bytu, schowaj bo inaczej zostaną strzępki. Są bardzo uparte, mówi się, że w pewnym momencie jako nastolatek chcą "zdominować" człowieka i nie idą na żaden kompromis. Bardzo odważne, pewne siebie, wręcz przy gościach są wygłupy, mój ostatnio tak się wygłupiał, tak denerwował Haru aż się pobili przy gościach. :lol: Wszędzie, za wszelką cene chcą wejść, każdy pokój jest interesujący, rano jak wstanę to pierwsze co słyszę to wrzask, idę do łazienki to ktoś mnie wyprzedza. Przebywać chcą tylko z człowiekiem, same bardzo się upominają o wpuszczenie do człowieka, pchają się i ingerują we wszystko co robisz. Przez dzień raczej rzadko zastaniesz korata śpiącego, zwykle siedzi już na jakiejś szafce i zrzuca kwiatek.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne