BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Delta Deltoidem zwana ;)
Autor Wiadomość
Sorgen 

Dołączyła: 10 Mar 2014
Posty: 10
Wysłany: 2014-03-10, 22:17   Delta Deltoidem zwana ;)

Mam na imię Ulka i razem z Panem Mężem i bulterierką Deltą mieszkamy w Tarnowie. Forum podczytywałam i wreszcie postanowiłam się zalogować :oops:
Deltka praktycznie od wczesnego szczenięctwa była na BARFie i wszyscy byliśmy z tego bardzo zadowoleni, najbardziej oczywiście Jaśnie Panienka :lol: Niestety zdarzył się wypadek i suka zadławiła się kawałkami ogona wołowego. Kawałki utknęły w przełyku zaraz pod sercem. Mieszkaliśmy wtedy w Krakowie i dzięki szaleńczej akcji ratunkowej i trwającej kilka godzin operacji Deltoida przeżyła. Cały okres powrotu do zdrowia kosztował nas masę nerwów, pieniędzy i przede wszystkim cierpienia suczydła. Po tej "przygodzie" przeszliśmy ze strachu na chrupki, przerobiliśmy masę karm ale żadna nie dawała tak dobrych efektów jak BARF. Pojawiły się mniejsze lub większe problemy z uszami, sierścią i ciągle zatkane gruczoły. Jesteśmy już tym szczerze powiedziawszy zmęczeni i zaczynamy nieśmiało myśleć o powrocie na BARFa zmodyfikowanego ze względu na operację przełyku (kilka miejsc było rozcinanych i "cerowanych" przez co straciły na elastyczności i nie wolno jej jeść dużych kawałków więc chrząstki i gryzienie kości odpadają). Pewnie będę Was zamęczać pytaniami jak podejść do tematu żywienia suczydlaka za co z góry bardzo przepraszam ale mnie czasem trzeba łopatologicznie jak dziecku wyjaśnić :-?

Gdyby ktoś był ciekawy to zdjęcia Deltofony są pod tym linkiem (nie mam niestety na nowym komputerze jej zdjęć więc wrzucam linka)
https://www.facebook.com/...6245051?fref=ts
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2014-03-10, 22:41   

Witamy Cię serdecznie :-) i życzymy gładkiego przejścia z powrotem na BARF (nie będę pisać, że warto, bo to sama wiesz).
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-03-11, 21:18   

Delta bulterierka powitana serdecznie :kwiatek:
Bardzo rzadko zdarzają się takie sytuacje ale się jednak zdarzają.
Podziwiam waszą determinację.
Dobrze że się udało uratować jej życie.
BARF jest najlepszy i wspaniale, że macie zamiar znów do niego powrócić.
Wiele starszych psów bez wszystkich zębów także barfuje :-> BARfem zmodyfikowanym.
Tylko jeden z moich kotów może chrupać kości, bo ma kompletne trzonowce, a pozostałe niestety juz nie.
  Zaproszone osoby: 2
 
Sorgen 

Dołączyła: 10 Mar 2014
Posty: 10
Wysłany: 2014-04-04, 12:52   

U nas niestety BARF jest dodatkowo utrudniony bo mamy tylko mikro zamrażalnik w lodówce i musimy go dzielić z psem. Przez to zapasy większe odpadają a jednak dla Delty trochę schodzi bo waży 27 kg. No i musimy jakąś maszynkę kupić która da radę z korpusami i skrzydełkami. Jeszcze nie przeszliśmy na 100% surowizny ale chyba jesteśmy na dobrej drodze :mrgreen:
My mieliśmy wybitnego pecha a jednocześnie niesamowite szczęście w nieszczęściu że suka przeżyła i bez komplikacji po operacji się obeszło. Mimo to nadal wszystkim taką dietę polecam i następny pies będzie od szczyla na BARFie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne