BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF w cukrzycy
Autor Wiadomość
iwona_spike 

Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 14
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2013-04-02, 11:20   

Witam poświątecznie.
U nas dobre wieści. Nie napisałm przedtem, że koty dostawały przysmaczki, za którymi szalały. Nie było tego dużo, bo ok. 1-2 małej pałeczki na tydzień, niby nic... W skłazie cukru nie znalazłam, jednak po alarmie z 10 marca poszukałam w sieci składu i w sklepach internetowych podają, że tam cukier jest! Chodzi o Vitakraft Cat Stick
Od tego momentu więcej tego nie dostały. Mierzyliśmy cukier tydzień temu: 64 :shock: Pomyślałam, że moze błąd, jednak w świateczną niedzielę było 80 :-) I to trochę 2 godziny po jedzeniu. Szalenie się cieszę, a dla mnie nauczka, że nawet coś podawane w minimalnej ilości, może spowodować nawrót cukrzycy.

Barf górą :hura:
Sheridan, a jak tam Twoje kocię?
 
 
Komanka 


Barfuje od: 03.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 663
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-04-03, 19:04   

Sheridan, jak zdrowie twego kota?
 
 
Aneta_C 

Barfuje od: 11.12.2013
Wiek: 38
Dołączyła: 11 Gru 2013
Posty: 7
Wysłany: 2013-12-11, 22:42   Cukrzyca u kota !!!

Jestem nowym użytkownikiem, od kilku dni borykam się z cukrzycą u swojego kotka. Staram się jak tylko mogę żeby go wyleczyć. Staram się być twarda ale czasami emocje biorą górę :cry: Proszę o pomoc.
Za bardzo nie wiem jak opisać cała sytuację, ponieważ nasz lekarz również odwiedza to forum.
Nie chciałabym go urazić, lecz nie mam juz do niego zaufania. Może jakieś rady od Was dostanę i będę mogła wtedy napisać więcej. Proszę pomóżcie mi.
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2013-12-11, 23:02   

Witaj Aneta_C :kwiatek:
Dobrze, że trafiłas do nas. Na poczatek przeczytaj w skupieniu te dwa watki, które Ci podałam, a w miedzy czasie zamieść wyniki swojego pupila, a pomoc nadejdzie.
BARF w cukrzycy szczególnie ważny ...otwieraj i czytaj wszystkie linki :->
http://www.barfnyswiat.or...hlight=cukrzyca
W tym poscie masz klasyfikacje cukrzycy u kotów
http://www.barfnyswiat.or...p?p=21712#21712
Ten drugi niekoniecznie, ale jak chcesz więcej wiedziec.....
Lecznicze działanie BARFa w chorobach trzustki
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=71
Jak znajdziesz siły i ochote zapraszam
do Powitalni, bo zawsze łatwiej pomagać gdy sie zwierzątko widzi. :->
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=25
  Zaproszone osoby: 2
 
Aneta_C 

Barfuje od: 11.12.2013
Wiek: 38
Dołączyła: 11 Gru 2013
Posty: 7
Wysłany: 2013-12-11, 23:14   

Przed chwilą czytałam wątki i wydaje mi się że nie ma w nich tego problemu co u mojego kotka. Siedzimy sobie teraz razem i piszemy. Wyniki podam od razu bo mam świeżutkie z wczoraj, oto one:
MCV 42,60
MCH 16,80
MCHC 39,40
Erytrocyty 7,60 mln/mm3
Hematokryt 32,4 %
Hemoglobina 12,8 g/dl
Leukocyty 31,20 tys/mm3
Trombocyty 233 tys/mm3
ALT 85,20
AST 28
Białko całkowite 4,55 g/dl
Bilirubina 0,95 mg/dl
Kreatynina 1,30 mg/dl
Mocznik 60,40 mg/dl
Fruktozamina 486
Uwagi: surowica żółtaczkowa
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2013-12-11, 23:39   

Aneta_C, nie wiem czy znasz forum dla cukrzycowych kotów, do którego link załączam http://www.kotycukrzycowe...rzycowy-font,3/
Tam na pewno znajdziesz również wiele ciekawych i bardzo cennych informacji. Może warto i tam opisać sytuację kotka i poprosić o pomoc. Na pewno jednak powinnaś się trochę bardziej rozpisać, aby uzyskać pomoc (podac więcej szczegółów).
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2013-12-11, 23:44   

Nie wiem dlaczego piszesz, że ten watek http://www.barfnyswiat.or...hlight=cukrzyca, nie dotyczy problemu Twojego kota.
Oznaczona jest fruktozamina. Jest powyżej normy.
Jest to jedyny parametrem, na podstawie którego można na 100% zdiagnozować lub wykluczyć cukrzycę u kota.
A wyniki moczu ?
Dobrze byłoby wiedziec jaki jest poziom cukru i ketonów.
Nie trzeba zanosić moczu do laboratorium, można nabyć w aptece paski do badania cukru i ketonów w moczu i zbadać samemu.
Napisz w którym Labie były robione badania.
Podaj leki jakie ma zapodane kot.
Nie martw sie, bo cukrzycę u kotów można kontrolować i doprowadzić do jej wyleczenia (remisji) ale jedynie przy pomocy zastrzyków z insuliny połączonych z dietą bezwęglowodanową, a nie przy pomocy tabletek np.Glipizide lub karmy weterynaryjnej.
Dawkę insuliny ustala się wyłącznie na podstawie wielokrotnych pomiarów glukozy we krwi glukometrem w domu, z oznaczeniem tzw. krzywej cukrowej.
Podaj więcej szczegółów jak prosi Margot, a wówczas będzie można coś więcej zapodać.
  Zaproszone osoby: 2
 
Aneta_C 

Barfuje od: 11.12.2013
Wiek: 38
Dołączyła: 11 Gru 2013
Posty: 7
Wysłany: 2013-12-11, 23:52   

We wrześniu mieliśmy sanację jamy ustnej, doktor stwierdził Forl. Miał również dwa ubytki szkliwa na zębach.
Leki które otrzymał to Synulox, Loxicom, Dexafast, poźniej podawany był Synergal, Loxicom, Depo-Medrone (nie znam się na lekach ale wiem że któreś z tych leków są sterydami i to one wywołały najprawdopodobniej cukrzycę) zastrzyki miał podawane w ciagu 2 miesięcy 3 razy.
Dziąsła się zagoiły kotek był w świetnym stanie do grudnia.
Umówiłam się z lekarzem na usunięcie tych dwóch ząbków, na nasze nieszczęście lekarz nie wykonał żadnych badań przed usunięciem zębów. Gdybym wiedziała że są potrzebne sama bym kazała je wykonać ale myślałam że lekarz wie co robi (mój błąd)
Po wybudzeniu się kotka był trochę nietomny ale myślałam że to wszystko wina leków i że na drugi dzień będzie wszystko dobrze.
Podano mu w dniu zabiegu: Synulox, Catosal, Meloverm, Sedazin, Biokretom
Lekarza coś tkneło i podczas narkozy zmierzył glukozę wyszła 448.
Niestety z kotkiem było coraz gorzej, na drugi dzień po zabiegu podaliśmy płyn Ringera, Synulox, Furosemidum. Catosal, Metalopramid i jeśli dobrze odczytałam Combint. Od 5 grudnia podawany był tylko płyn bo kotek nic wiecej nie przyjmowal, nie mial siły, cały czas spał. 10 grudnia zacząl jesc pic mruczec dawal buziaki poprostu zmiana na całego i to mnie bardzo cieszy. Jest cudownym kotkiem :love:
9 grudnia podana została pierwsza dawka insuliny Caninsulin 3 jednostki
10 grudnia o godz 8:00 glukoza wynosiła 486 podałam 3 jed
o godz 14:00 glukoza 248 w tym czasie byliśmy na USG i RTG
o godz 20:00 glukoza wynosiła 377 podałam 3 jed
o godz 2:30 glukoza 113 :-)
11 grudnia o godz 8:00 glukoza 425 podałam 3 jed
o godz 14:00 glukoza 398
o godz 19:00 glukoza 572 podałam 3 jed
Teraz czekam do 1:00 żeby sprawdzić poziom

Ale się rozpisałam, będę opisywać na bieżąco przebieg całego dnia jeśli będzie trzeba.

[ Dodano: 2013-12-12, 00:00 ]
Zanim dostałam od Was wiadomości zaczęłam opisywać wszystko, trochę mi to zajęło ale myślę że udało mi się opisać ostatnie dni z naszego życia.

Natomiast badanie moczu mam z 8 grudnia:

Gęstość względna 1,015
Odczyn (pH) 5
Białko -
Hemoglobina +
Glukoza ++
Uwagi
Leukocyty +
Ciała ketonowe ++

jest to badanie z gabinetu weterynaryjnego lekarza gdy kotkowi podawaliśmy od dwóch dni tylko płyn Ringera

[ Dodano: 2013-12-12, 00:11 ]
Podaję mu suchą karmę HILL'S m/d feline weight loss - low carbohydrate diabetic (jest to karma ktora uzywal kotek babci ktory jest juz w niebie rowniez z powodu cukru i leczenia przez pania doktor) ale po przeczytaniu watkow mysle ze to nie najlepszy wybor. doktor równiez zasugerowal mi karme royala diabetic i dobrze ze jej nie kupilam.
Problemem jest ze kotek je tylko sucha karme, nie chce nic mokrego ani surowego.
Nasza Pani Doktor jest wspaniałą kobietą ale wydaję mi się że podejmuje niewłaściwe decyzje i nie wiem czy jej diagnoza jest trafna.
Dlatego też napisałam że nie chciałabym jej urazić w żaden sposób.
Zmienię lekarza bo chciałabym żeby Fifek żył jak najdłużej.

[ Dodano: 2013-12-12, 00:24 ]
Dziękuję Margot za link do strony :kwiatek:
Dziękuję Sandra za odpowiedź na moje posty :kwiatek:
Dziękuję z całego serca mojego i Fifka za każde Wasze słowo :-)

[ Dodano: 2013-12-12, 01:05 ]
Mierzyłam o 1:00 glukozę wynosiła 558
co robić??? jestem w rozterce bo cukier jest strasznie wysoki
pomóżcie proszę
 
 
Marianna 


Barfuje od: stycz 2012
Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 01 Kwi 2012
Posty: 28
Wysłany: 2013-12-12, 01:36   

Teraz forum kotów cukrzycowych jest tu.
http://www.kotycukrzycowe.pl/kotycukrzycowe/
Powinnaś poszukać weta, który poprowadzi Ci kota na Lantusie lub Levmirze.
Z tego co czytałam Caninsulin słabo działa u kotów.
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2013-12-12, 01:38   

Aneta_C, mam nadzieję, że koleżanki i koledzy z naszego forum się nie obrażą, ale w poszukiwaniu konkretów odnośnie postępowania/leczenia cukrzycowego kota naprawdę sugerowałabym Ci zarejestrować się na forum dla kotów cukrzycowych, do którego link Ci podałam, bo ono jest szeroko poświęcone problemom, które dotknęły twojego futrzaka (osoba, która je stworzyła ma bardzo duże doświadczenie w prowadzeniu kociego cukrzyka i tą praktyczną wiedzą się tam dzieli, kiedyś robiła to na miau.pl). Nasze forum koncentruje się jednak przede wszystkim na tematyce zdrowego i najbardziej zbliżonego do naturalnego żywienia zwierzaków, z uwzględnieniem modyfikacji diety dostosowanej do sytuacji szczególnych (chorób).
Oczywiście jeśli ktoś ma wiedzę i/lub doświadczenie w leczeniu konkretnych schorzeń, to się nią chętnie podzieli.
Ja niestety Ci nie doradzę co masz zrobić, bo kompletnie nie mam doświadczenia w prowadzeniu cukrzyków. Niewykluczone jednak, że rzeczywiście cukrzyca u twojego kota jest konsekwencją podawania sterydów. Przy wdrożeniu właściwego schematu leczenia jest szansa na remisję. Na tamtym forum jest sporo informacji o leczeniu, o doborze właściwej insuliny. Poczytaj od deski do deski. Możesz tez poczytać wątki cukrzycowe na miau.pl (kiedyś dużo się w nich udzielała właśnie osoba, która kilka miesięcy temu założyła to nowe forum dla kotów cukrzycowych i teraz na nim wspiera swoimi radami opiekunów kotów "ze słodkim problemem".
 
 
Aneta_C 

Barfuje od: 11.12.2013
Wiek: 38
Dołączyła: 11 Gru 2013
Posty: 7
Wysłany: 2013-12-12, 01:53   

Margot czytam to forum odkąd dostałam link od Ciebie, jeszcze raz dziękuję.
Jest ono bardzo pomocne i same konkretne rzeczy sa w nim.
Na własną odpowiedzialność zmienie kotu insuline na LEVEMIR mam go w domu.
Oczywiście najpierw konsultacje z dobrym lekarzem.
Zamówię również karme mokra i przestawie kotka z suchej na mokra.
Kupie taurynke, i pastę Calo pet.
A jeśli będzie trzeba to nawet zwolnie sie z pracy.
Napisałam równiez wiadomosc na forum kotycukrzycowe i mam nadzieje ze jutro a w sumie dzisiaj dostane jakas wskazowke.
Wiesz jestem sama w domu od dwoch dni i tak jak bylam silna do tej pory to po ostatnim badaniu wyników cos we mnie puscilo i spanikowałam.
Lepiej sie położe spac i jutro na trzeźwo wszystko przemysle i zaczne organizowac.
Pozdrawiam serdecznie :kwiatek:
 
 
Annazoo 


Barfuje od: 14.04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 64
Dołączyła: 09 Kwi 2012
Posty: 211
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-12-12, 07:57   

Aneta_C napisał/a:

Na własną odpowiedzialność zmienie kotu insuline na LEVEMIR mam go w domu.
Oczywiście najpierw konsultacje z dobrym lekarzem.

Zmień, ja Levemirem i BARFem wprowadziłam Walusia w remisję, która trwa już 1,5 roku.
Może powiem herezję, ale nie konsultuj tego z weterynarzem, po prostu powiedz mu o swojej decyzji. Nie znalazłam weterynarza w Krakowie, który by nie otworzył oczu ze zdumienia, że chcę podawać cokolwiek innego niż Caninsulina.
Tu znajdziesz stronę edukacyjna o kociej cukrzycy
Tinka07 jest guru od kociej cukrzycy, o wszystko możesz ją podpytać, tylko najpierw przebrnij przez materiały edukacyjne :)
I przede wszystkim: głowa do góry! To co wydaje się straszne na początku, daje się opanować :)
Na pewno strach przed pobieraniem próbek krwi, przed zastrzykami a często i samą chorobę.
Powodzenia!
  Zaproszone osoby: 2
 
agal 
BARFny Hodowca

Barfuje od: 2010
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 27 Wrz 2011
Posty: 296
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-12, 08:28   

Pocieszę Cię, że cukrzyca u kota może minąc równie nagle, jak się pojawiła. Koty już takie są :) Po prostu nagle trzustka podejmuje pracę i jest ok.

Ag.
  Zaproszone osoby: 1
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3007
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-12, 08:46   

Aneta_C napisał/a:
Podaję mu suchą karmę HILL'S m/d feline weight loss - low carbohydrate diabetic (jest to karma ktora uzywal
koniecznie przeczytaj
http://www.kotycukrzycowe...1-karma,25.html
odstaw suchą kup mokrą najlepiej bez węglowodanów (bez zbóż). Np. Animonda Integra: 7,18% węglowodanów w suchej masie, bez składników zbożowych na początek
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Aneta_C 

Barfuje od: 11.12.2013
Wiek: 38
Dołączyła: 11 Gru 2013
Posty: 7
Wysłany: 2013-12-12, 10:23   

Dzien dobry Wszystkim forumowiczom.
Zarejestrowalam sie na forum koty cukrzycowe lecz jeszcze nie mam aktywacji
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne