BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przyszły barfer
Autor Wiadomość
Gunnila 

Barfuje od: 02.06.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 20 Maj 2014
Posty: 151
Skąd: Mielec
Wysłany: 2014-05-20, 09:11   Przyszły barfer

Mam na imię Iwona i mieszkam na Podkarpaciu. Niemal "od zawsze" towarzyszyły mi jakieś zwierzęta, obecnie jest to czarny kot rasy europejskiej dachowej :p o imieniu Krecik a za niecałe dwa tygodnie "gospodarstwo" powiększy się o szczeniaka Rhodesian Ridgeback.

W związku z powiększeniem rodziny i zaawansowanym wiekiem kociura który wymaga coraz większego dokarmiania zaczęłam pytać Wujka Google i trafiłam na forum. Trochę już poczytałam i dziękuję wszystkim za podzielenie się swoją wiedzą i mam nadzieję, że jeszcze kilka moich wątpliwości uda się wkrótce wyjaśnić.
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2014-05-20, 10:54   

Witamy na forum :kwiatek: Mamy już tutaj czarnulki, ale jeszcze chyba ani jednego "Krecika" Napisz o nim coś więcej, łatwiej będzie można coś doradzić, mile widziane zdjęcia :-D Pozdrowienia dla Mielca :kwiatek:
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-20, 12:46   

Miau miau na forum, mile widziane zdjęcia koteczka i troszkę jego historii.
a tutaj masz oswajacz zdjęć http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=387
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
bura4 

Barfuje od: 1998
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 327
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-05-20, 18:57   

Witaj!! My z Rzeszowa, ale wiem, że jedna Rodezjanowa hodowczyni z Wawy jest dystrybutorem barfu i ona zapewne tez wiele Ci podpowie jesli sie do niej udasz z pytaniem!
 
 
tonks 

Barfuje od: 04.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 29
Dołączyła: 18 Lut 2014
Posty: 130
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-23, 11:03   

Witaj :kwiatek:

My już zmieniliśmy status z "przyszli" na "obecni" i poszło gładko, czego Tobie też życzę. :hura:
  Zaproszone osoby: 16
 
Gunnila 

Barfuje od: 02.06.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 20 Maj 2014
Posty: 151
Skąd: Mielec
Wysłany: 2014-05-25, 00:15   

Kocur wymiśkowany, lat 11, hodowla własna, wychodzący czyli generalnie samożywny. Właściwie można by go uznać za samobarfującego, ale nie mam pewności ile je upolowanej zwierzyny, a ile chrupek upolowanych w miskach okolicznych psów ;P Widać już po nim trochę starość, coraz częściej przychodzi rano do domu głodny - więc albo wytrzebiły wszelkie zwierza w okolicy, albo polowanie się nie udają. Do tej pory dostawał michę chrupek dostępnych zawsze, okrawki mięsa przygotowywanego na obiad jak się do kuchni zaplątał, podroby, od dokarmiaczy okolicznych resztki i kości z rosołu, pokroić się da za słodkie bułki, ale dzieci wiedzą, że mają wyliczać "cukierki". Chcę mu zapewnić jak najlepszą dietę skoro nie może sobie jej sam zdobyć, mam nadzieję że się nie wypnie na te wszystkie suplementy.

Zdjęcie dodam jak ogarnę zasady wstawiania.

Natomiast piesa będziemy mieć dopiero po weekendzie, i chcę go od razu przestawić na 80-90 % BARFa ( za leniwa jestem, żeby mu kasze gotować :P) na razie czytam i czytam i próbuję się połapać jakie suplementy mam kupić na początek. :confused:

[ Dodano: 2014-06-10, 00:30 ]
Wreszcie udało mi się znaleźć chwilę na aktualizację tematu. Przedstawiam państwu moje sierściuchy.

Kot Krecik - odbierając poród najpierw zobaczyłam takie szarawe, z łysym ogonkiem, okrzyknięte Szczurek (potem Szczurka), potem drugie podobne (Myszka) a na koniec czarne i ślepe. Myszka poszła w świat, niestety ani obie siostry, ani ich matka nie dożyły wieku sędziwego. W domu został tylko wspólnoosiedlowy rezydent, zdrajca co kocha ciepły fotel w każdym z 3 domów.
W chwili obecnej 4 kotogramy, ciężko liniejące (alergia na preparat kleszczowy?) i z łysiną po zastrzykach. Niestety na zdjęciu prezentuje się jak wypłosz, bo udało się go uchwycić tuz po konfrontacji ze szczeniorem.



9-cio tygodniowy szczeniak Rhodesian Ridgeback Dingo, 8 kg energii i żołądek o pojemności tez z 8 kg chyba. Jak nie je i nie śpi, to zagryza żyrafę albo goni kota. Zdecydowanie bardziej fotogeniczny od Czarnego. Zdecydował się BARFować tak od 2-3 dnia pobytu na kwaterze :) Chrupki udaje się czasem wcisnąć w zabawach albo na spacerze jako nagrodę :faja:



 
 
Aniek 


Barfuje od: 01.03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-10, 09:35   

Wow, super kolejny rodezjan w krótki czasie :-)
Powtórzę się - są fantastyczne :)
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2014-06-10, 09:43   

A Krecik wytrzyma to molestowanie ? :roll:
 
 
Gunnila 

Barfuje od: 02.06.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 20 Maj 2014
Posty: 151
Skąd: Mielec
Wysłany: 2014-06-10, 23:00   

Krecik wytresował już niejednego psa w okolicy i trójkę dzieci, da sobie radę :) Generalnie albo patrzy na szczylka z góry - pergola, płot, sofa; albo ostentacyjnie ignoruje dopóki pies idzie spokojnie a nie szczeka i obskakuje zapraszając do zabawy. Jak prychnie to pies momentalnie w drugim kącie pokoju, co śmiesznie wygląda bo już jest od kota większy i dwa razy cięższy.

Aniek - a powtarzaj się, ile wlezie. Są przefantastyczne. Ale następnego psa wezmę takiego do 10 kg....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne