BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Większe kocięta na BARFie?
Autor Wiadomość
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2019-10-06, 14:39   

Anilina też jestem zdania, że BARF wpływa pozytywnie na rozwój kota. Niby jak inaczej wyjaśnić fakt, że u Savannah 2,5-3 kg kotka (nawet z F7-8) to maleństwo, kruszynka drobniutka, do hodowli nie dopuszczana :roll: . Ok, od serwala idą "duże" geny, ale moja własna Sierra z wagą 4,5 kg jest uważana za drobną, szczuplutką panienkę. Weterynarz znający rasę zaleca podtuczenie panienki do 5 kg ("lepiej by wyglądała, jakby troszeczkę przybrała"*).

Praktycznie cała ta rasa jest na BARFie.

*Sierra ma szeroko pod ogonem zalecenia weterynarza i woli trzymać linię... To jedyny znany mi kot, który wzgardza wołowiną kobe :twisted: .
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2019-10-06, 18:46   

Arora napisał/a:
jak je porównuję z kotami, które widuje np na ulicy, albo u znajomych, to moje to mutanty - ważą prawie po 6 kg Nie raz zastanawialiśmy się, czy to właśnie barf tak wpłynął, że one są takie duże? aczkolwiek nie były nim karmione od kociaka - miały może po 7 / 8 miesięcy jak przeszliśmy na 100% barf

O rany :shock: Moje na 100% barfie są od trzeciego z kawałkiem miesiąca życia, wcześniej suchej karmy w ogóle nie jadły, troszkę tylko puszkowej + mięsko, ale aż tak wielkie nie są :mrgreen: . Fakt, ze są duże, umięśnione, ale od prawie roku utrzymują stałą wagę: Maniek 4,7-4,8 kg, Mufka 4,5. Mufka jest trochę bardziej taka... ubita, tłuszczyku raczej brak, ale kosteczek się tak łatwo nie wyczuje ;-) , natomiast Maniuś jest bardzo szczupły, pewnie dlatego ze mocno ruchliwy chłopina jest ;-) . On wszystko spala i kosteczki na siłę da radę u niego policzyć ;-) . I co zauważyłam, są bardzo silne. Mam wrażenie, ze koty na barfie się nieco inaczej rozwijają.
Ale jak sobie pomyślę, że by miały ważyć po 6 kg... ufff, może raczej nie ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne