BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jadłospis - pomocy :)
Autor Wiadomość
Kanarkowa 

Dołączyła: 13 Sie 2014
Posty: 9
Skąd: Rzuchów (Śląsk)
Wysłany: 2014-08-13, 17:40   Jadłospis - pomocy :)

Proszę pomóżcie mi!! :D Zrobiłam swój pierwszy w życiu jadłospis tygodniowy, zajęło mi to godzinę :D Jest to jadłospis dla suczki, 2 lata, Dog Kanaryjski, 52 kg, aktywna :)

Tygodniowo według moich obliczeń przedstawia się to tak - 2,5%:
mięso - 2,9 kg
żołądki - 1,5 kg
podroby - 0,87 kg
kości - 0,87 kg

warzywa - 1,1 kg
owoce - 0,36

A jadłospis zrobiłam taki:
1 dzień (0,9 kg)
rano - 300 g mięso BK + 200 g mięso ZK + 200 g W/O
wieczorem - 200 g wątroba + 2 x szyja indycza

2 dzień (1,1 kg)
rano - 500 g żołądki
wieczorem - 200 g łosoś + 200 g mięso ZK + 200 g W/O

3 dzień (1,12 g)
rano - 400 g mięso BK + 200 g W/O
wieczorem - 220 g serca + 300 g mięso ZK

4 dzień (1,1 kg)
rano - 500 g żołądki
wieczorem - 400 g mięso ZK + 200 g W/O

5 dzień (1 kg)
rano - 400 g mięso ZK + 100 g W/O
wieczorem - 300 g serca + 200 g mięso ZK + 2 x szyja indycza

6 dzień (0,95 kg)
rano - 150 g łosoś + 200 g mięso ZK + 100 g W/O
wieczorem - 500 g żołądki

7 dzień (0,95 kg)
rano - 200 g mięso ZK + 150 g wątroba
wieczorem - 400 g mięso ZK + 200 g W/O

Raz dziennie łyżeczka oleju z łososia.

Bardzo Was proszę o poprawki, bądź sugestie co zmienić...
Jakie dodatki do tego? Jajko? ile w tygodniu? Siemię lniane może być? Co jeszcze dodać do tygodniowej diety? :)
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-08-13, 18:07   

Ja osobiście nie mieszała bym warzyw z mięsem. Nie jestem też przekonana do takich ilości żołądków. Na pewno bym dotłuściła i przy kanarku dawała coś na stawy oraz serducho: msm, l-karnityna, tauryna. Jajko możesz dawać nawet jedno dziennie. Zastanowiła bym się też nad dawaniem oleju przy podawaniu łososia.
Nie piszesz jakie mięso dajesz, w sensie zwierz i jak aktywna jest dziewuszka.


I jeszcze jedno, co bym zrobiła obok jadłospisu to bym w powitalni dziewczynie temat założyła i jej zdjęcia wstawiła co by niektórzy (w szczególności Ci, którzy wyróżniają 4 rasy psów i resztę) mogli na psisko popatrzeć, pozachwycać się i powzdychać, że sami na razie nie mogą takowej u siebie mieć.
 
 
 
Kanarkowa 

Dołączyła: 13 Sie 2014
Posty: 9
Skąd: Rzuchów (Śląsk)
Wysłany: 2014-08-13, 18:21   

Snedronningen napisał/a:
Ja osobiście nie mieszała bym warzyw z mięsem. Nie jestem też przekonana do takich ilości żołądków. Na pewno bym dotłuściła i przy kanarku dawała coś na stawy oraz serducho: msm, l-karnityna, tauryna. Jajko możesz dawać nawet jedno dziennie. Zastanowiła bym się też nad dawaniem oleju przy podawaniu łososia.
Nie piszesz jakie mięso dajesz, w sensie zwierz i jak aktywna jest dziewuszka.


I jeszcze jedno, co bym zrobiła obok jadłospisu to bym w powitalni dziewczynie temat założyła i jej zdjęcia wstawiła co by niektórzy (w szczególności Ci, którzy wyróżniają 4 rasy psów i resztę) mogli na psisko popatrzeć, pozachwycać się i powzdychać, że sami na razie nie mogą takowej u siebie mieć.


Dzięki za odpowiedź :D Już temat w powitalni założyłam. Mam trzy Dogi Kanaryjskie :D

Właśnie z tymi warzywami i owocami będzie problem jeżeli ma tylko to zjeść, z mięsem problemu nie będzie... Ilość żołądków obliczona na podstawie tego kalkulatora. Mam zmniejszyć do ilu? Łososia w życiu jeszcze nie jadła, nie wiem jak na niego zareaguje. Jeżeli będzie beee to tylko olej będę dawać. Mięso smakuje jej każde oprócz wołowiny. Aktywna jest bardzo :D Jej ulubiony sport to pływanie :D Ogólnie sportowa dziewczynka!!

Co do stawów to jest prześwietlona, wolna od dysplazji, radiolog na razie odradzał dawanie suplementów na stawy skoro jest zdrowa, na starość można wspomóc produkcję kolagenu. Z tymi składnikami na serducho masz rację, kupię :D

Ogólnie obie moje suczki będą na tej diecie, tylko druga waży troszkę mniej i jest umiarkowanie aktywna, więc po prostu zmniejszę dawki, ale jadłospis będzie ten sam :)
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-08-13, 18:30   

Jeżeli to sportowa dziewczyna to ja bym ilość zwiększyła. Może nie od razu, ale zapewne was to czeka. Ja przy 45 kg aktywnym rocie daję około kilo dziennie żryć.
Owoce i warzywa możesz dawać z tłuszczem. A czy owoce i warzywa w ogóle będę potrzebne to w praniu wyjdzie. U nas nie ma a w zamian jest bardzo tłusto.

Co do żwaczy, wiele osób mówi, że potrzebne. Ja osobiście nie jestem przekonana, że dzikie psowate ich aż tyle zjadają.

Co do drugiej suni, to nie zdziw się, jak za kilka tygodni okaże się, że one będą miały różne jadłospisy. Na pewno obserwuj kupy i na ich podstawie modyfikuj. Jeżeli wcześniej jadły suche to uważaj też z kośćmi i wprowadzaj stopniowo. Nie wszystkie psy dobrze zareagują jak zaczniesz od początku tak na bogato.

O żwaczach
Suplementy.
Tłuszcze
Jak przestawić psa na barf.
 
 
 
Kanarkowa 

Dołączyła: 13 Sie 2014
Posty: 9
Skąd: Rzuchów (Śląsk)
Wysłany: 2014-08-13, 19:44   

Według tego kalkulatora wyszło mi 1,3 kg dziennie, tylko po rozpisaniu tego na tydzień tak mi wyszło, ale jak się podsumuje to niby się zgadza... :-D Jasne, że jak trzeba będzie zwiększyć porcje to tak zrobimy. A jak owoce i warzywa z tłuszczem? :-D Czyli z czym?

Właśnie czytałam o tych żwaczach, że niby tyle potrzebne, ale zacznę od mniejszej ilości i zobaczę.

Kupki zawsze obserwuję i po surowym mięsnym posiłku są one dużo ładniejsze niż po suchej karmie ;-) Jadłospisy trochę będą się na pewno różniły, bo druga suczka znowu uwielbia wołowinę :-D Już sama jestem ciekawa tej kompletnej diety... Teraz w sumie one więcej zjadają surowizny niż karmy, karma po prostu już nie jest smaczna, nie ważne jakiej firmy :-)

[ Dodano: 2014-08-13, 20:00 ]
Właśnie znalazłam błąd :-D źle obliczyłam proporcje, mają być takie:
mięso - 3,65 kg
żołądki - 1,46 kg
podroby - 1,1 kg
kości - 1,1 kg

warzywa - 1,36 kg
owoce - 0,45 kg

Teraz powinna porcja 1300 g na dzień pasować :-)
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-08-14, 12:24   

Mnie nigdy nie przekona taka ilość roślin w diecie psa. Psu nie jest to niezbędne. Można podawać, ale nie trzba. Z żwaczami też sie zgodzę, że nie ma potrzeby aby było ich tak dużo. To jest fajne mięso ale nie muszą być takie ilości
Jeśli chodzi o ten olej z łososia - jeśli łosoś, którego podajesz jest dziki to wtedy można darować. ALe jeśi hodowlany to olej powinien zostać
Napisz coś więcej o podrobach. Bo ja tam widzę tylko wątrobę i serce z czego serce to w sumie i tak miesień. Warto by było urozmaicić podroby w jadłospisie lub dodać do niego suplementy
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Kanarkowa 

Dołączyła: 13 Sie 2014
Posty: 9
Skąd: Rzuchów (Śląsk)
Wysłany: 2014-08-17, 17:54   

OK, dzięki za odpowiedź. Zmniejszyłam drastycznie ilość warzyw i owoców, w sumie na tydzień będzie tego 300g. O ile w ogóle tyle da się moim dziewczynom wcisnąć ;-) Żołądki też zmniejszyłam, racja, bez sensu tyle tego dawać. Dam 2 razy w tygodniu jakąś niewielką ilość. To tak obliczałam na podstawie kalkulatora, właśnie ciekawi mnie opinia osób, które już tą dietę stosują i które już się znają, bo ja na razie się uczę :-D Łosoś z Aspola tylko skąd mam wiedzieć czy on dziki czy hodowlany :mrgreen:

Podroby policzyłam na tydzień tak: wątroba 500g, serca 500g, nerki 500g. Zmniejszyć, czy zwiększyć coś? albo dodać?

A co do suplementów to przeczytałam cały wątek :-) I teraz się zastanawiam, czy można je wszystkie dawać razem? Czy mogę zamówić drożdże, olej z kiełków pszenicy, suszoną hemoglobinę, mączkę z alg morskich, sól himalajską i podawać razem w rozsądnych dawkach? Czy to będzie za dużo wszystkiego?
 
 
Gunnila 

Barfuje od: 02.06.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 20 Maj 2014
Posty: 151
Skąd: Mielec
Wysłany: 2014-08-17, 18:29   

Zdecydowanie zmniejszyć ilość wątroby, o nerkach nie wiem bo ja mam rzadko dostęp. Tylko teraz jeżeli zmniejszyłaś dzienną dawkę - warzywa i żwacze to musisz dołożyć mięsa tak, aby waga dziennej porcji była taka jak poprzednio - 1,3 kg.

Ja osobiście daję więcej warzyw i owoców - będzie z 500 g tygodniowo przy 22 kg psa, ale nie przejmuję się też jeżeli ich nie zjada - znaczy, głodny nie był :)
 
 
immortal 

Dołączyła: 04 Kwi 2013
Posty: 453
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-17, 20:45   

wątroby nie jest za dużo
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-08-18, 12:52   

Podrobów trochę mało. Nie tyle ilościowo co różnorodność. Serca to niby podroby ale w sumie mięsień.
Generalnie jeśli masz szansę to szukaj innych podrobów też
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Kanarkowa 

Dołączyła: 13 Sie 2014
Posty: 9
Skąd: Rzuchów (Śląsk)
Wysłany: 2014-08-18, 16:44   

Gunnila, oczywiście zwiększyłam mięso, dziewczyny się ucieszą :mrgreen: One ogólnie wszystkożerne tylko warzywa i owoce jakoś nie bardzo, od małego tak mają, będę co jakiś czas dawać siemię lniane jeżeli w ogóle nie będą chciały ich ruszyć, siemię im nie przeszkadza w misce :-D
immortal, właśnie każda szkoła mówi inaczej :-D Mi się też wydaje, że 500g na tydzień dla 52-kilowego psa to nie dużo... Ale wszystko wyjdzie w praniu, w tym tygodniu ruszam z tą cudowną dietą :-)
ciocia_mlotek, póki co wątroba i nerki oraz serce, które nie do końca jest podrobem :-D ale poszukam innych podrobów na pewno!! I wtedy ilość zostawię, ale zwiększę różnorodność.

Suplementy zamówiłam, mięsko i cała reszta przyjedzie w środę i ruszam ;-)
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-08-18, 16:47   

Co do wątroby - jeśli nie przekracza 7% całości diety to luz
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne