BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Homerek się melduje
Autor Wiadomość
adgamma 


Dołączyła: 03 Wrz 2014
Posty: 18
Wysłany: 2014-09-03, 15:13   Homerek się melduje

Witam Wszystkich, mój 5 miesięczny szczeniak - kundel bury (15,5 kg obecnie) barfuje od kilku dni zaledwie.
Inspiracją dla mnie była dyskusja na forum dogomani dot. karmienia szczeniaka suchą karmą. W zasadzie wypowiedzi Isabelle30 (która widzę, że jest aktywna również na tym forum) skłoniły mnie do zainteresowania się tym sposobem żywienia. Byłam dość sceptyczna na początku - przyznaję. Surowe mięcho? Jakoś nie mogłam sobie tego wyobrazić. W tym miejscu też przepraszam Isabell30 - może to przeczyta - za niesprawiedliwe osądy. Czasem człowiek się nie zna, nie zgłębi dobrze tematu, a się wypowiada :oops:
Zaczęło się od kupienia skrzydła z indyka. Obrałam go z mięsa, które później ugotowałam, a kość surową dałam psiakowi. Był mega szczęśliwy i sobie pół dnia obgryzał kostkę. Potem kupiłam mieloną wołowinę w biedronce i serduszka kurze i po trochu mu dawałam sprawdzając jak reaguję. Nie było żadnych problemów kupowych. W końcu zaopatrzyłam się w żwacze u dystrybutora i od kliku dni rano dostaje żwacze z warzywami zmielonymi (marchewka, seler i jabłko) i po południu jakieś skrzydełko abo szyjkę a wieczorem mięsko mielone. Dałam mu też sardynki w oleju. Będziemy teraz powoli wprowadzać dodatki, jestem na etapie nauki więc trochę się boje, że czymś zaszkodzę. Zawłaszcza, że młody teraz intensywnie rośnie. W przyszłym tygodniu idziemy do weterynarza zasięgnąć opinii. Na razie jest ok :) :-)
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-03, 15:41   

hau hau na forum, pokaż swoje zwierze
tu masz pomocnik we wstawianiu zdjęć:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=387

czytaj spokojnie forum w części przeznaczonej dla psów
http://www.barfnyswiat.org/viewforum.php?f=11 pytaj w odpowiednich wątkach.
warzywa i owoce nie są potrzebne psu (można je dawać raz na jakiś czas).
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Aniek 


Barfuje od: 01.03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-03, 15:50   

Hej :) Też czekam na foty!


To nie jest tak, że warzywa i owoce nie są psu potrzebne, Tufitka, proszę :)

Natomiast największy problem jaki tu widzę to ten, że są podawane razem ze żwaczami. Nie mieszamy posiłków "mięsnych" z warzywami i owocami. Tu masz coś na ten temat: http://www.barfnyswiat.or...er=asc&start=45 Post dagnes.

Nie podawałabym też gotowego, paczkowanego mielonego mięsa z supermarketów. Tam często oprócz czystego mięso znajdziesz w składzie różnego rodzaju dodatki :)

Sardynki w oleju, to rozumiem ,że wypadek przy pracy, w ramach jakiegoś deseru za dobre sprawowanie? :faja:
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-09-03, 15:56   

Jak zasięgniesz opinii weterynarza, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że wrócisz do chrupek kukurydzianych :-/
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-03, 16:27   

Aniek napisał/a:
Natomiast największy problem jaki tu widzę to ten, że są podawane razem ze żwaczami. Nie mieszamy posiłków "mięsnych" z warzywami i owocami.


Nie chcę się czepiać, ale jeżeli już z czymś mieszać warzywa to chyba właśnie ze żwaczami będzie to najbardziej imitujące naturę. Nieczyszczone żwacze przecież już zawierają mnóstwo pokarmu pochodzenia roślinnego.
 
 
adgamma 


Dołączyła: 03 Wrz 2014
Posty: 18
Wysłany: 2014-09-03, 16:43   

[img][/img]
Oto Homer :)

Jeżeli nie mieszać żwaczy z warzywami to z czym je zmieszać żeby były smaczniejsze? A do weterynarza pójdę takiego który był kiedyś dystrybutorem Primexu więc chyba nie będzie anty barfowy
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-03, 16:45   

Większość osób, które daje warzywa dodaje jakiś tłuszcz. Typu olej z łososia czy gęsi smalec albo z jajkami/samymi żółtkami mieszają.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-03, 16:58   

Aniek dzisiaj Ciocia w temacie BARFny Świat psów » BARFne Jadłospisy dla psów » Sunia prosi o pomoc w doborze jadłospisu
napisała dzisiaj:
ciocia_mlotek napisał/a:
Ja osobiście traktuje warzywa i owoce jako dodatek od wielkiego dzwonu (zazwyczaj jak mi z obiadu coś parowanego zostaje)
i to miałam na myśli.
( http://www.barfnyswiat.or...p?p=78773#78773 )
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-09-03, 18:23   

no ja nie daję roślin, daję od czasu do czasu mielone siemię jako balast.
 
 
Aniek 


Barfuje od: 01.03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-03, 21:42   

Dziewczyny, to, że ktoś nie daje warzyw i owoców nie świadczy o tym, że można powiedzieć: psy tego nie potrzebują. Jeden daje tylko zioła, drugi tylko ziemniaka, trzeci siemię lniane, wszystko to rośliny. Obserwujemy swoje psy i dajemy im to po czym czują się najlepiej, a jak widać, choć odrobina jakiejkolwiek formy roślinności jest ważna.

Verano, jeśli mówimy o naturze, wilki nie zjadają zawartości zoladkow. Zwacze, które podajemy psom nie są czyszczone, ale pozbawione z grubsza zawartości. Mały dodatek roślinności nie zaburza w dużym stopniu trawienia mięsa, ale mieszanie posiłków nie jest wskazane z powodów, o których pisze dagbes w linku, który podałam.

Adgamma, psiak jest świetny :-) a jeśli chodzi o warzywa, tak jak mówi Verano, z odrobiną tluszczu.
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-03, 22:14   

Aniekmoże źle się wyraziłam. Chodziło mi o to, że jak już ktoś chce mieszać z jakimkolwiek "mięsem" to najlogiczniej będzie właśnie ze żwaczami.
Ja też dosmaczam warzywka olejem z łososia chociaż moja szczylka zeżre wszystko- gołe warzywa też ;-)
Oczywiście, że w żołądkach przeżuwaczy znajduje się dużo więcej karmy niż podajemy w tym co popularnie tutaj nazywamy żwaczami. Dla zobrazowania powiem, że pełny żołądek sarny potrafi ważyć dobrze ponad 2kg po "otrzepaniu" wstępnym zostaje nam raptem 400-600 gram zielonego flaczka :-D
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-04, 05:39   

:kiss: dla Homera, trzeba przyznac, że z wyglądu to on przypomina opalonego golden retrivera :lol: , ma taki sam wielki nochal, podobne uszy, fajny psiak.
Warzywa po to są w wyliczeniu aby je podawac psu, z czasem wypracujecie swój system karmienia, warzywa polane olejem z ryb łapią aromat i są chętniej zjadane a witaminy rozpuszczalne w tłuszczach łatwiej przyswajalne więc warto je podawac równocześnie.
_________________
Retriver
 
 
adgamma 


Dołączyła: 03 Wrz 2014
Posty: 18
Wysłany: 2014-09-04, 08:27   

Super, dzięki za rady :-) Spróbuję z tym olejem. A Homer wielu osobom przypomina flat coat retrivera więc blisko goldena :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne