BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Sprawy organizacyjne działu BARFna Hodowla

Czy wątek "Hodowle zwierząt rasowych - konrowersje" należy przenieść do działu BARFna Hodowla?
tak
28%
 28%  [ 4 ]
nie
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Autor Wiadomość
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2014-09-07, 14:47   Sprawy organizacyjne działu BARFna Hodowla

Informuję, że dzisiaj udało się otworzyć dla Was dział hodowlany :-D .

Na początek wyselekcjonowałam kilka tematów, które poniewierały się w różnych miejscach Forum ;-) , a których miejsce jest raczej tutaj. Jest więc od czego zacząć :mrgreen: .

Mam tylko dylemat dotyczący tematu o kontrowersjach wokół hodowli, znajdujący się w dziale Off Topic nieBARFny:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=3915

Czy chcecie go tutaj? Zdecydujcie sami. Ponieważ wiem, że budził on mieszane odczucia, a inicjatywa jego powstania nie wyszła od żadnego hodowcy, dlatego nie chcę podejmować sama żadnych kroków i na siłę uszczęśliwiać Was tym wątkiem. Od razu założyłam ankietę i zrobię zgodnie z Waszą wolą. Proszę, wypowiedzcie się.

Ze spraw technicznych - potrzebujemy jeszcze kilku dni na uruchomienie Wam nieograniczonej edycji pierwszych postów w tym dziale, proszę więc o chwilkę cierpliwości, gdyż nie wszystko da się zrobić bardzo prosto i szybko.

Jeśli macie jakieś uwagi bądź propozycje dotyczace niniejszego działu, to piszcie w tym wątku. Można tu też narzekać i krytykować wszystko co jest związane z BARFną Hodowlą ;-) .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-07, 21:25   

Czy mogę prosić o wydzielenie dyskusji od tego postu: http://www.barfnyswiat.or...p?p=13734#13734 do osobnego tematu? Dyskusja dotyczy tego, jak przyszli opiekunowie reagują na barfne maluchy :kwiatek: myślę, że temat jest wart uwagi.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2014-09-07, 22:41   

Zrobione :-) .

Przy okazji - cały czas zastanawiam się jeszcze nad właściwym miejscem dla tego działu. I waham się pomiędzy "Wokól BARFa" (czyli tu gdzie jesteśmy) a "BARF - żywienie w zgodzie z Naturą". Jakby nie było, to BARF dla zwierzaków hodowlanych jest szczególnym przypadkiem BARFa ogólnego, więc może jednak ten drugi obszar byłby odpowiedniejszy...?
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-07, 23:01   

Jestem za BARF - żywienie w zgodzie z Naturą :-D
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-07, 23:07   

A ja jestem za "Wokół BARFa" bo rozumiem, że to ma być dział nie tylko o żywieniu :mrgreen:
_________________
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
 
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-07, 23:10   

Też fakt - nad tym się zastanawiam, czy to ma być tylko o żywieniu, czy ogólnie o naturalnym ujęciu hodowli. Kusi mnie żeby założyć temat o kosmetykach dla zwierząt - które są najbardziej naturalne (o ile kosmetyki mogą takie być), ale nie wiem, czy to pasuje do tematyki forum :oops:
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-07, 23:11   

Wydaje mi się, że do działu hodowlanego by pasowało. Chętnie poczytam :kwiatek:
_________________
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
 
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-07, 23:19   

Ja tam nie mam za wiele do powiedzenia w tym temacie, bo nie znam się na kosmetykach i używam ich minimum z minimum (Tula w Berlinie na wystawie na której się Bianko spotkałyśmy była wzięta z marszu - nawet nie kąpana :oops: uznałam, że futro ma ok, a była zestresowana tymczasem, więc nie chciałam jej dodatkowo denerwować zmianą zapachu), ale liczę, że inni barfni hodowcy mają to obcykane i podzieliliby się tajnikami sztuki, a może osoby znające się na kosmetykach ogólnie pomogłyby nam przyjrzeć się składom? Ja nie mam pojęcia co kładę na koty :oops: choć im dalej w wystawy tym bardziej mnie to zastanawia i trochę niepokoi.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2014-09-07, 23:25   

Wiadomo, że dział ten nie może być poświęcony w 100% wyłącznie BARFowi lecz również tematom okołohodowlanym związanym m.in. ze zdrowiem. Jeśli będzie potrzeba, to również dla nie w pełni barfujących lub (jeszcze ;-) ) nie barfujących hodowców kamiących karmami komercyjnymi też coś się tu znajdzie :-) . Poza tym ja na BARF patrzę dużo szerzej niż tylko z perspektywy miski na mięso. Dla mnie BARF to właśnie ogólnie pojęta opieka nad zwierzętami jak najbliższa naturze, w szczególności bez środków chemicznych. Jeśli hodowcy używają specjalnych kosmetyków dla swoich zwierzaków, np. w związku z wystawami, to uważam, że temat o naturalnych kosmetykach jak najbardziej pasuje do tego działu.

Rozważając założenie działu dla hodowców i planując miejsce dla niego kierowałam się właśnie takim dość szerokim pojmowaniem idei naturalnej hodowli zwierząt, stąd jego miejsce w "Wokół BARFa". Ale nie wiem jak widzą to inni, dlatego wolałam zapytać.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-07, 23:30   

Cieszę się w takim razie, że to ma być w szerszym ujęciu :-D spieszę założyć temat o kosmetykach i mam nadzieję, że na moim wisie się nie skończy :kwiatek:
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Zofijówka 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 542
Skąd: warszawa
Wysłany: 2014-09-09, 22:27   

Ja bym tu nie przenosiła tematu o kontrowersjach dotyczących hodowli zwierząt rasowych. Dla mnie to bardziej off. Mamy tu rzetelnych, fajnych hodowców i taki wizerunek należy utrwalać w świadomości ludzi.
_________________
teriery irlandzkie - hodowla Zofijówka http://www.zofijowka.cba.pl
Hand Made'owe saszetki na smakołyki http://www.facebook.com/pages/KLIK-Smakołyk/330114460426507?sk=photos_albums
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2014-09-21, 20:03   

Kochani, edycja pierwszych postów Waszych wątków w tym dziale jest już uruchomiona. Sprawdźcie proszę, czy działa poprawnie i dajcie mi znać, gdyby coś było nie tak.
Zachęcam Was do tworzenia epopei o Waszych hodowlach i regularnego aktualizowania najważniejszych informacji zawartych na wstępie wątku. Fajnie byłoby także, gdyby udało się Wam w pierwszych postach wątków merytorycznych w tym dziale umieścić coś na kształt spisu treści danego wątku oraz streszczenia tematu (autorzy tych wątków mogą teraz zrobić z pierwszego posta kompendium wiedzy o danym zagdnieniu oraz na bieżąco go aktualizować).

Przy okazji - do zakończenia ankiety pozostało jeszcze 15 dni, a wypowiedziało się dopiero 11 osób. Jeśli czyta nas ktoś z Hodowców, kto nie oddał jeszcze głosu, to bardzo proszę o zagłosowanie :kwiatek: .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Sabulina 
BARFny Hodowca

Barfuje od: 2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Wrz 2013
Posty: 57
Wysłany: 2014-10-02, 14:06   

Odpowiedź na ankietę: moim zdaniem nie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne