BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Cześć :)
Autor Wiadomość
Kredka24 


Barfuje od: wkrótce
Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-11, 19:33   Cześć :)

Witam wszystkich serdecznie :)

Mam na imię Kasia, a moim psem jest Bohun - kundel ze schroniska, moje oczko w głowie ;)
Bohun ma około 6-7 lat, ze mną jest od 3 lat (adoptowaliśmy ze schroniska). Jest to typowy indywidualista, nie lubi się przytulać, nie umie się bawić, woli chodzić własnymi ścieżkami, lubi długie spacery, gonić koty i jeść. Jest to dojrzały pies z wyczillowaną miną i własnym zdaniem. Bohun jest okazem zdrowia, nie ma alergii, problemów żołądkowych, ani nie choruje. Waży 34 kg (o 2-3 za dużo), jest wykastrowany. Od początku był karmiony Acaną, ostatnio Orijen, jednak coś czuję, że wolałby świeże mięsko ;) dlatego chcemy przejść na BARF w przyszłym tygodniu. Mam jednak sporo wątpliwości i nie wiem jak się do tego zabrać.

Dodaję kilka zdjęć burego:






 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-09-11, 19:38   

Witajcie na forum. Bohun fajny pies i fajnie mu się trafiło mieć ludzi, którzy takie rarytasy chcą mu serwować.
 
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-09-11, 19:47   

Śliczny jest :-)
A co to znaczy że nie umie się bawić? :-o
 
 
Kredka24 


Barfuje od: wkrótce
Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-11, 19:51   

To znaczy, że za rzuconą piłką mogę sobie sama lecieć, zabawki w domu prawie nie są tknięte mimo wydurniania się z nimi, oswajania, nagradzania. Może siedział na łańcuchu przez 3 lata? Takie myśli mam, bo dowiedział się do czego służą patyki dopiero jak mu jego dziewczyna Bułka (suka sąsiadów) pokazała.
 
 
adgamma 


Dołączyła: 03 Wrz 2014
Posty: 18
Wysłany: 2014-09-11, 19:52   

Super psiak :-D na początku barfowania zawsze jest ciężko, ja też dopiero się uczę i testuję różne mięska. Poradniki sugerują zacząć od głodówki a potem żwaczy przez kilka dni, ale my zaczęliśmy od środka :P najpierw kości z mięskiem potem podroby a dopiero potem żwacze (jak przyszła dostawa) i myślę, że jest ok :) także nie trzeba myślę sztywno trzymać się reguł :mrgreen:
 
 
Kredka24 


Barfuje od: wkrótce
Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-11, 19:58   

Mam kilka technicznych pytań. Czy byłby ktoś uprzejmy mi pomóc i doradzić, gdzie powinnam zacząć spamować pytaniami? Głównie chodzi mi o suplementy i jadłospis. Dziękuje za miłe przywitania, od razu człowiekowi lepiej :-D
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-09-11, 20:02   

Kredka24 napisał/a:
Czy byłby ktoś uprzejmy mi pomóc i doradzić, gdzie powinnam zacząć spamować pytaniami?
Zanim zaczniesz pytać poczytaj ten dział: http://www.barfnyswiat.org/index.php?c=10
a potem zobacz o ile więcej pytań chcesz zadać.
 
 
 
Kredka24 


Barfuje od: wkrótce
Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-11, 20:24   

Mimo, że czytam forum od kilku dni, to obwaiam się, że życia mi nie starczy na przeczytanie wszystkiego :-)
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-11, 20:42   

Hau hau na forum, wystarczy Ci życia do ogarnięcia forum, żywienie psa jest łatwiejsze niż żywienie kotów. Wracając jutro do domu kup jakiś kawałek mięska (np. wołowe z tłuszczykiem - szponderek) i daj psu. Musisz zobaczyć jak reaguje na mięso. I czytaj forum od ogólnych informacji do przypadków szczegółowych.

suple dla psów masz tutaj http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=81
jadłospisy tutaj http://www.barfnyswiat.org/viewforum.php?f=32
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Kredka24 


Barfuje od: wkrótce
Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-11, 20:51   

Kilka tygodni temu kupiliśmy 3 kg różności: 1kg żwaczy, 1kg jelenia z kością i 1 kg szyjek indyczych pociętych. Wszystko wsuwał aż mu się uszy trzęsły, zero problemów kupnych, więc o to że kupię 15kg mięsa i się zmarnuje to się nie martwię :) temat supli oczywiście doczytam, ale zastanawiam się tylko czy muszę to wszystko dawać? Czy zróżnicowane mięso, kości, mix owocowo-warzywny, które planuję kupować z sklepie mięso dla psów, nie wystarczą?
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-12, 08:08   

Pytania zadawaj w odpowiednich wątkach po ich przeczytaniu.
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=3783 to wątek dla początkujących. Może tam znajdziesz odpowiedź o suplach - czy dawać wszystkie. Musisz poczytać (jeśli chce się wiedzieć co i jak czytanie różnych wątków Cię nie ominie). Ja też zapisując się tutaj czytałam wszystko od początku. Sporo tego, ale ta wiedza przydaje się.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
bodzio 

Barfuje od: 02-2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 83
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-09-12, 10:08   

Kredka24, witamy na forum.
Te wszystkie suple nie są konieczne, moja labradorka od 2,5 roku dostaje tylko zestaw witamin w proszku np. Canvit oraz jakiś olej i trzyma sie dobrze.
Jeżeli dysponujesz wolnym czasem i zależy ci na tym aby Bohun dostawał naprawdę dobre jedzonko, to proponuję zaopatrywać się w sklepach w świeże mięso i osobiście przygotowywać posilki. Wybór gotowych mrożonek nie jest dobrym rozwiazaniem, ja też początkowo tak zaczynałem ale póżniej bardziej uświadomiony szeroko otworzyłem oczy z pytaniem: czym karmię swojego psa? Gotowce mogą służyć jako dodatek albo jakieś awaryjne karmienie ale nie jako podstawowe pożywienie.
Moim zdaniem gdybym chciał karmić psa gotowymi mrożonkami to wolałbym pozostać przy dobrej suchej karmie.
A Bohun to piękny psiak :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne