BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Witam :)
Autor Wiadomość
Haneda 

Dołączyła: 18 Wrz 2014
Posty: 11
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-19, 12:03   Witam :)

Witam serdecznie,
od tygodnia mieszkam z małym kocim szkrabem, który został złapany przez mojego współpracownika na hali produkcyjnej.
Niestety kociak jest jeszcze młodziutki ok 6-7 tygodni, jednak wizja rozjechania przez wózek widłowy lub przygniecenia przez kontener sprawił iż postanowiłam wziąć go do siebie.
Na szczęście malenstwo szybko się udomowiło. Jest wielkim obżartuchem. Wie już gdzie przygotowuje się dla niego jedzonko więc czasami staje tam i miauczy aby dostać jakiś kąsek.
Jada zarówno mokrą karmę (animonda i apllaws) jak i sparzonego kurczaka czy wołowinę. Myślę więc, że przejście na barfa przejdzie bez większych kłopotów.
Czekam na jeszcze jednego kotka, który ma dopiero 5 tygodni i jest jeszcze u mamy, która okociła się u kogoś na strychu. Oczywiście również bedę u niego wprowadzać barfa.
Na razie mam zamiar używać gotowej mieszanki TCPremix i dokształcać sie poprzez to forum oraz zbierać odpowiednie naturalne suplementy.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-19, 12:11   

miau miau na forum
prosimy o zdjęcia kociaka (tutaj podpowiadacz, jak wstawić zdjęcia na forum http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=387 )
udanego barfowania
tutaj wątek o barfie dla kociąt
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=906
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Haneda 

Dołączyła: 18 Wrz 2014
Posty: 11
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-19, 12:31   

dziękuje bardzo za linki
zdjęcie dodam póżniej, ponieważ na chwilę obecną nie mam jak połączyć sie z komputerem.
Szkrab również chyba chciałby sie przywitać, ponieważ cały czas naciska klawiature ;)











sdqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqreq

[ Dodano: 2014-09-19, 14:38 ]
[img][/img]

oto mały szkrab

[img][/img]
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-19, 15:09   

śliczny, pięęękny :love:
im wcześniej będziesz mu dawać mięsko, czy skrzydełka do obgryzania z mięska, tym łatwiej będzie wprowadzić barf.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-09-19, 17:54   

Koci szkrab jest po prostu słodki :love:
To jest on czy ona i jak ma imię ?
Super, że chcesz wziąć drugiego kociaka - zobaczysz co potrafią wyprawiać 2 koty :twisted: (ja mam 3 sztuki :mrgreen: tzn. 2 dwuletnie, jednego młodocianego 8,5 miesiąca i tornado w domu).
Szkrab będzie miał towarzystwo w przypadku gdyby został sam w domu. Ja na początku miałam jednego kociaka, ale po 3 miesiącach wzięłam drugiego bo widać było, że po prostu brakuje mu kociego kumpla.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Haneda 

Dołączyła: 18 Wrz 2014
Posty: 11
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-19, 18:57   

Jest to kotka a jej imie to Mikomi (w skrócie Miko)
Już od dłuzszego czasu myslałam nad przygarnięciem kociaków, a zawsze najpierw dużo czytam zanim podejmę decyzję więc praktycznie od początku wyszło na to, że będzie dwójka.
Właśnie głównie miałam na względzie ich dobro, aby nie nudziły się gdy będę w pracy.
Mam tylko nadzieję, że kociaki sie polubią :)
ale to sie okaże juz wkrótce :)
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-09-19, 20:24   

Twoje kociaki to jeszcze maluchy i na pewno wszystko się dobrze ułoży :kwiatek:
Bądź dobrej myśli.
Skippi (najstarszy) jak był jedynakiem to po jakimś czasie widać było wyraźnie, że czuje się samotny i brakuje mu towarzystwa. Człowiek niestety jest w stanie zapewnić kotu tyle atrakcji co drugi kot.
No chyba że trafi się jakiś ewenement co takich atrakcji nie potrzebuje ale to chyba bardzo rzadko się zdarza :roll:

A co potrafią wyprawiać 3 koty :hair: Masakra normalnie, jak zaczną rozrabiać i się ganiać to posikać się można ze śmiechu :mrgreen:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Haneda 

Dołączyła: 18 Wrz 2014
Posty: 11
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-19, 20:43   

Dla trzech moje mieszkanie chyba było za małe :-P
Liczyłam na to, że wezmę rodzeństwo, ale jak to zwykle bywa plany planami a życie to weryfikuje.

Przy tak małym szkrabie nawet z jednego jest wielki ubaw. Jego nie do końca jeszcze skoordynowane ruchy bywają zabójcze dla mojego brzucha :lol:
A co to bedzie przy dwoch takich :hair:
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2014-09-19, 21:34   

Ma szczęście ten ślicznotek, że tam byłaś :mrgreen: Z hali do ciepłego domku :kiss:
 
 
Haneda 

Dołączyła: 18 Wrz 2014
Posty: 11
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-19, 23:10   

Mam nadzieję, że ona podobnie to postrzega ;-)
 
 
Haneda 

Dołączyła: 18 Wrz 2014
Posty: 11
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-26, 21:05   

I oto pojawił sie nowy szkrab niestety znów zbyt wcześnie bo ma dopiero 6 tygodni.. zdjęcia wrzucę po weekendzie.. teraz walcze z pchłami u nowego pana kocurka jeszcze bezimiennego. a kotce zmieniliśmy imię w trakcie jej poznawania teraz nazywa sie Yakuza i tak już zostanie :)
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-09-26, 21:10   

Super :hura:
Jak się kiciusie dogadują ?
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2014-09-26, 21:42   

Pochodzi z tego samego miejsca ? :kwiatek: :kiss:
 
 
Haneda 

Dołączyła: 18 Wrz 2014
Posty: 11
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-29, 23:48   

[img][/img]

oto mały Kojot, jest z innego miejsca- z jakiegoś strychu, na szczęście już pozbyliśmy sie pcheł i zwierzak zaczął jeść, bo na początku było ciężko



A tutaj wygląda jakby sie uwielbiały, ale to tylko pozory, Yakuza na szczęście już coraz rzadziej na niego syczy, jednak walki na pięści i łowienie rudzielca są na porządku dziennym. Ale są ze sobą dopiero 2 dni więc mam nadzieję, że sie przyzwyczają do siebie.
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2014-09-30, 11:40   

Śliczności :mrgreen: czekamy na dalsze relacje (ze zdjęciami) :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne