BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kwestie finansowe żywienia BARF
Autor Wiadomość
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 713
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2012-08-07, 19:48   

shana55, jeżeli patrzysz tylko na cenę to nie, kompromisu nie osiągniesz.
Człowiek tez może sobie żyć na pasztecie za 8zł/kg i parówkach zagryzając multiwitaminą za 3,99, ale czy to będzie wtedy zbilansowana i ZDROWA dieta?

karmimy nasze pociechy tak, by były z nami jak najdłużej i do późnej starości cieszyły się zdrowiem, często zakupy trzaskają po kieszeni, ale mam kupić im suche żarcie, które składem przypomina prowiant dla królika?
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2012-08-07, 20:06   

Witaj Harpia :-)
Właśnie temu przestawiłam koty na TOTW i Applaws żeby mnie biedna rencistkę tak strasznie po kieszeni nie waliło i włączyłam do jedzenia trochę mięska, żeby kociaste miały radochę a zwykłe puszki żeby dużo piły, serce mi się kraje ale gdybym wiedziała lata temu, że sytuacja będzie taka jaka jest nigdy nie zdecydowałabym się na 4 koty wiedząc że nie będę w stanie zapewnić im tego co potrzebują. A dziś już nie mam wyboru.......... Pozdrawiam serdecznie
 
 
Iowa 


Barfuje od: 6.12.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 21 Lis 2011
Posty: 372
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-08-07, 20:27   

shana55 napisał/a:
Witam Iowa :-)
Próbowałam się doliczyć kosztów diety BARF'owej ale w żaden sposób tego nie ogarniam :-( na forach zbierałam informacje i wyszło mi że dla 4 kotów o wadze 4,3, 4,6, 4,8 i 6kg potrzebowałabym (jako że kot potrzebuje na dzień 3g karmy na kg masy ciała) mniej więcej 60dkg mięsa dziennie co daje 18kg + - na miesiąc, licząc kilo mięsa około 10zł a może być więcej (ceny wołowiny poszły w góre drastycznie) wychodzi mi 180zl na miesiąc samo mięso a gdzie suplementy??? Patrzyłam w zooplusie na suplement BARF "Felini Complete Pełnowartościowy dodatek do pokarmu" 125g kosztuje prawie 50 zł i wystarcza na 10kg mięsa, więc do moich 18kg trzeba 2 opakowania co daje 100zł i już mamy 280zł ale to tylko szacunkowa liczba bo mięso idzie do góry równiutko. I tak mi się to wszystko policzyło, że ręce mi opadły, bo to co teraz jedzą a opisałam to w poprzednim poście kosztuje mnie mięso jakieś 70zł + mokre 60zł(saszetki z Rossmana) + suche 60zł to daje 190zl czyli o 100zł mniej. Przepisy diety BARF sa dla mnie czarną magią a kupienie wszystkich składników nieosiągalne.............Nie da się osiągnąć kompromisu????


Moje wyliczenia pokazują, że szłoby Ci ok 15kg mięsa na miesiąc, ale to nie jest samo drogie mięso, tylko mięśnie plus mięsne kości (np. skrzydełka) i serca czy żołądki itp. Mięśnie, czyli najdroższa część to tylko 55% całości. Suplementy naturalne, nie żadne mieszanki, dadzą Ci o ponad połowę niższą kwotę niż kupienie FC, albo i jeszcze mniej (na forum organizowane są zamówienia na bardzo tanie suplementy). Tak więc da się zmieścić w tej kwocie, którą teraz wydajesz.
_________________
...inexplicable catness...
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2012-08-07, 20:48   

Powiedz mi proszę Iowa skąd wzięłaś takie wyliczenie i gdzie mam szukać tego słynnego kalkulatora barfowego?? :-) Piszesz o mięsie gorszego gatunku i chrząstkach i kostkach i innych dodatkach, moje koty nie jedzą mielonego mięsa a pokroić wszystkiego się nie da :-( a z kostek to tylko szyjke z kurczaka tasakiem pociupaną na drobno jedną na 4 koty podzieloną z łaską zjedzą, boje się, że sobie nie poradzę z zapamiętaniem przepisów, że nie dam sobie rady z dodatkami, że mi tego koty jeść nie będą skoro dziś nad indykiem z żółtkiem wydziwiały.......... mam uczucie że mnie to wszystko zaczyna przerastać
 
 
Iowa 


Barfuje od: 6.12.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 21 Lis 2011
Posty: 372
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-08-07, 21:03   

Spokojnie, poczytaj sobie jak wyglądają przepisy, tam wcale dużo dodatków nie ma;) Szyjka jako część z kością to już jest coś. Na dzień na kota o wadze ok. 4kg naprawdę wychodzi tego mało, na pewno mniej niż cała szyja na 4 koty. Na początek wcale nie musisz dawać kości, mogą być mielone skorupki. Koty mogą Cię zaskoczyć, jeśli chodzi o to, co będą bądź nie będą jadły. Moje, odkąd są mieszanki, dziwnie patrzą na samo mięsko. Sosik z mielonych skrzydełek z sercami, żołądkami, rybką, wątróbką i suplementami to podstawa.

Kalkulator masz opisany tutaj: http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=626
_________________
...inexplicable catness...
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2012-08-07, 21:23   

Dzięki wielkie za zrozumienie i cierpliwość do mnie, odezwę się jeszcze.............
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-08-10, 15:31   

Przeliczyłem sobie cenowo miesiąc żywienia kotki i wychodzi mi, że:
sucha TOTW - 43zł.
mokra Animonda Carny Adult - ok. 70zł
BARF z mieszanką TCPremix PLUS - ok. 90zł na kurczaku lub 130zł na wołowinie

BARF ponoć jest znacznie lepszy od mokrych, dobrych karm, ale cenowo wychodzi tak drogo, czy tylko na początku, kiedy korzysta się z gotowej suplementacji?
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
Panterowo 


Barfuje od: 23.07.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 28 Cze 2012
Posty: 199
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-08-10, 15:46   

Ja kupiłam od razu suplementy naturalne i w zasadzie ciężko mi jest je jakkolwiek wliczyć do ceny mieszanki, bo bardzo mało ich ubywa. Ale robiąc mieszanki wołowina-kurczak i wołowina-indyk, które starczają mi na ok. 1,5 tygodnia dla 2! kotów płacę za resztę ok. 50-60zł, więc różnica jest! ;-)
_________________
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
 
 
 
Iowa 


Barfuje od: 6.12.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 21 Lis 2011
Posty: 372
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-08-10, 15:51   

Miesiąc na kurczak-indyk plus naturalne suplementy (hemoglobina, tauryna z forum, ale za to drogi cytrynian wapnia) to koszt poniżej 50pln (kot 4kg). Nie mam teraz dokładnych danych, bo sprawdzałam to na samym początku.
_________________
...inexplicable catness...
 
 
Sonya 

Barfuje od: kwie 2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 164
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-08-10, 16:26   

Zgadzam sie, moja kicia wyjada max. 60zl miesięcznie :) Mniej ziecej tyle wydaje na mieso. Suplementy, do tej pory FC olej z lososia + tauryna: od kwietnia do wczoraj mialysmy jedno opakowanie FC, dopiero wczoraj otworzylam drugie, tauryne mam te sama nadal, zuzyta nie wiem czy w 1/3. A niedlugo smigamy na naturalne suplementy, wtedy bedzie pewnie jeszcze taniej :)

W ogole nawet nie chce liczyc, puszka dobrej mokrej karmy to pewnie cos kolo 5zl, przynajmniej 1 puszka dziennie to jest 4 x30dni to jest.... strasznie duzo! Plus dobra sucha karma ewentualnie przysmaki....
 
 
Dzaruna 


Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 40
Dołączyła: 10 Sty 2012
Posty: 183
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-08-10, 18:40   

Z ciekawości zrobiłam dość dokładne wyliczenia (na tyle ile się dało) i wyszło mi tak:

mieszanka z naturalnymi suplementami wołowina, serce wołowe+ indyk oraz żółtka z jaj przepiórczych cena 2,25/100g (zaokrągliłam do góry biorąc pod uwagę pewne niepoliczalne rzeczy)
Sprawdziłam cenę animondy na krakvecie na przykład i wychodzi 1,40/100g
Nie wiem ile dajesz animondy ale jest podane, że na 3kg kota 250g a ja tej mieszanki barfa na 3kg kota daje 150g, co daje nam koszt dzienny za animonde 3,5zł a za barf 3,4zł czyli taniej.

I dodam jeszcze ze niektóre suplementy mam kupowane po dość dużych cenach bo na początek kupowałam małe opakowania z drogich sklepów, a przy suplementach zamawianych np przez forum wyszłoby jeszcze trochę taniej.

Z tego wynika, że to mit, że barf wychodzi bardzo drogo.
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-08-10, 20:40   

Mam 3kg kotkę, więc twoje wyliczenia, Dzaruna, są jak najbardziej adekwatne.
Mi wyszło tak drogo, bo sam TCPremix starcza na dwa tygodnie (125g, według producenta 900g mięsa z 60g suplementu), a kosztuje 50zł. Sam suplement miesięcznie 100zł, a jeszcze 3,5kg mięcha trzeba kupić.
Zapomniałem zupełnie, że nie mam narzędzi do sporządzania pokarmu :-/
Jeszcze zobaczę, czy BARFowanie zacznę w tym czy przyszłym miesiącu, bo budżet na kotkę wynosi ledwie 100zł/m-c.
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-08-10, 20:55   

Moja osatnia mieszanka zrobiona 2 dni temu wyglada ogolnie tak: 1800g miesa+ ok.500-600ml wody+ 120g premiksu+ 100g cukini. Po podzieleniu na porcje po ok. 140g wyszlo 20 porcji dziennych dla 5,5kg kota. Koszt takiej mieszanki wyniosl mnie ok. 58zl co daje 2,9zl dziennie (przeliczajac na 30 dni ok. 87zl) wraz z miesem tylko ja mam opakowanie 600g i mieso kupilam w Selgrosie. Osatnio robilam dokladne wyliczenia. Specjalnie zosawilam paragon po zakupach z miesa wolowina-indyk w tym miesiacu. Oczywiscie pojedyncze naturalne preparaty wyjda w perspektywie czasu znacznie taniej co nie podlega watpliwosci i jak znow bede miala wiecej czasu to znow bede korzystala z pojedynczych, a premiks w przypadkach awaryjnych i wybitnego lenistwa:)
 
 
agusiad 

Barfuje od: 2009 roku
Udział BARFa: 75-90%
Wiek: 43
Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 24
Skąd: Siechnice
Wysłany: 2012-09-13, 19:49   

Policzyłam jak to wygląda u mnie - porównując dzienny koszt żywienia kotów (tak jak pisała Dagnes nie można porównywać wagi BARF i np puszek, bo koty będą miały różne zapotrzebowanie na jedno i drugie).
1. BARF przy suplementacji naturalnej - 4,78zł/dzień na w sumie 8 kg kota :-)
2. puszki lepsze np GRAU - na 8kg kota potrzebne byłoby ok 600 g - czyli 3 puszki po 200g = 16zł/dzień (wg cen Zooplusa)
3. karma mokra gorsza np saszetki Whiskas - na 8kg kota potrzebne ok 600 g czyli 6 saszetek = 8,20zł/dzień (wg cen Zooplusa)
4. Sucha karma lepsza np Orijen - 2,85zł/dzień
5. Sucha karma RC - 2,23zł/dzień

Jak widać - chrupki wyjdą owszem taniej. Oczywiście jeśli policzyć tylko koszt żywienia...
Ale jeżeli chce się kota karmić mokrym jedzeniem - BARF jest prawie o połowę tańszy od "najpodlejszych" saszetek :-)
_________________

Bazyl
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2012-09-13, 21:17   

Ja póki co tak pi razy oko mam policzone. Względnie zjadliwa sucha karma (lokalny producent) to koszt w zaokrągleniu 15 funciaków na miesiąc (licząc dostawę do domu bo w sklepach tej karmy nie ma). Surowizna w pierwszym miesiącu 18 ale zamawiałam z drogiego sklepu i nie miałam dostępu do pewnych dostawców. U obecnego dostawcy kg żarełka (różnego od mięsa po kości) to koszt średnio 1funt. Pies produktów odzwierzęcych zjada ok 15kg w miesiącu, co przy kupowaniu u dostawcy daje 15f, plus ok 2 na pochodzenia roślinnego. W tym miesiacu już mi odchodzi zakup ok 3kg bo dostałam (i będę dostawać) darmo dziczyznę. Suplementów nawet nie liczę bo stosuję na bardzo podstawowym poziomie i nie jest to żaden koszt. Póki co koszty karmienia surowizną wydają się być identyczne z karmą z wyższej półki.
Jeśli więc patrzeć na sprawę od tej strony - dla mnie bomba
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne