BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Witamy i my :)
Autor Wiadomość
magda_z 

Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 101
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2012-01-30, 15:44   Witamy i my :)

Hej :) Mam na imię Magda, mieszkam niedaleko Rybnika i od przyszłego roku będę Technikiem Weterynarii (jak zdam egzamin) ;-)
Psami interesuję się od kiedy pamiętam. Od wielu lat jestem wolontariuszką w Schronisku dla Zwierząt w Rybniku (www.schroniskorybnik.za.pl).
Mam prawie 10 letniego dalmatyńczyka Ponga.
BARFem interesuję się od jakiegoś czasu, kiedy w 'Moim Psie' ukazał się artykuł.
Bardzo chciałam z moim psem barfować, ale niestety nie do końca nam się to udaje. Pongo ma przewlekłą niewydolność nerek. Dostawał różne karmy dla nerkowców, ale im bardziej ja wgłębiam się w barf tym bardziej staję się przeciwniczką suchego. Pies to mięsożerca nie kura! Przejrzałam naprawę wiele stron, w większości zagranicznych na temat barfu i ułożyłam jadłospis dla mojego psiaka (ale o tym w innym temacie). Niestety Pongo może barfować tylko kiedy ja jestem w domu czyli w trakcie wakacji, ferii (w pozostałe dni jest na gotowanym, do suchego już nie mam zamiaru wracać), ale już za rok to się zmieni i jeśli tylko nerki Ponga na to pozwolą przejdziemy na barf na stałe :)
 
 
Tymiankowa 


Barfuje od: 2011 r.
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 48
Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 32
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-01-30, 19:28   

Pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia dla Ponga :-D
PS. Nigdy nie zapomnę gdy moja starsza suka (rodezjan) po raz pierwszy zobaczyła dalmatyńczyka. Wpadła w jakąś totalną histerię ... no bo kto to widział psa w kropki :mrgreen:
Potem przekonała się, że taki pies jest całkiem fajny, bo szybko biega i można urządzać z nim wspólne gonitwy. :-D
_________________
Tymiankowa, Bazylia, Kminek, Miętka, Chili i Szczypiorek (koty) oraz Sesja, Lisa, Szuszu i Tibi (psy) pozdrawiają :)
 
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2012-02-03, 18:52   

Witałyśmy się już w innym wątku ;-) , ale teraz dopiero doczytałam ten :oops: .

magda_z napisał/a:
od przyszłego roku będę Technikiem Weterynarii (jak zdam egzamin) ;-)

O, to bardzo fajnie! :-D
W takim razie nasze konwersacje z wątku o żywieniu przy PNN mają szanse przydać się nie tylko twojemu psu, ale w przyszłości także innym chorym zwierzakom.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
magda_z 

Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 101
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2012-02-04, 18:15   

Dziękuję dziewczyny za miłe powitanie :)

dagnes napisał/a:
magda_z napisał/a:
od przyszłego roku będę Technikiem Weterynarii (jak zdam egzamin) ;-)

O, to bardzo fajnie! :-D
W takim razie nasze konwersacje z wątku o żywieniu przy PNN mają szanse przydać się nie tylko twojemu psu, ale w przyszłości także innym chorym zwierzakom.

Mam taką nadzieję :lol: Chociaż weta, u którego mam praktyki bardzo ciężko do BARFu przekonać. On nie wiem czemu twierdzi, że żadnego surowego mięsa nie można psom podawać :-/
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-04, 20:34   

magda_z napisał/a:
Dziękuję dziewczyny za miłe powitanie :)

dagnes napisał/a:
magda_z napisał/a:
od przyszłego roku będę Technikiem Weterynarii (jak zdam egzamin) ;-)

O, to bardzo fajnie! :-D
W takim razie nasze konwersacje z wątku o żywieniu przy PNN mają szanse przydać się nie tylko twojemu psu, ale w przyszłości także innym chorym zwierzakom.

Mam taką nadzieję :lol: Chociaż weta, u którego mam praktyki bardzo ciężko do BARFu przekonać. On nie wiem czemu twierdzi, że żadnego surowego mięsa nie można psom podawać :-/

Bo pewnie przeszedł szkolenie w RC lub Hillsie, albo chce na tym zarobić.... przepraszam, że to piszę, ale przechodzę podobną drogę z moim wetem :evil: Chociaż ostatnio mój wet zaopatrzył się w książkę "E 213 czyli co jesz i czym się smarujesz" http://www.kdc.pl/e213-cz...z_p1811728.html i powoli zaczął zmieniać zdanie... na razie jeżeli chodzi o karmy, czy przysmaki kupowane w marketach, ale mam nadzieję, że do innych też dojdzie :twisted:
 
 
 
hipoteza 


Barfuje od: 07/2011
Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 226
Skąd: Legnica
Wysłany: 2012-02-24, 00:51   

Ja swojego weterynarza na początku zapytałam ile razy dziennie powinnam karmić kota jeśli chcę go żywić mokrą karmą (tak żeby mu nie robisz szokowej terapii tak od razu :lol: ). A jak mi odpowiedział, że jest zwolennikiem żywienia kotów suchą "zbilansowaną" karmą "dobrej jakości" jak np. RC to uznałam, że jakoś sobie poradzę bez "wprowadzania" mu BARFa ;-) I po pewnym czasie, z powodów nie tylko żywieniowych, dojrzałam do decyzji o zmianie - zamiast zmienić kotu dietę z BARFa na suchą postanowiłam zmienić weterynarza.
Przy najbliższej okazji wybiorę się przetestować jakiegoś innego ;) Mam już dwa namiary :mrgreen:
_________________
Mam kota na gorącym dachu mojej głowy...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne