BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wybredny szczeniak
Autor Wiadomość
Kanapka 

Dołączyła: 30 Gru 2014
Posty: 10
Wysłany: 2015-01-05, 16:25   Wybredny szczeniak

Cześć.
Prosze o poradę:)
Suka, waga prawie 8kg. Ma 5 miesięcy. Docelowo max 12 (ona drobna więc pewnie 10kg).
W skrócie; nie chce jeść suchego, puszki były ok ale tylko przez chwilę. Strajk głodowy.
Pies od zawsze dostawał mięso surowe jako dodatkowy posiłek.

Teraz odstawiłam wszystko co gotowe i daje tylko mięcho.

Pies nie toleruje (nie ruszy a zmuszać i głodzić nie będę szczeniaka)
-owoców i warzyw (zje czasem mikrokawałek marchewki i jabłka ale to takie ilości że się nie liczą)
-wszystkie pasty witaminowe, dodatkowe skorupki i dziwne jej zdaniem rzeczy odpadają
-niestety już wiem że nie przepada za wołowiną (zje ale bez rewelacji)
-nie tknie żwaczy (ewentualnie suszonego)
-nie lubi mazi ani mielonego, muszą być kawałki a tam się nic nie da ukryć (jakieś suplementy)
-ma skłonności do rzadkiej kupy

Zdecydowanie lubi mięsne kości: szyja indycza, skrzydło kurze. Podroby je ale też raczej te mniej śmierdzące (serce, żołądek kurzy, indyczy).

Obserwując jej zapotrzebowanie (wiem że w jej wieku to spory rozstrzał dawki od 3-10%) ustaliłam mniej więcej taki jadłospis;
Dziennie dostaje ok 180g mięsa (gęś, indyk, kurczak, wołowina w planie wieprzowina), ok 80g podrobów (serca i żołądki kurze i indycze). Mięso jest takie w sam raz, gulaszowe z tłuszczem wydaje mi się że w dobrym stosunku. Zjada to przeważnie wszystko na śniadanie. Do tego co drugi dzień jajo (daję surowe, całe, niebełtane) i olej z łososia (codziennie).
Popołudniu zjada skrzydło kurze, szyję indyczą (z apatytem).
Bardzo proszę o uwagi.

Czy suszony żwacz ma jakiś sens?
Ile wątróbki drobiowej dawać (raz w tygodniu chcę) przy założeniu że je te jajka a tam witamina A jest?
Jakie jeszcze elementy kostne mogę podawać mało wprawionemu ale starannie gryzącemu psu o tych gabarytach?
Co z tymi jajami? Myślałam że daje się całe niebełtane ale widzę że są różne opinie np samo żółtko.
Czy w razie rzadkiej kupy mogę do mięsa dowalić trochę ryżu?
Czy jajko bywa powodem rzadkiej kupy? Dawać jej może mniej na raz np codziennie ale po pół? Są jakieś zasady np przed jedzeniem czy po jedzeniu albo wmieszać pobełtane?
pozdrawiam.
 
 
karolina13 


Barfuje od: 24.12.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 09 Gru 2014
Posty: 95
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2015-01-05, 17:41   

Właśnie znalazłam to odnośnie jajek. http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=2729
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2015-01-06, 14:37   

Nie lubi warzyw i owoców? Zrezygnuj. To nie jest mus. W zasadzie jest to zbedne
nie lubi żwaczy - daj spokój. To jest fajny kawałek mięsa, ale nie jest totalnie niezbędny i niezastąpiony
Nie lubi mielonego? Dawaj w kawałkach. To jest wg mnie pod każdym względem lepsza opcja. Mielone dla mnie jest jedynie elementem do wymieszania supli i ewentualnie jeśli danego mięsa w innej formie nie dostanę
jeśli twój psiak jda normalnie kości to wątpliwe aby potrzebował dodatkowego wapnia. Pamiętaj, że u szczeniąt łatwiej jest przedobrzyć z wapniem niż doprowadzić do niedoborów
Kości mięsne możesz podawać jakiekolwiek (oczywiście unikamy wielkich gnatów, bez wzgledu na wielkość psa). Wielkość psa nie ma znaczenia
Wątroba powinna stanowić ok 2% całości diety, i nie wiecej niż 7%
Jajka podawaj dalej tak jak podajesz

Absolutnie nie kombinuj zze "zlepianiem" czy utwardzaniem kupy żadnymi dodatkowymi koścmi ani brońcie bogowie ryżem. Piesek ma dostawać odpowiedni pokarm dla zaspokojenia potrzeb. To jest cel a nie ładna kupa. Jeśli kupa,pomimo odpowiedniego żywienia nie jest najlepsza to należy się zastanawiać dlaczego a nie maskować problem poprzez dodawanie do jedzenia "poprawiaczy kupy"
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne