BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF zmienił mi kota w demona
Autor Wiadomość
OLGA 


Barfuje od: 20.01.2012
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 38
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 49
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-02-08, 09:11   BARF zmienił mi kota w demona

Kochane, mam problem z Maurycym.

Po przejściu na Barf nabrał tyle energii, że nie potrafię go zmęczyć. Jak tylko wrócę z pracy to zaczynam ganiać się z nim po mieszkaniu. Potem laserek, jeszcze w międzyczasie wędka. Nie można zapomnieć także o rytualnych praktykach wieczornego polowania na nogę pod kołdrą i rannego wydrapywania w drzwiach kociego przejścia (boję się, że niedługo mu się to wreszcie uda, bo drapie z takim zaangażowaniem..).

Bardzo się cieszę, że Mauryś nabrał energii, bo na RC dużo spał i troszkę się bawił. Ponadto mieszanki strasznie mu smakują i zjada od razu całą porcję po nałożeniu (podczas gdy puszki zjadał w kilku podejściach).

I co ja biedna mam robić? Poza oczywiście drugim kotem, którego bardzo bym chciała (TŻ zdecydowanie mniej). Mam mu podawać jakieś ziołowe uspokajacze? Istny demon z niego!
 
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2012-02-08, 09:18   

OLga mysle , ze troche niepotrzebnie sie martwisz ;)

Raz , ze dla was jest to na pewno diametralna zmiana w zachowaniu Mauryca i potrzebujecie czasu , zeby przywyknac do energicznego kota.
Dwa , ze u mnie np po kilku miesiacach barfowania albo przestalam zauwazac ile enrgii maja albo troche sie to unormowalo bo nie rzuca mi sie juz w oczy az tak bardzo ich energia.

Sadze tez , ze szprycowanie kota uspokajaczami zdecydowanie nie jest dobrym pomyslem ;)

Zwroc tez uwage na to , ze to , ze M jest w ruchu pozwala mu nabrac mieśni i spalic ewentualny tluszczyk , ktorego mogl sie gdziekolwiek nabawic (nawet na tak mlodym ciałku;)) i wyrobic kondycje;p

Daj mu sie wyszalec;)
A .. jak jest niskie ciśnienie to moje nadal potrafia przespac nawet caly dzien i nawet ta taurynka z barfa ich nie rusza ;p
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
Terhie 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 402
Wysłany: 2012-02-08, 09:27   

Moje młode jest takie. Jak do mnie trafił, to po trzech skokach za wędką dostawał zadyszki, martwiłam się, że coś z sercem ma nie tak.

A teraz? Lata w górę i dół po schodach, aportując myszę. Goni za kuleczką tak, że mieszkanie roznosi, wpada na meble i strach się bać. Puszczam mu zajączki (specjalnie wstaję rano wcześniej, niewiarygodne...), wieczorem zasypiam z lusterkiem w ręku, a on nie ma dość. Mało je ostatnio i zrobił się długą chudą fretką bardziej niż kotem ;)

Ale jak szaleje, to dobrze, zdrowy jest, nie przymulony ;)

Przywykniecie. 8-)
 
 
OLGA 


Barfuje od: 20.01.2012
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 38
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 49
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-02-08, 09:41   

_Jadis_ napisał/a:

(...)Dwa , ze u mnie np po kilku miesiacach barfowania albo przestalam zauwazac ile enrgii maja albo troche sie to unormowalo bo nie rzuca mi sie juz w oczy az tak bardzo ich energia.


A mi się rzuca w oczy.. (dosłownie) :D.

Terhie napisał/a:

Moje młode jest takie. Jak do mnie trafił, to po trzech skokach za wędką dostawał zadyszki, martwiłam się, że coś z sercem ma nie tak.


A fakt, przypominam sobie, że też miał szybko zadyszkę, a teraz? Ten, kto zmęczy Demona, otrzyma wyrazy uznania :).

Niby fakt, że dobrze, że ma energię, ale ja mam ograniczone jej pokłady...
 
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2012-02-08, 09:45   

Cytat:
Niby fakt, że dobrze, że ma energię, ale ja mam ograniczone jej pokłady...



To pora zmienic i swoja diete na bardziej energetyczna ;p :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


No i jak mowie , za krotko jeszcze barfujecie i na tym etapie wydaje Ci sie to przerazajace;) ALe na pewno przywykniesz;) Moje rzucaja mi sie pod nogi , na nogi , zwlaszcza jak ide z czyms w rekach. Skacza po wszystkim co sie da, wieczorem urzadzaja maraton po calym mieszkaniu przy okazji po kanapach starajac sie udowadniac , ze prawa grawitacji ich nie obowiazuja. NAwet takie ciapy jak Zima czy Olek(choc jak na raga to wcale nie ejst z nim tak zle). A jak tylko sobie przypomna to wszystkie probuja sie dobierac do szafki gdzie schowany jest patyczekz piorkami;) Boje sie zostawiac ich samych w domu bo jak wracam to polowa rzeczy jest na podlodze;)

Zadyszke Olek tez mial - i tez sie zastanawialm czy czasem nei ma czegos z sercem , ale teraz jest juz o niebo lepiej ;)
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
OLGA 


Barfuje od: 20.01.2012
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 38
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 49
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-02-08, 10:05   

_Jadis_ napisał/a:

To pora zmienic i swoja diete na bardziej energetyczna ;p :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Może na tatara? ;)

Wiesz, ale u Ciebie energia rozkłada się na Was i na koty, a u mnie skupia się na mnie, bo z Tomkiem jakoś Maurycy nie biega po mieszkaniu. Przejmuje czasem pałeczkę przy zabawie laserkiem. A tak to za mną gania, mnie gryzie, na mnie skacze.

No i niestety ten agresor się czasem podczas zabawy wyzwala, a wtedy gryzie naprawdę mocno, kuli uszy i się rzuca na ręce :( Ale to nie kwestia Barfu oczywiście, a jakichś błędów w wychowaniu czy nie wiem w czym, bo staramy się jak możemy.
 
 
Terhie 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 402
Wysłany: 2012-02-08, 13:09   

Kocie ataki przeniosłam do Kącika Behawiorysty :)

http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=547
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne